» Poradna » Web a internet

Heslo k wifi

Zdravim Vas, mam netypicky dotaz. Rad bych svym zakaznikum umoznil pripojeni k wiifi, ale s troskou humoru. Jedna se o dietni poradentstvi a chci vedet jestli lze jako heslo nastavit vahu (kg). Vysvetlim podrobneji: nebylo by to klasicke zadejte heslo, ale otazka by znela: jaka je vase vysnena vaha? Zakaznik by napriklad uvedl 54 kg. A ja se ptam, lze u wifi nastavit danou otazku misto standardniho ,,zadejte heslo" a zaroven nastavit tak, aby heslo bylo v pozadovanem tvaru napr: ,,** kg"? Tim padem, at uz by zakaznik zadal 54 kg nebo 67 kg pripojil by se??? Diky za rady.

Odpovědi na otázku

A na toto raz ludstvo chcipne = blbe napady, ktorych je co raz viac.

To by s největší pravděpodobností nešlo. Text "zadejte heslo", případně "Wi-Fi key" apod., je záležitostí vždy toho daného zařízení, které se připojuje, tzn. musel bys začít tím, že tvůj požadovaný text "jaká je vaše vysněná váha" bys musel nejprve všem svým zákazníkům "naprogramovat" přímo do jejich zařízení, kterým se budou k wi-fi připojovat. A to asi, jak určitě i sám uznáš, je nereálné.

Jiste, slo by to. Umely by to "chytrejsi" (to nutne neznamena drazsi) routery, ktere maji funkci Hotspot a zaroven umoznuji skriptovani (treba Mikrotiky). Za ten "humor" ta prace s tim spojena ale temer urcite nestoji. Nehlede na to, ze bys potreboval nekoho s odpovidajicimi znalostmi, aby to zprovoznil.

Slo by to jeste mnohem jednoduseji a to s vyuzitim tzv. Captive portalu. Pripojeni na wifi jako takovou by bylo bez hesla, ale pri prvotnim pripojeni/pristupu na web budou presmerovani na tento portal kde krome napr. odsouhlaseni podminek mohou uvest svoji vysnenou vahu

Prave jsi popsal, jak funguje funkce Hotspot

Hotspot beru obecne jako misto k pripojeni, captive portal jako jednu z moznosti overeni. Kazdopadne s externim CP je to relativne schudne a jednoduche reseni.

OK, je to asi otazka terminologie u jednotlivych produktu. Obecne mas asi pravdu ty...

Nejak takto by to mohlo vypadat, na Captive portalu hostovanem na Socifihttps://ctrlv.cz/fs7xPole pro mail je povinne, je mozne pripadne jeste zapnout loginy pomoci socialnich siti. Pripadne by slo dotaz na vahu zadat jako anketu na kterou budou v pripade pripojeni na wifi presmerovani.

Pravděpodobně by to šlo na Opewrt po novu Lede firmwaru ....pro routry, ale návod ti nedám. Určitě by to bylo pracné, ale tyto distribuce jsou založeny na Linuxu, dá se tam hrabat v hodně věcech.

Ale dekujeme ze jsi nam to napsal... informacni hodnota 0 ale hezky jsi to okecal

Až někdy zveřejníte TUTORIAL přes putty krok po kroku tohoto nastavení, celosvětová komunita vám bude určitě vděčná Já momentálně přemýšlím, jak na Openwrt zprovoznit virtuální nezaheslované virtuální AP do sítě TOR pro potřeby návštěv a blízkých sousedů, čemuž v dnešní době dávám větší prioritu než otázkám na heslo

Netreba, viz muj odkaz na reseni prez hostovany captive portal. Tutorialy pro jednotliva zarizeni primo na webu Socifi a to same jak nasledne nastavit v admin rozhrani CP. To nic nemeni na faktu ze vas puvodni prispevek absolutne nic neresi a nerika, jen to okecava. Na to mam diky nekolika kolegum jiz docela alergicky 😀.

Kontrolní otázaka: „Jest radium těžší než olovo?“ Kontrolní odpověd: „Já ho prosím nevážil,“ ...