Herni sestava do 8-10K bez graficke karty

Dobry den, vali se mi zde 2GB GTX 960 a rad bych se Vas chtel zeptat, jake komponenty( jako zakl. deska, procesor, RAM) bych si mel zakoupit vcetne skrine, abych si na nem zahral PUBGy klidne na low, ale hlavne 50-60FPS. Nedavno jsem si take zakoupil novy zdroj CX 450M, ale to nevim, jestli bude stacit.Dekuji za kazdou radu.

Odpovědi na otázku

Počkej po Vánocích, co bude v bazarech. Koukal bych po nějaké desce LGA1151 + i5 + 8 GB. SSD a HDD koupíš nové a máš komplet sestavu.

Děkuji moc, poradil by mi když tak ještě někdo s "bez-bazarovými" komponenty, případně s přesnými názvy komponent a kolik FPSsek bych mohl mít právě na tom PUBG, nebo i na ostatních novějších hrách. Děkuji.

Takže máš grafiku a zdroj? Nic dalšího použitelného nenajdeš? Třeba bednu nebo nějaký disk?

Pokud ne, tak můžeš koukat po něčem takovém:https://www.czc.cz/233925,241829,192300,2359...

Díky za ten seznam, bednu mám, ale je docela velká, nevím, jestli to nebude v něčem vadit a HDDčka mám dva, ale jsou už docela starý, bojím se, že by mi ten PC zpomalily. Kolik si myslíš, že bych na té sestavě měl FPSek na PUBG? A kdybych potencionálně použil tu starou bednu a HDD, do čeho bych mohl narvat tu tisícovku?Díky.

Pokud je skříň použitelná, není důvod ji nepoužít. Zvlášť když se hraje o nízkou cenu. Staré disky klidně můžeš také stále používat. Ale jen jako 2./3. disk k SSD, jinak bys z toho opravdu měl línou lemru. Jako sekundární disk na méně náročnou činnost ale ok. U PUBG se dá očekávat cca toto, spíš lepší (ve videu je starý i5-2400):https://www.youtube.com/watch

A400 fakt nee, tohle je test disku s podobným vnitřkemhttps://www.zive.cz/poradna/crucial-m500-z-ba... Za příplatek 300 Kč (bohužel 1/3 ceny) dostane o řád lepší disk https://www.czc.cz/kingston-now-uv500-240gb_...

Dík, bude ta má GTX 960 2GB s počítačem a hlavně s procesorem pracovat dobře? Nebude tam nějakej bottleneck, nebo nějaký zbytečný problémy? A budou kompatibilní?Díky.

Věřím tomu, že je to v pořádku, ještě bych zvážil příplatek na lépe vybavenou desku - přecejenom deska se nemění každý den a je to taková investice do budoucna: https://www.czc.cz/msi-b450m-mortar-amd-b450...

Asi by si to chtelo zjistit, co znamena "o řád lepší".I kdyby za ty 300 Kc navíc měl 3x rychlejsi SDD (což opravdu není o řád), v praxi to opravdu nepozná. Leda tak v benchmarku.

Získá dvojnásobně vyšší výkon v sekvenčním čtení - nejméně důležitý údaj. Ovšem při plné zátěži se levné bezkešové SSD začne zatrhávat a simulovat chování HDD WD Green. S kešovým SSD (vyjma 10 let starých modelů s JMicronem) se tohle nestane. Takže ano, získá v zátěži o řád lepší výkon (pro méně chápavé - nezíská simulátor HDD, ale SSD blízké skutečným SSD). Podobnější benchmarky to změří v podobě latence a IOPS.

Ja nevim co tady vsichni davaji A400, to je to nejshitovejsi ze shitu.Fakt ze nekolik stovek navrch za nejlevnejsi m.2 NVMe (pokad kupuji novou mobo) se setsakramentsky oplati.

Jsou horší SSD než A400. Kingston alespoň garantuje nějakou životnost na počet přepisů, výrobci jako Patriot nebo Team group ani to.

Tak ta moje skříň je tato https://www.czc.cz/acutake-acu-shield-rohs-v... mohu si ji ponechat, bude kompatibilní se základní deskou, nebo si mám koupit novou z toho seznamu?Díky.

Kompatibilní to je. Pokud máš vzadu osazené i ty dva 80mm větráky, tak i z hlediska chlazení musí na R5 + GTX 960 s přehledem stačit. Žravá hovádka typu RX 590 nebo RX Vega bych do toho ale nezavíral. Je jen na tobě, zda ji použiješ nebo vyměníš za moderní skříň, která bude mít lepší větrání (viz třeba ta Armis AR3).

Fakt díky moc, naposledy bych se chtěl zeptat, jestli mi bude stačit tenhle zdroj https://www.alza.cz/corsair-cx450m-d4164788.htm protože má jen 450W a já mám zkušenosti s tím, že když jsem měl starej zdroj, tuším od Eurocase, tak se mi při hraní her vypínal počítač. Díky.

Bude, není to starý Eurocase (ony ani nové Eurocase "ECO" už naštěstí nejsou staré Eurocase). Moderní PC žere hlavně z +12V větve. Vysoký výkon na +3,3V a +5V je ti tedy celkem k ničemu. Tam ti max stačí pár desítek W. Staré EC na +12V uměly jen cca 50% celkového výkonu, zbytek měly na +3,3V/+5V. Takže 450W byl spíš 250-300W (z pohledu "moderního" PC = už cca od Pentia 4 a hlavně od nástupu PCIe o pár let později). Navíc často reálně nezvládaly ani to.CX450M je moderní zdroj, který na +12V umí až 448,8W z 450W:https://ctrlv.cz/shots/2018/12/12/VLEp.pngA umí to i reálně. Na sestavu, která na +12V potřebuje pod 200W, má tedy rezervu více než dostatečnou. Nemůžeš koukat na CX450M podle zkušeností se starodávným EC. To je asi jako kdybys posuzoval 1.2 TSi nepoužitelný pro Fabii, protože stará stodvacítka se se stejným objemem sotva pohybovala.

A jinak těch "jen" 450W ti reálně stačí skoro na každé dnešní PC, protože málokteré žere přes 300-350W (většina se vejde do 250W).

Okay, nemáš zkušenosti se sestavením PC na CZC? Nevím jak to bude probíhat, když si u nich nezakoupím skříň, jestli mi pošlou jeden funkční celek ( jako z. deska, RAMky, procesor ), nebo mi to neuznaj, protože tam nemám všechno potřebné k sestavení ( skříň, zdroj ).Díky.

Ano mám, ale nikdy by mě nenapadlo nechat si složit PC bez skříně a zdroje. Zkus jim zavolat, zda je možné jim to poslat a nechat si to osadit. Jistě nebudeš první, koho tohle napadlo. Ono by ani moc nemělo smysl, aby ti jen píchli CPU, chladič a RAM do desky a poslali ti to domů. Za prvé by se to blbě balilo a posílalo. A za druhé bys to stejně musel skládat doma a to už si tam ten CPU a RAM můžeš dát také sám. A všechno zapojit. To pak složení v CZC nemá smysl vůbec.