Herní sestava

Ahoj, poradil by mi někdo s komponenty do nového herní počítače za cca 28 tisíc?Jediné co mám je bedna - https://www.mironet.cz/phanteks-enthoo-pro-white... Jen bych byl rád kdyby tam byla dvd vypalovačka a ssdčko, ostatní nechám na vás.(jen bednu a "vnitřnosti")Děkuji

Odpovědi na otázku

Jen nástřel (ty sestavy jsou tu pořád dokola - 26 000) : https://www.czc.cz/185236,110330,178263,1788... Vypalovačku a sata kable stačí dohodit... případně teda OS...

Někde jsem koukal (už nevím kde) , že se prý 1070 k i5 moc nehodí, že jí to tu Grafiku omezuje nebo tak nějak. Nebylo by třeba lepší vzít i7 a 1060? Spadne tím o dost výkon? zas když si to vezmu, tak 1060 je za nějakých cca 7000, což je polovina 1070. Zbytek se může dát třeba do chladiče nebo lepší desky atd..

Kombinace i5 + GTX 1070 se nebojte. A záleží, co si pod pojmem "herní sestava" představujete. Pro některé hráče to není nic míň než i7/xeon + GTX 1080. Ve hrách moc velký rozdíl mezi i5 a i7 není, mezi GTX 1060 a GTX 1070 ano.

Dobře teda, vezmu tu i5 s 1070. Ještě jednu otázku bych měl, jaký chladič na tu i5 by jste doporučil? Stačilo by třeba Cooler Master Hyper 212+ EVO ?

Evo 212 je podle mě až zbytečný, ale může bejt. To cpu nijak netopí, stačí i nějaká Fera3 či nižší od silentiumPC (+/- 600,-)

Nemám s coolermasterem zkušenosti, v minulosti jsem používal zalmany a arctic cooling, nyní mám v pc spartana pro (tuším 924) od SilentiumPC a je tichý, teploty CPU slušné.

A to je spartan ještě docela nízká třída (beru raději ty vyšší, protože se mi u spartanů nelíbí to uchycení)To EVO212 mám doma na přetočené 6600K a za ty peníze je fakt slušný..

Je pravda, že jsem ho bral právě kvůli tomu uchycení, protože původní skříň neměla výřez na montáž procesoru bez demontáže desky, moc se mi nechtělo vytahovat desku z bedny (moje lenost). Na druhou stranu na chlazení letité i5 3350p (tikající na základu) to bohatě stačí. A kdyby odešlo uchycení, tak už koupím raději Feru, přece jen je tišší.

A v té navržené sestavě od WADa je solidní deska. Jasně, chybí deska s označením "gaming" a světýlka, ohňostroje, kejklíři...

Jistě, chápu. Nejde mi o vzhled i když mám bednu s prosklenou bočnicí. Myslel jsem např. desku s více sata atd..

6 sata nestaci? Jenze pak se u desky jeden prohne.

Kdybys chtěl nějakou "kolotočářskou" desku, můžeš vzít : https://www.czc.cz/msi-b150m-night-elf-intel... stojí asi jen o stovku víc...(aby šel vidět ten svítící nápis, musíš se fakt potrápit s 24 pin-kabelem)

Jen bacha na to, že to je mATX deska, tzn. že je o něco menší než klasická deska, ale do case bude pasovat v pohodě, jen tam bude níž míň místa (detail). 6 sata je většinou klasika, u těch dražších 8, ale to mi přijde zbytečné, kdo má tolik periferií ? (navíc jen 2 saty jsou 3.0 (2x SSD), myslím že ty další 4 jsou 2.0).A ta B150 mortar se tady dává běžně do sestav, je to nejlevnější slušná deska (nižší je ještě jedna od AS rocku, ale má jen dva sloty pro paměti, což mi přijde horší, než "jen" 6x sata)

Tahle deska se tu navrhuje v 90% pripadu. Vyjimku tvori uz jen pripady s "K"ckem a nejake specialky, pripadne kdyz se hodne tlaci na cenu.

Rozdíl mezi i5 6500 + 1070 versus i7 6700 + 1070 je většinou zanedbatelný. U některých her, které využijí ty jádra, tam samozřejmě rozdíl je, ale těch není aktuálně tolik. Ale takové to pseudo "bude brzdit", to je fakt blábol... jako platí to pro fakt staré cpu, ale i i3 6100 by si s ní podle mě poradila... (plánuju to někdy vyzkoušet)

Dobře, děkuji za všechny reakce a pomoc

V pripade her bych nejaky drobny rozdil u i5 a i7 krome frekvence hodil na vetsi cache, ty vlakna vetsine hram moc nepridaji.Nema nekdo odkaz na test i5 a i7 na stejnych taktech a s vypnutym HT?

Jako když se podíváš na testy i5 vs i7, u hodně her je ten rozdíl fakt malej... Zatím sem našel akorát neodladěnou betu Kingdom Come, kde se cpu fakt trápí... A tím zase netvrdím, že by i7 nebyla fajne (zase u her stock 6700 podává horší výsledky než oc 6600K)