» Poradna » Windows (a jiné OS)

Hesla přes otisky prstů - win 10

Dobrý den, pořídil jsem si nový notebook (Lenovo B50-80) a má jednu speciální výbavu - čtečka otisku prstů. Chci se zeptat jestli existuje nějaká aplikace, která by mi umožnila přihlašovat se přes otisky prstů (i přes prohlížeč; samozřejmě bych musel mít do té web. stránky heslo, které by si aplikace zapamatovala a potom by se heslo vyplňovalo díky sejmutí otisků prstů). Existuje windows Hallo, ale pokud se nepletu, tak to funguje jen pro přihlášení do win... Existuje ještě simplypass, ale ta je pro HP... Víte někdo nějakou aplikaci? Předem děkuji za odpověď...

Odpovědi na otázku

Windows 10 mají vše potřebné přímo v sobě, jen si to musíš nastavitStart / Nastavení / Úcty / Možnosti přihlašování

Dobře zkusím... (myslel jsem že to. Negunguje v prohlížeči...)

Od W8 je na to nejaka systemova funkce, takze pak uz zalezi na tvurci software, jestli to pouzije.

Vyzkoušel jsem... Přesně jak jsem očekával, funguje to jen pro přihlášení do windows... Na použití v prohlížeči (nejlépe firefox) jsem nepřišel. Chtěl bych např. - jdu na stránky seznam; dám přihlášení do emailu; přejedu prstem po čtečce a jsem přihlášený... Nějaký další návrh?

Kouknul jsem a podporu biometrie vidim treba ve Sticky Password. I kdyz zrovna tenhle soft jako closed source mi nesedi.

Na ten jsem se díval... Biometrie ale funguje jen pro iOS a android... :/

Lenovo na to dodava SW ale nevim jestli je i pro ideapad, anzto to je trosku nizsi trida notebooku.

Můžu zkusit... (třeba by to fungovalo...) - jak se jmenuje ten program? (tedy vyzkouším až dojede tovární reset - zbořili se win.)

TrueSuite Website Logon od AuthenTec (ten to jako vyrobce FPR dodava pro Lenovo a nejen pro nej)

Děkuji vyzkouším... Můžu mít ještě jeden dotaz? (mimo toto téma)... Jak jsem psal výše, musel jsem notebook resetovat do továrního nastavení a tím se mi smazal disk D: (kde si lenovo ukládá své programy). Teď mi nefunguje žádný program od lenova (např. oneKey recovery, energy manager (nebo tak nějak se jmenuje), návod - což bych docela potřeboval). Zkusil jsem použít Recuvu a soubory jsem obnovil, ale všechny jsou v jedné složce, takže moc nepoužitelné... Dají se tyto programy sehnat? (např. jsem se snažil stáhnout Onekey recovery - nejdříve mi to stále hlásilo chybu, že je potřeba 32 bit. verze; když jsem už nevěděl, jak to sehnat, tak jsem si vzal instalačku z jiného pc (Lenovo Z50), ale tam mi hlásí, že tento systém neumožňuje zálohu...)