Herni zdroj bez vetracku - jak toa?

ahojsestavuji sestavu a vybiram si zdroje, najednou jsem zjistil ze existuji tvz bezhlucne zdroje ktere nemaji zadne chlazeni, ale jsou to herni zdroje, 600 W a podobne, jsou drahe, mozna by se mi takovy hodil, mam narocnou grafiku a cpu jiz zvolene, potrebuji zdroj, otravuje me hluk vetraku,rad bych se zeptal jestli to neni podvod a jestli je tato kategorie zdroju pro me,dale pripadne jak je to mozne vubec ze tam neni vetracek ?tak jak to chladi ?

Odpovědi na otázku

Otravuje tě hluk větráků? Běžné zdroje mají velmi tiché a přece účinné chlazení, zeptám se tě, jak řešíš (když ti vadí) hluk větráku CPU, GPU a v PC mám počítám jen SSD (i na data), on HDD je také někdy slyšet.> Neřešíš to nějak moc? Když začneš hrát, většina grafik tedy slyšet je.> Pokud chceš zdroj s pasivem, pak se připrav na to, že v bedně musíš mít průvan, bude slyšet zase něco jiného.

tak mi porad nehlucny ktery stavime pro rodice do multimedialni sestavy, pzn nesmi byt drahy, co evolve ? fotrony ? 350-400W s vetracky ? cena 700 Kc ? maji 85+ certifikace co to znamena ? to by se pri nizky zatezi (mmedialni pc to bude) nemusel tocit vubec nee ?

zdroje pod 1000 Kc budou ve vetsine pripadech prskavky. Je to mozna pro nekoho prekvapive, ale levne veci jsou osizene jak jen to jde a neplni ani zakladni normy natoz to co je napsano na stitku.Zajimave je porovnani vahy tehdle levnych zdroju s temi pouzitelnejsimi. Ty levne kramy jsou jak z papiru.

Ty jsi asi upadl ne? Nejdřív tu píšeš o tichých, drahých zdrojích a pak napíšeš, že chceš něco za 700,-? Za tu cenu neexistuje jediný trochu slušný zdroj.Chceš tichý, levný a kvalitní zdroj do multimediální sestavy? Mrkni se na Seasonic SSP-350GT:http://diit.cz/clanek/seasonic-ssp-350gt... https://www.czc.cz/seasonic-ssp-350gt-350w/1...

"czechcomputer.cz"! Známá trolovská zrůda, co tu prudí minimálně rok! Nedovedu pochopit, že zaměstnavatel tohle ještě nevyhodil.

https://ctrlv.cz/shots/2016/11/08/njVm.pngAsi v CZC není nikdo, kdo by rozuměl HW a tak se raději ptají tady

Reverzní záznam nic nedokazuje, moje DNS navíc jako mail.czechcomputer.cz vidí něco úplně jiného.Klidně to může být negativní PR od konkurence, nebo cokoli jiného.

To spíš bude píchnutej na místní wifi.

Vůbec nechápu, proč by měl zaměstnavatel vyhodit někoho, kdo se na internetu prezentuje jako czechcomputer.cz .CZC z toho asi není nadšené, ale těžko s tím něco pořádně nadělá. A zaměstnavateli do toho, co si user czechcomputer.cz dělá ve volném čase, nic moc není.Pokud to dělá v pracovní době, tak je celkem jedno, jestli trolovskou zrůdou nebo internetovým guru. V obou případech v práci nedělá, co má...

Pokud chces kvalitni zdroj ktery drtivou vetsinu casu jede pasivne a tichy vetrak zapina jen kdyz je to opravdu potreba tak Seasonic Prime 750W. Ano neco to stoji, ale aktualne je to to nejlepsi co lze koupit.

Proc se to uchladi ? Jednoduse, negeneruje to odpadni teplo, ktere je potreba odvadet :D

Ale generuje to odpadní teplo. Musí tam být chladič a taky tam chladič je. Jen tam není nucené chlazení větrákem, ale jen pasivní chladičem. To se obecně v elektronice používá úplně běžně. Pokud není možné použít velký hlinkový chladič (místo, cena...), tak se použije menší hliníkový chladič, kterému ještě pomáhá ventilátor.

Přesněji ventilátorem se ještě víc sníží tepelný odpor chladič-okolí.

Jo a k tomu tam možná používají kvalitní MOSFET tranzistory s velmi malým odporem vodivého kanálu v seplém stavu, takže tím sníží ztrátový výkon toho tranzistoru.

