Herní sestava 2016 - Haswell vs. Skylake etc.

Zdary,mám v úmyslu koupit si letos konečně novou sestavu na smažení a sice komplet novou.Teoretické znalosti už jsem trochu načerpal ale ne všechno vyčtu z udávaných parametrů :/Primární určení sestavy je hraní nejnovějších her v rozlišení 1920×1080 a maximální cena komponentů je 25 000,-. DVD/BD/CD mechaniky nepotřebujiSSD v této ceně nepotřebuji, možná dokoupím pozdějiProcesor chci jednoznačně Intel a hned zkraje bych se chtěl zeptat, jestli stavět nové železo na Skylake či na Haswellu a jestli jít raději do i5 či už do i7?O grafice nejsem pevně rozhodnutý.. (přemýšlím o <a href="http://www.czc.cz/msi-gtx-960-gaming-4g-4gb... ">této</a>) A s MB si taky nevím rady Za odpovědi předem díky

Odpovědi na otázku

Zdravim, nejsem ted na stolnim PC, ale wiqix nebo nekdo jiny ti tu urcite postne navrh sestavy. Ja bych to videl na chipsetu B150 od MSI mate s procesorem i5-6500 a na grafiku bych to videl v teto cenove relaci na r9 380x. Tu GTX960 s 4GB pameti bych rozhodne nekupoval. Taky bych tam rad videl ssd bud sp920 nebo ssd370s.

Nakonec jsem nasel jeden muj stary seznam http://www.czc.cz/1tc6c9vd26g5ebmmtet0b3tus... .Jinak bych to uz na haswellu nestavel, tolik si za skylake nepriplatis.

Pokud si student a chces to bez windows, tak si klidne priplat na vetsim SSD.

Kolik je pravdy na tom, že je lepší 2×4GB, než 1×8GB RAM?

Je to pravda. Nicméně zda se to projeví i reálně, záleží hlavně na použití Třeba u AMD APU je to vyloženě nutnost, protože to dost pomáhá integrované grafice. Ale v PC na hry, kde má grafika svoji vlastní paměť, je to úplně jedno a 1x8GB je lepší z hlediska budoucích upgrade.

Proč konkrétně ne tu GTX?Někdo zase říká, že 4GB je zbytečně moc pro 1 monitor v 1080p a dost se nedoporučuje AMD grafika, taky nevím proč

SSD samozrejme potrebujes, tim spise v kompu za tuto cenu - minimalne abys mel oddeleny herni (a dalsi) balast od systemu.

Slyšel jsem o zajímavém toolsu ve Windows, jmenuje se to Rozdělení disků Ale ne, samozřejmě do SSD plánuju jít, jen ne nutně od začátku, myslím, že ten půlrok bez něj přežiji :)

Ale však se ti vejde do toho rozpočtu nebo ne? Kouknul si na můj návrh?

Kouknul ale radši teď dám víc do nějaké jiné komponenty a SSD koupím kvalitnější později.

A do jaké komponenty by si chtěl přidat? Už se toho moc nenabízí. Pokud to máš jen jako herní sestavu, tak i7 postrádá smysl. Jediné co se tady dá vylepšit nebo připlatit je grafická karta.

Navíc bych opravdu v dnešní době nechtěl PC bez SSD.

V tomhle souhlasím spíš s antonem, sice ne úplně ale co mám ozkoušeno, tak SSD urychlí start a jinak ticho po pěšině. Co se hraní týče, na to se malé použít většinou nedá a já si těch pár vteřin navíc při načítání officů klidně počkám :)Hlavní dilema je teda pro mě teď ta grafika a aby to ve výsledku ladilo s MB

Počkej, možná si trochu nerozumíme. Tím ladilo myslíš, že jako barevne MB s grafikou? To chceš k tomu ještě otevřený case nebo jak?

Nn, sloty, sběrnice a tak. Abych si nekoupil zběsile nějakou grafiku a pak zjistil, že ji tam nenarvu třebas. Je to dost peněz pro chudého studenta, tak se moc strachuju aby byl výběr perfektní :v

Vše tam narveš, nemusíš se bát. Budeš si to stavět sám? Nebo to necháš někoho postavit?

Stavět budu sám.

A co když se textury tahají z disku průběžně ?

na smažení jedině friťák, v počítači nic neusmažíš

Vs. a takzvaná dilemata jdou mimo mě, jakákoliv rada se mine $ účinkem. Poradí ti jiní, jen jestli si pak vůbec podle té rady něco koupíš. Máš vše prakticky vybráno, víš co nepotřebuješ a stále nemáš objednáno - divné.> Nechceš se raději podívat na nějaké herní fórum, kde jistě mnoho návrhů již hotových mít budeš, než aby se zde s tím stále někdo hledal a doprošoval se tě, co by se pánovi líbilo?

nechapem tu nevolu ist do amd. vacsi pocet jadier, vykon pre dx12 ktory nastupuje. za cenu najlacnejsej i5 mas delo s 8 jadrami a kvalitnym chladenim. sadli ste na lep webom ktore ma intel podchytene, hlavne ked cpuboss vlastni intel.

