Herní PC sestava

Ahoj. Poskládal jsem si herní PC, ale netuším, zda-li je dostatečně kvalitní, tak bych potřeboval poradit. Naposledy jsem něco skládal cca pět let zpátky a to ještě s radou, takže...http://www.czc.cz/152568,150143,110330,1717... Cenově se chci pohybovat kolem 20 tisíc. Nechávám si rezervu i na SSD, ale četl jsem, že to zase taková bomba není ( možná jen ti, co se s ničím nikdy nespokojí ). Za jakoukoliv změnu k lepšímu budu rád, díky.

Odpovědi na otázku

Poskládáno je to v zásadě pěkně, jen bych tam udělal pár úprav.- u R9 380 bych si za 4GB verzi připlatil: http://www.czc.cz/sapphire-nitro-r9-380-4gb... - u zdroje je zásadní chyba hnát se za Watty, mnohem lepší volbou je http://www.czc.cz/seasonic-s12g-550-550w/14... - ber, dokud je v akci!- RAM raději jeden modul, Dual-Channel zde moc navíc nepřinese: http://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-8...

asi tak mno... 700W je fakt overkill hyper šílenost... (k i5 a gtx 960 dávám cx430 a ten to dává ještě s rezervou) - jinak bych se pod tohle podepsal :)

Jinak teda, SSD určitě koupit, těch 1500 není zase tak moc (v těch 20k se to ztratí) a nárůst odezvy OS je naprosto brutální, já teď pc bez SSD v podstatě nestavím... Ve hrách to fps nepřidá, ale pc bez a s SSD jde poznat na první pohled...btw: ještě se dívám, nemáš tam chladič na cpu ?

Tak ten chladič se v nejhorším dá oželet. Ale pokud rozpočet je, tak tam samozřejmě švihnout nějakého Spartana a šmytec.No, ono s SSD to je těžké... pro člověka, který počítač s ním nepoužíval, to tak potřebné není... pro takového člověka pak stačí i HDD Např. mně při výběru sestavy na SSD už taky nezbylo místo (kompl za 28k.. ) a taky s tím komplem normálně žiju (ač chvílema tuším, kde by to SSD pomohlo, když vytížení procesoru je nízký a stejně čekám). Je mi jasný, že dostat k rukám kompl s SSD, tak ten plotňák vyhodím z okna.Jsem ale rád, že jsem si dal na čas, šetřím penízky na tohoto krasavce: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx To teprv potom bude kanon.

Jistě, boxovanej to taky uchladí.. Jinak s tím SSD, je to jak píšeš, kdo nezažil, tomu to nechybí, já bych bez toho být už nemohl, protože to je jak pokropení živou vodou..btw: SSD do pcie je spíš už na střih a pod ne ? Jinak je to až obžerství (a ne že bych ti to záviděl :D )

Ani bys mi neměl co závidět, ještě to doma nemám a ještě delší dobu mít nebudu Ale když už si budu kupovat SSD, tak chci špičku. Jasan, že na trh budou pořád chodit nový věci a i teď už jsou Intel 750 rychlejší (ale jen v některých testech!), ale ty už jsou cenově trochu jinde. A btw je to obyčejný M.2 (nový slot pro Skylake a v omezené míře už na X99), který se dá normálně zapojit i do PCI-E

Dokud se doprodává tato, ber ji:http://www.czc.cz/gigabyte-ga-b85m-d3h-inte... Ještě před měsícem stála 1900kč. Má chlazenou kaskádu a provoz i5-4460 na ní není problém. Za 1400,- paráda.Na co 700W zdroj? Reálně to bude žrát 60W v klidu, okolo 200W max. zátěži. Na to stačí CX430 (lépe ve verzi CX430M). Pokud chceš něco lepšího, mrkni se po nějakém Goldu s výkonem okolo 450W. Modulární 450W Gold je třeba CS450M.Skutečně dobrý 700W zdroj nestojí 2000kč, ale víc. Tento je navíc modulární, takže o jeho kvalitě dost pochybuji.Zvolená bedna je už hodně staré koncepce a nemá nijak úžasné větrání. Levným CM bych se vyhnul obloukem. Z levných je slušný Zalman. Stačí i Z1. Navíc má už v základu 2x 120mm. Lépe pak Z3, ten má podstatně lepší větrání.U RAM nerad plýtvám sloty, takže tam beru 1x8GB 1600MHz. Ale to je spíš detail. R9 380 bych vzal v 4GB verzi, nestojí o moc více.Na CPU bych dal alespoň levný HE922. Bude se lépe chladit a lépe odvádět teplo od CPU (box zdarma točí vzduch dokola).U SSD záleží, co od něj čekáš. Vyšší fps ve hrách? Ani prd. Na to není určené. Ale na celkový chod systému a jeho odezvy má skvělé účinky. Vše, co je na něm nainstalované, se spouští skoro okamžitě. Prakticky odbourává všechny ty záseky systému, co lidi nutí kopat do PC...