Herní PC sestava

Dobrý den.Mám v plánu si pořídit herní PC sestavu, ale jsem v tom naprostý nováček. Jakousi sestavu jsem si dal dohromady, ale díky nezkušeností vidím pouze polovinu faktů. Zajímal by mě tedy váš názor, kde by jste co ubrali nebo naopak přidali, či úplně vyškrtli.Deska:MSI H97 PC Mate - Intel H97, socket 1150, ATXZdroj:Seasonic S12II-520, 520 W, certifikace 80Plus BronzeSkříň:Zalman Z3 Plus, černá + oknoPevný disk:Western Digital Green EZRX - 2 TBSSD disk:Crucial MX100 - 128 GBOperační paměť:Crucial Ballistix Sport - 2x4GB DDR3, 1600 MHzProcesor:Intel Core i5-4690KGrafická karta:MSI R9 290 Gaming 4G Děkuji předem všem za ochotu a předmětná vyjádření.

Odpovědi na otázku

Máš tam procesor s K jestli chceš taktovat tak tam dej desku Z97 místo H97.

Taktovat odemčené procesory jde na obou čipsetech - limit je pouze v maximálních taktech pamětí - H97 má maximum tuším „pouze“ 1600 MHz.

desku z97, GK gtx 970 - ber MSI - je nejtissi.

Osobně taky preferuji GeForce grafiky+Intel, bohužel se mi zdá že v cenové relaci okolo 8000 je u této značky díra. GTX 970 je opravdu dobrá, ale už je to o více než 2000 vyšší cena. Spíše co jsem koukal po jiných vláknech, tak k té GTX 970 přiřazují v radách slabší (o pár procent) procesory. Nedalo by se ušetřit na procesoru a přesunout finance do grafiky? Tedy spíše zda by to byl rozumný tah. Tato sestava se totiž téměř dotýká finančního stropu, který moc nechci překročit.

Kup i5-4460. Ten rozdil v CPU je par procent, rozhodne neodpovida cenovemu narustu. Samozrejme, pokud chces taktovat, potrebujes "k".

Díky za radu. Dle http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html není opravdu rozdíl mezi 4690 a 4460 tak markantní. Ovšem 4460 jsem nikde ve verzi "K" nenašel. Na druhou stranu na taktování tak nebazíruji.

ten green nebrat, radeji klasicky 7200ot, nebo kdyz uz green tak alespon SSD 250GB+

Vzhledem k tomu, že jde opět kurz Koruny do kytek, udělej v e-shopu objednávku - při nejhorším některé díly stornuješ. Vyhneš se totiž nemilé věci, jakože ze dne na den zdraží deska o 300 Kč - cena je totiž platná v době, kdy prodejce potvrdí přijetí objednávky.SSD bych dal za 3000 Kč Crucial MX100 256 GB, nebo lépe v doprodeji (Alza.cz) výkonnější M500 240 GB.WD Green na data je OK.Skříň bych vzal spíše: Fractal Design CORE 3300 nebo Corsair SPEC-02 nebo BITFENIX Neos nebo BITFENIX Comrade nebo BITFENIX Comrade.

O kurzu koruny máte pravdu. Sestavu si skládám v hlavě už od října a od té doby šla cena všech dílů (vyjma SSD) nahoru. Nezbývá než počkat. Dát 1000+ do SSD se vyplatí? V oblasti SSD disků jsem zkušený asi jako ve zbytku HW.

Ohledně SSD to není úplně pravda - Crucial M500 začínal loni touhle dobou zhruba na 3300 Kč, potom se začali výrobci slibovat, jak do konce roku klesne cena 240GB SSD na $100, ve chvíli, kdy byla cena okolo 2500 Kč se začala sr*át Ukrajina, tu ceny ropy, tu různý embarga, prodlužování leteckých tras, tu piráti v Somálsku, tu intervence ČNB... a od konce léta se cena držela stabilně na 2800 Kč a teď na začátku roku začalo všechno zdražovat - viděl jsem cenu zase okolo 3200 Kč.Pokud to úplně nehoří, tak zbývá druhá možnost - vzít rozumný 7200otáčkový disk s kapacitou 2 TB (třeba Seagate 7200.14) a vzít novou generaci SSD tohle léto. Deska má totiž slot M.2. Nativní SSD do slotu M.2 jsou konstrukčně jednodušší (proti klasickým SSD), protože se jedná defacto o převodník z NAND flash na PCI Express bez dalších mezistupňů jako SATA. Akorát je otázka, jestli nebudou mít „vysokohorskou přirážku“ za to, že je to nová technologie.Pokud jde o výběr SSD, tak se stačí vyhnout diskům s řadiči Phison - vždycky s nimi byly problémy; z levných modelů je bezproblémový Silicon Motion (Transcend); SandForce (Kingston, „levný“ Intel 530 s pětiletou zárukou...) nebrat v případě, že se bude pracovat s videem - viz http://www.tomshardware.co.uk/ssd-60gb-benchmark-review... ; a potom je tu osvědčená klasika s Marvellem (Crucial, Plextor...), Indilinx (OCZ) nebo drahý Intel na Intelu (tuším Intel 730 a serverové modely).