Porovnej si zdroj za 600 Kc ze ktereho jde horky proud vzduchu i v IDLE a kvalitni zdroj ktery i v IDLE je vlazny a v zatezi z nej de ani ne na 40 stupnu ohraty vzduch. Opravdu to neni o chladici, to je ta posledni vec co z toho dela pasivni/temer pasivni zdroj.

Jde z toho horký vzduch, protože:-Žene to ven větrák-Traznistory a schottky diody s velkým úbytkem - velký ztrátový výkon-Malý chladič, sám se dost zahříváSám píšeš o porovnání hmotnosti prskavky a kvalitního zdroje. Velkou část hmotnosti zdroje tvoří chladič. Trafa jsou feritová, spínané vysokou frekvencí, takže i pro velké výkony jsou malé a lehké.Je to mimo jiné i chladiči, ten udělá hodně. Pokud to bude pořádný kus hliníku, tak to uchladí a jeho povrch nebude nijak moc horký. Praxe...

Porovnej si obsah prskavky a kvalitniho zdroje. Prekvapive ani tech chladicu v nich neni vic. Jen ty levne jsou co se tyce soucastek ponekud chude, protoze je vynechano vsechno co nebylo potreba a jeste neco navic protoze se to porad nevlezlo do pozadovane cilove ceny.Ono kdyz ma zdroj realnou prumernou ucinnost 70% tak 30% skonci jako teplo. Naopak pokud ma zdroj ucinnost v celem spektru vyssi nez 93% tak tech 7 procent toho ohreje mnohem mene a tim padem netreba chladit.

Porovnej chladice ve zdroji za 5,5khttp://www.tweaktown.com/image.phpa tohle je ukazka levneho zdroje http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/obermaier/levn... Sorry, ale chlazeni je ten posledni rozdil na tech zdrojich.

Tak potom vysoká spínací frekvence + asi i kvalitní MOSFETy s hodně malým úbytkem Uds a diody na sekundární straně s malým úbytkem napětí

Obávám se, Pozitrone, že hodně malý úbytek na MOSFETu je poněkud v protikladu s vysokým závěrným napětím.

Myslím v sepnutém stavu, kdy přes něj teče znatelný proud, tam by měl být úbytek malý.

Příklad:max Uds=650V. Při Ids=10A u Ugs=10V je Uds=0,2Vhttp://www.farnell.com/datasheets/2161533.pdfmax Uds=500V, Uds při 10A je méně než 1V (cca 0,7V)http://www.farnell.com/datasheets/123480.pdfmax Uds=500V, při 10A je Uds=0,5Vhttp://www.farnell.com/datasheets/123573.pdfUds při 10A je 0,4http://www.farnell.com/datasheets/1829759.pdfCož je slušné.Uds se neodvíjí od max. napětí v závěrném směru, ale od odporu vodivého kanálu.

Edit...Při Id=10A...

Chladič opravdu není ta poslední věc, fakt ne. Když to přeženu, když dám nějaký stabilizátor se ztrátovým výkonem 20W v pouzdru TO220 bez ventilátoru na tohle:https://www.gme.cz/chl37ea na tohle:https://www.gme.cz/chladic-do1aBude to sakra rozdíl. Ten první bude mít povrch chladný.

nechápu, kdo dal mínus Bespimu, má pravdu, vlastním zdroj bez ventilátoru a teplota v klidu 33 °C (teplota pokoje 18)https://www.tsbohemia.cz/enermax-digifanless-550w_...

Bude proto tebe lepší semipasivní např Corsair RM550x (nebo RM650x)při malé zátěži má ventilátor vypnutý a při větší je větrák tichý, kde ho stejně přeřve grafická karta a cpu fan

Nebo RM750x, u nej se v normalni sestave vetrak neroztoci ani pri benchmarkach. Pasivne jedou do 225/260/300W.

Seasonic 400 V ale stojí 4 tisíce vzal bych corsair

Seasonic vyrábí nějaký třífázový zdroj? Můžeš dát odkaz? Já byl na tom, že má všechny jen jednofázové na 230 V.

Co je to herní zdroj?

To má jako během hraní oslepovat soupeře?

"Herní zdroj"? Wtf? Dost zdrojů od Crosairu (vyšší série jako RMi) zapnou větrák až při větším tahu než 50% celkovýho výkonu. Takže u 600W můžeš v pohodě brát 300 a zdroj pojede pasivně.