Herní sestava kolem 17 000

Zdravím všechny, potřeboval bych pomoct s výběrem herní sestavy (nechci žádné 4K hardcore hraní, ale abych mohl hrát např. Zaklínače 3, GTA 5 plynule). Na hraní mám Xbox one, ale chtěl bych aby tento stroj také něco utáhl. Mezi moje požadavky by tak patřila kvalitní karta a chtěl bych aby byl PC osazen alespoň 4jadrem (i5 nebo nějaké AMD) s 8GB ram. Nemám zájem o žádnou značkovou sestavu, spíš bych chtěl nějaké rady ke komponentám. Moc se v tom už neorientuju jelikož technologie jde strašně dopředu. Někde jsem našel toto (fungovalo by to dopře nebo tomu něco chybí)Skřín: AeroCod PGS CS-1102Deska: ASRock 980DE3/U3SGrafika: MSI R9 380 Gaming 4GBHDD: není třeba mám Procesor: AMD Vishera FX-6350 Wraith boxChladič: nemám měl by být osazen ve sříni a na procesoru takéZdroj: Seasonic SS500ET-F3 500 WPaměť: Crucial Ballistix Súprt XT 8GB 2x4GB DDR3Děkuji za případné rady, potřeboval bych trochu nasměrovat.

Odpovědi na otázku

Rozhodně tomu chybí OS, v dnešní době asi i SSD ...Fungovat to bude, ale sestava nemá potenciál pro budoucí upgrade

Windows 10 uz mam a ssd + klasiku 1T taky, nepotrebuju ani vypalovacku tez mam. Spis my jde jen o case. Mys kalvesnice monitor vse mam. Co konkretniho by se melo bzmenit aby se dal rekneme za 2 roky upgradovat? Diky za reakci

Všechno to jsou staré komponenty, které se už dnes nevyplatí kupovat.CPU: i5 6500Deska: např: MSI B150M MORTARRam: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133Zdroj: Seasonic S12II-520 520WGPU: GTX 1060 6G a je to za nějakých 17-18tis.

To by se mi líbilo, byl by tam velký výkonový rozdíl kdybych tam dal grafiku MSI R9 380 GAMING 4G, 4GB? Přeci jen ta GTX 1060 mi přijde už pro hardcore hráče.

Ta r9 380 už je dnes prostě stará generace. Být tebou jdu do té 1060 a ani nepřemýšlím.

Nepřemýšlel bych kdyby nebyla o 3000 dražší :)Nakonec bych to viděl takhle, mohu poprosit o kontrolu zda by to takto fungovalo, zvolil jsem i5 (měla by tam jít i i7), grafiku jsem nechal R9 380 s tím že by se dala časem upgradovat např. na tu uvedenou žiletku. Stejně tak by měla bejt rozšiřitelná ramka. Jde mi o to jestli to takhle deska vezme a jestli to utáhne zdroj. Monitor, SSD, windows, klavesnici, myš mám. Tak prosím o zhodnocení. DěkujiDeska: MSI B150M MORTAR - Intel B150 2300,-Procesor: Intel Core i5-6500 5700,-Grafika: MSI R9 380 GAMING 4G, 4GB 6250,-RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133 1200,-Zdroj: Seasonic S12II-520 520W 1649,-Mechanika: Asus 400,-Skříň: AeroCool PGS cs-1101 (snad se to do ní vejde) 700,-Celkem 18 000,-

Jestli tlaci finance, tak za podobnou cenu:https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-470-gaming-... a vykon je nekde jinde.

/r9 380 prostě už nestačí na dnešní dobu a budoucí hry, ale vás tady asi nikdo nepřesvědčíme. Zdroj ti to vše v pohodě utáhne, toho se neboj.Ty Kingston RAMKY nepodoporučuji, stalo se totiž několikrát, že pc nenaběhne a je to právě vadnými RAM paměťmi od Kingstonu.. (vím že vypadají cool s tím chladičem, ale bral bych Crucial)

GTX 1060 3GB stojí 6000GTX 1060 6GB stojí 7800ceny v czc. Karty které jsou o těch 3000 dražší se vůbec nevyplatí brát.

Rozdíl mezi R9 380 a GTX 1060 je enormní. V mnoha případech dvojnásobek FPS a cenový rozdíl není až tak velký. Případně se dá vzít 3GB verze, kde se dá něco ušetřit.

Takže chcete říct, že ASUS GeForce GTX 1060 DUAL-GTX1060-O3G, 3GB GDDR5 cena 6800 je několikrát výkonější než MSI R9 380 GAMING 4G, 4GB cena takřka stejná? Já tomu nerozumím totiž ani trochu.

Je. Stara generace grafik je ted prakticky neprodejna.

A je nějaký optimální výrobce téhle grafiky? Mě se tam nezdá zrovna ten Asus? Ramky teda vyměním za Crucial. Určitě mě přesvědčíte, to nebylo myšlené, že jsem rozhodnutý, naopak si rád nechám poradit.

Nechápu proč je třeba ASUS GeForce GTX 1060 DUAL-GTX1060-O3G, 3GB GDDR5 o 700 drazsi nez to stejné od MSI

Má vyšší Mhz, je to ale asi o 50 cca

Takže po úpravě na zdejší tipy je to takhle v pořádku ?? https://s17.postimg.org/xpl8vn9bj/image.jpgDěkuji

Ano. Přidal bych věžový chladič na procesor - pokud nechcete boxovaný který je hlučný.

Díky za radu, ale tohle už si myslím že je pro mě až až..... věřím, že když Intel vyrobí tak kvalitní procesor, že i přiložený chladič nebude řvát jako vysavač. Možná časem při nějaké upgradu nyní je pro mě důležité aby PC dorazil v pořádku, já připojil DISK a monitor a vše pracovalo tak jak má. Děkuji za rady

psal´s, že nepotřebuješ vypalovačku; připlať za lepší skříň nebo vem v podobný relaci třeba Silentium Brutus S20

To je pravda, mensi zmena s vypalovackou ale jinak uz jsem to odeslal. Diky moc za tipy, jak jsem rikal ja osobne moc nehraju a kdyz uz tak fifu na xku, ale chtel jsem aby pritelkyne mohla valet treba zaklinace kteryho ma rada a neokupovala mi xko. Ja se tam stejne kouknu max na fotbal nebo stahnu nakej film.