Herní za 35 000

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem komponent nového PC. Cenovou hranici mám 35 000 Kč bez monitoru a OS. Sám jsem zkoušel něco sestavit, a tak bych chtěl vědět Váš názor.https://www.czc.cz/176139,178163,192504,1411... Vím že by se už hodil do sestavy SSD, ten bych někdy později dokoupil.

Odpovědi na otázku

Tato sestava je nesmysl... a neuvedl jsi žádné informace k tomu, co budeš dělat, nebo co si od ní čekáš, takže... Má hezkou skříň... ten zdroj je zelenej... stačí ti to tak?Takže poprosím o nějaké další informace Pak udělám návrh a vysvětlím komponenty.Záleží ti na hlučnosti sestavy? Nebo je ti to fuk?Co ještě kromě her chceš na PC dělat?Co bys chtěl hrát za hry?Jakou si představuješ PC skříň? Malou? ...

Na hlučnosti sestavy mě nezáleží. Kromě hraní her bych PC využíval na střih videa a práci ve photoshopu. Chtěl bych hrát nový hry (Watch Dogs 2, Planet Coaster, GTA 5 a tak) Velikost PC skříně nějaký zlatý střed

OK, to by stačilo. I když ti na hlučnosti nezáleží, zapracuji i na ní.

Mám tu ten návrh.https://www.czc.cz/fne426uk94k07ahsp30isaala... = cca 35.2kDo sestavy jsem ti navrhl procesor Ci5-7600. Hry ti utáhne v pohodě a se střihem by také neměly být problémy. Ci5 bude stačit i na photoshop.Fera 3 ho pak uchladí i na malé otáčky, takže absolutní ticho.Na editing i hry už se bude hodit 16GB RAM. Dva moduly nemají moc přínos, takže necháme jeden.Na systém + programy jsem vybral SSD s MLC čipy - Kingston KC400 s kapacitou 256GB. Na data 2TB HDD, 2.5" aby nehučelo.Na rendering videa a hry grafiku GTX1060-6GB. Hry pojedou úplně v pohodě na FullHD rozlišení při 60FPS.Teď mě jen napadá... Živíš se tím editem videa a prací s Photoshop? Podle toho by se ještě dala upravit sestava. Asi by byl nutný nějaký příplatek a někde ústupek, ale...

Super díky, jinak editaci videa a práci v Photoshopu mám jako koníček

Tak to je pak OK

Kvůli spolehlivosti bych spíše vzal klasickou 3,5" plotnu a dal ji do Himura. Ty 2,5" disky sice nehučí, ale šokově jim skáčou teploty a taky se může jednoho krásného dne stát, že se začnou objevovat vadné sektory.

Já dávám do těchto sestav 2.5" disky. Sice ano, menší spolehlivost, ale prostě nehučí... Já mám v PC 4x 3.5" HDD a když jedou všechny najednou To je jak, když startuje raketa do vesmíru Nebo startuje letadlo...Takže bych 2.5" docela uvítal... Ale ne na záložní harddisk.

Máš vybírat velký bedny. Ještě se mi nestalo, že bych o bedny nemohl dát tři Himura a optickou mechaniku.

Mám Fractal Define R5 A když zapisuju na všechny 4 disky, nebo z nich čtu... Takže vím, jakej kravál dělaj HDDéčka (3.5")

Mám pořád starýho Chiefteka, ještě pořád poctivá kovářská práce s tlustým vnitřkem. Teda krom vibrujících bočnic bez jakýchkoliv prolisů.

Vložím sem volně modifikovanou sestavu, co jsem psal vedle. Je to kousek nad rozpočet: https://www.czc.cz/204096,187659,204573,1881... Úspora: - 500 Kč změna na TLC MX300 M.2 AHCI- 500 Kč změna 1 TB HDD Seagate- 1000 Kč za základní model GTX 1070- 600 Kč SelentiumPC RG1- 500 Kč bez boxu na diskPříplatek:+ 1500 Kč MSI Z270 Tomahawk+ 1200 Kč taktovací Core i5-6600K/7600K (stojí stejně)Pokud potřebuješ používat Windows 7, je Skylake sázka na jistotu, s Kaby Lake mohou být problémy, ale zatím se to pořádně neotestovalo.