Herní sestava do 30.000 bez PSU a SSD (na OS)

Dobry den,Budu si kupovat novou počítačovou sestavu a chtěl bych poradit se souladem jednotlivych komponentů. Zde je odkaz, kde najdete můj vyběr https://www.heureka.cz/kosik/Chtěl bych se zeptat zda-li se mi vše vleze do vybrane pc skříně a jestě bych potreboval pomoct s vyběrem grafické karty do 10000 kč. Hraju převažně cod modern warfare-warzone a chtěl bych to hrát aspon na 100 fps a výš. Monitor mam 144hz, takže ten by měl být v pohodě. Zdroj neni obsažen v košíku, tak ho píši zde, Seasonic focus 750 gold semi-modular, plus mam ještě obyčejny ssd disk 240gb, tak jestli bych ho tam mohl zapojit třeba pro system windows. Děkuji Müller//Napište titulek co nejpřesněji. Jen podle titulku se ostatní rozhodnou, jestli si váš dotaz přečtou.//

Odpovědi na otázku

8 komponent v 6ti obchodech, klikat na heurece a stejně muset jít na stránky obchodu- to bych se na to fakt mohl ....Půjde to, ale jde to líp. Světýlka vynech, vlez na czc a udělej sestavu. Pak si to kup kde chceš. GPU za 10k teď nejsou, to už ví i moje babička

pohoda, len si k tomu zober aj chladic, lebo box je trochu hlucnejsi. Napr. fera3, alebo ked mas trochu viac $$$ tak scythe ninja5. Grafiku dnes nekupis ziadnu, takze docasne pouzijes tu tvoju staru co mas. Alebo sa da kupit ryzen 4650g, co je zhruba to iste ako r3600 len ma integrovanu grafiku. Cena je o par korun vyssia.

Jaktože nekoupim zadnou grafiku?

Tak se zkus po nějaké grafice podívat a uvidíš sám.

Tady máš na ukázku všechny dostupné grafiky od 7-15 tisíc:https://www.czc.cz/graficke-karty/produktyKterou si vybereš? V ostatních eshopech je to stejné nebo i horší.

grafika je integrovana v procesore a tu do slotu kupis ked budu skladom napr. 3050/3060/radeon konkurencny

Já mam ted asi půl roku starou grafiku nvidia gtx 1650 super 4gb, ale bojim se, že 4gb mi na cod stacit nebudou.

Na nižší detaily samozžejmě stačí. To vůbec není špatná grafika na počkání, než se trh dá nějak dohromady a grafiky dorazí. Zahraješ si na ní vše, něco s nižšími detaily, ale zahraješ.

detaily mi nevadi, potrrebuju hlavně fps... ted hraju kolem 50 a je to na houby, Ale je fakt, že mam hodně stary pocitac, takže to spíš omezuji ostatní komponenty a hlavně procesor

I s nižšími grafikami se dá COD provozovat na vyšší FPS, než 50, takže je asi doopravdy brzda jinde. Obecně multiplayer hry je náročnější na CPU, než singleplayer.

pred pol rokom este stacilo?no vidis, grafiku mas, tak to mozes kupit tak ako si to vypisal v dotaze.

len sa velmi triezvo zamysli a kup to v 1 eshope a nie v 75tich

to se neboj, dal jsem to tu jen protoze na heurece jsem nasel nejvic komponentu pohromade, abych tu nemusel davat 100 odkazu

Tu 240GB určitě bych nedával na systém, když tam máš WD750 1TB, pokud ji někomu nevěnuješ, tak bych to pouříval jako sekundární disk např. na část her ze Steamu, apod. Jak už bylo psáno, tak aktuálně koupit grafiku je téměř nemožné, ale s 1650 se dá bez problémů těch pár měsíců vydržet, než se to (doufejme) uklidní.

A protože grafiku máš, asi bych rovnou objednal Ryzena 5600X, ty průběžně chodí, dodání 1 - 2 týdny od objednávky přežiješ.

Takže nebude vadit, když system a vse ostatni bude jen na tom wd?

Ne

Takže abychom to shrnuli. To co jsem napsal v dotazu je teda v pohodě, akorat bych koupil amd ryzen 5600X, nepoužiju ten 240 gb disk a koupim jeste chladic na procesor fera 3. Jinak do skrine mi to tedy vleze?

Ryzen 5600X určitě vezmi, SSD 240 GB klidně použij ale ne na systém, a chladič bych vzal raději Arctic :https://www.czc.cz/arctic-freezer-34/253607/... Fera je provedením takovej klumprd, jako chladí slušně, to jo, ale za stejnou cenu bych volil tohle.

oukej, tak diky za rady