Byl jsem na několika jiných poradnách ale všude je to to samé, jeden doporučí to, jiný ono ale nikdo nepodloží nějakým odůvodněním proč ne tohle a proč jo tamto.Nejvíc, co jsem zatím vylámal z lidí bylo, že AMD grafiky jsou fujky, protože se víc zahřívají...Nevím co je na tom pravdy a upřímně kupovat si horší grafiku jiného výrobce jen proto, že se tahle víc zahřívá se mi tedy moc nechce Na tomhle foru jsem četl celkem rozumné diskuze a co jsem koukal, je tu pár lidí, co radí velice solidně, riskl jsem si tedy s nadějí, že se tu objeví

V tom je ten problém, každý ti poradí subjektivně což je normální.

Ano více se zahřívají, ale že by to bylo až tak extrémní. Jde o to, že máš na celou sestavu 25000. Pokud by si chtěl minimálně i5, tak se ti v cenové relaci nabízí od nvidie GTX960, kterou už bych tam v takové ceně nebral. 4GB verze už je absolutní nesmysl při šířce sběrnice. Na GTX970 nedosáhneš ani kdyby si vyhodil SSD a slevil na zdroji. To byl také důvod, proč jsem ti tam dal r9 380x, která je mezi GTX960 a GTX 970. Tolik do sestav necpu AMD grafiky, ale tohle je přesně ten případ, kde naprosto pasuje.

Tak tahle http://www.czc.cz/msi-gtx-960-gaming-4g-4gb... je levnější ještě než R9 380x Já se nebráním ani jednomu, osobně mi na tom nezáleží jaká je to značka ale zajímají mě konkrétní důvody

Konkrétní důvod je ten, že ti ta paměť navíc u té GTX960 nic nepřidá. Opravdu je to jen číslo o které si zaplatíš více. Jak už jsem psal, je to dáno uškrcenou sběrnicí. Koukni se na reálný rozdíl v FPS https://www.youtube.com/watch . Jako rozhodnutí je na tobě, pokud chceš vyhodit peníze oknem jako chudý student, tak proč ne. A nebo můžeš poprosit rodiče, pokud by ti trochu nepřispěli a koupil si GTX 970.

Ale ta R9 má taky 4GB RAM a stojí skoro stejně

Ale ta je dokaze alespon smysluplne vyuzit.

detto odporucanie ssd. dobre odladeny system ssd nepotrebuje a spraseny vam nenapravi ani ssd. vyrobcovia ssd alebo diskov s ultrakratkou zivotnostou sa vam smeju do ksichtu.

Haswell+ spolehlivost: kromě nových TSX instrukcí nejsou známé vážné chyby+ podpora Windows 7 a 8- jen 30Hz 4K v integrované GPU, pomalejší přepínání úsporných režimůSkylake+ nižší spotřeba, 60Hz 4K- údajné zamrzání- Microsoft vyhrožuje, že na Skylake nepůjdou stará Windows

Skylake mají ještě jedno velké plus. Podporují DDR4 RAMky.

Jasně, to je opravdu ohromně důležité! (modrá vodička!)

pokud je to sestava na hry tak procesor neni hlavní. to spíše RAM a grafická karta. do 25 000?procesor Skylake (čistě proto, že podporuje RAMky DDR4), R9 380x a 16 GB RAM nejspíše HyperX od Kingstonu. K tomu SSHD disk a Motherboard podporující přetaktovatelné procesory(asi desku Asus nebo Gigabyte) samozřejmě s 1151 paticí. To ve specifikacích by to mělo vypadat asi takhle:i5-6600K16 GB DDR-2133R9 380x nebo GTX960Seagate 2TB ST2000DX001 SSHDCase vhodný na cable managementzdroj s 200W rezervou pro SpeedStep nebo budoucí upgrade komponent

DDR4-2133 XDDD

Tak to SSHD je pěkná kravina. A do jeho rozpočtu se mu už opravdu nevejde Z deska s i5-6600K.

to co jsem napsal stojí jen 2600,-

i s tim SSHD stoji cca 23 000,- s deskou za 3 500,- a STRIXkou GTX960 a to se mu do rozpočtu vejde.

Jo, to bych vážne chtěl si dávat K procesor k GTX 960. Navíc SSHD v hodnotě 2700, za který můžeš mít SSD + HDD, je hodně velká kravina. Ještě mi řekni, pokud tazatel má počítač čistě na hry, tak k čemu mu bude K procesor?