Herní procesor

Zravim chci se zeptat jaky procesor je lepší na hry INTEL-AMD?

Odpovědi na otázku

Na jaké hry ?? Jaký máš rozpočet ?To je dotaz jak noha

Spory myslel jsem to obecně.. na procák mám rozpočet 6K chtěl jsem intel i 5 8400 ale zvažují jestli není na hry lepší nějaký od AMD Hry:CSGO-PUBG-RAINBOW SIX-KINGDOM COME... atd..

a jaké jsou požadavky aby to běželo? Jaká k tomu bude grafika? Máte nějaký high refresh rate monitor? 144Hz? 240Hz?Pro high refresh rate jednoznačně kčkovou i5/i7, delid a taktovat, chce to ale taky adekvátní grafiku, záleží na rozlišen a detailech.Pro nenáročné 60Hz hraní bude stačit Pentium Gold za 1500 a grafika opět dle rozlišení a detailu. Pro FHD medium třeba 1060, pro 4k 1080Ti/TitanXp/TitanV...Pro vše mezi může být i3-8100, i5-8400, Ryzen 3/5 ... Ale opět záleží na použité grafice a vyžadovaných FPS.

60hz monitor. Grafika GTX 1060 6GB

Tak vezmi R5 1600/2600. Určitě v budoucnu budeš někdy chtít zastreamovat nebo podobného a tam se ti ty další thready budou hodit. PUBG je shitfest na všem, u Siege můžu osobně potvrdit (r5 1600, rx 480) že se pod 60FPS nedostaneš nikdy i na nejvyšších detailech.

Stream udělá grafika bez režie na CPU. Na streamování není třeba dělo procesor. I hodně staré GTX mají HW akceleraci komprimování a poslat to na web je jen režijní náklad pro CPU.Jinak na tohle bude stačit i i3/Ryzen 3 není třeba zbytečně utrácet víc, když je limit 60FPS. Grafika zvládne na high v pohodě. A Já bych se nebál ani toho Pentia Gold 5400, ale v některých titulech už by to mohla být brzda.

Ak skladáš komplet PC, nikto normálny nemá rozpočet na CPU, GK.... ale má 1 rozpočet a buď si môže dovoliť i7-8700K s Titanom Xp, 32 GB RAM a 2 SSD v RAIDe 0, alebo veľký rozpočet nemá a má na Ryzen 2200G s IGP a 8 GB RAM, alebo len na konzolu. Rozpočet sa nedá rozdeliť podľa HW

Pro tvoji informaci, každý z výrobců AMD a Intel má v nabídce desítky různých procesorů. Takže tvoje otázka je k ničemu.

Neexistuje něco jako herní procesor.Všechny procesory jsou univerzální a liší se jen výkonem. A to jak optimalizuje vývojář tu hru je věc jiná.

"Neexistuje něco jako herní procesor" - tesať do kameňa. Plus záleží na celkovom rozpočte a podľa toho je jasné, či je na i7-K, alebo na Ryzen 3-G

Tohle: https://www.gme.cz/atmega328p-pu-sdip28-atmel je také procesor.

Zrovna skoro jediná informace, kterou uvedl, je, že to má být Intel nebo AMD, takže jsi mimo mísu

Uvedl "INTEL-AMD", já uvedl existující procesor.

i7 8700k. Nejlepší jednovláknový výkon ze všech současných procesorů https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html (a ve vícevláknovém je také dobrý)Bohužel jsi vůbec nepopsal situaci (jakou už máš desku, jakou máš grafickou kartu, nový PC nebo upgrade, na jaké hry a HLAVNĚ ROZPOČET). Díky tomu je ti informace o obecně nejlepším herním procesoru skoro určitě k ničemu, protože to nejspíš není nejlepší procesor pro tebe. Protože možná třeba tvůj herní zážitek nejvíc ovlivní nová grafická karta? Nobody knows...

Tak nejdříve díky za odpověd :) Skládám nový PC do 25k . PC chci jenom na hry a aby zvádl hry jako např:: CSGO, PUBG, RAINBOW SIX, KINGDOM COME atd.... Zatím jsem to sestavil nějak takhle a asi i tak to kupím takže jestli máš nějaké rady k tomu nebo něco jiného budu moc rád za pomoc :) PC:: https://www.czc.cz/223206,198450,134483,2340...

Konečne rozpočet. Len zhruba čo som porovnal chladiče, Spartan 1024 vychádza asi lepšie. Doska nie je drahá? Focus je samipasívny?

Jak to myslíš jestli není deska dráha? Nějakou levnější vzít? Jinak díky za odpověď

Prekvapuje ma, že aj kineczek (odborník) ju doporučuje

Tu desku takže koupit ano?:)

Deska je OK.

Core i5 8400 se nevyplati z zadneho pohledu. But vem rovnou reseni s i7 8700K nebo levnejsi AMD Ryzen 2600X.

Naprostý nesmysl. Na hry je i5 8400 O.K. i7 nemá smysl pokud k tomu nemáš adekvátní GK a na to nemá rozpočet. To samé Ryzen 2600X.

Zadny nesmysl. Pri testech ve hrach i5 8400 ma sice hezke prumerne fps, ale problemem jsou minimalni fps. Ryzen 2600X je na tom o mnoho lepe. Navic za 2 roky bude mozne jednoduse vymenit ten CPU za mnohem lepsi. To u Intelu nehrozi.

Dnes uz spousta her vyuzije vice nez 4 jadra, a tam tenhle procesor (8400) pobezi jen na 2,8GHz ... to neni dobre. Proste spatna volba.

Co se komu zas nezda? Je to sestijadro s base clock 2,8GHz. Ty 4GHz ma jen pri zatizeni jednoho jadra. Naproti tomu 8600K ma base clock 3,6GHz. Tj. 8400 jsou na hry vyhozene penize.

Ta krabice je sračka, chybí SSD, bez něj to bude zcela zbytečně šnek. Zbytek proč ne.

ssd tam je, sice zadny zazrak, ale je to ssd. ale to bys musel umet cist a ne se jenom divat na obrazky.

Dobrá, nečtu běžně červené komentáře k položce. Seš prostě lepší

Okey všem moc díky za pomoc!