» Poradna » Notebooky

Herní pc pro kluka

Ahoj, potřebovala bych poradit s výběrem herního pc pro kluka. Bohužel počítačům moc nerozumím. Měla bych představu něčeho kolem 12 tis., ale samozřejmě, aby to mělo smysl. Všimla jsem si, že se zajímá hlavně o League of Legends, ale předpokládám, že do budoucna bude chtít hrát i jiné hry. Popravdě ani nevím, zda vybírat ze stolních pc nebo notebooků. Měl by, prosím, někdo návrh?

Odpovědi na otázku

https://www.czc.cz/bn5cpbsr7egltbtkvhilfmlbf... Pokud budete chtít, tak můžete nahradit HDD nějakým SSDčkem.

Obávám se, že za 12tis není na hry v noteboocích nic. V noteboocích na této ceně začínají notebooky, které se teprve nechají alespoň trochu používat na kancelář. Vše levnější je odpad.Co se stolního PC týče, tak se obávám, že to taky není nic moc. Sice tu kolega dal jakousi možnost, ale kde je OS, kde je případný monitor (kdyby jste ho měli, tak neuvažujete notebook). Nevím no. Aby to nebylo tak, že teď sice něco půjde, ale časem zjistíte, že by to chtělo tohle a tamto a pak si nedbali hlavu.

Bohužel mno.. reálný aspoň trochu herní pc je tak 15 - 20k a to je fakt spíš start... U notebooku to začíná spíš tak 25k a nahoru (nebudu polemizovat jak moc dostačuje gtx1050)

12 tis. stačí na herní konzoli, na PC je to málo.Pokud se PC rozumně navrhne, může mu vydržet dost dlouho (minimálně 5 let, ale spíše déle), rozhodně mnohem déle než notebook. Jak jeho nároky porostou, můžete herní výkon PC postupně vylepšovat, u notebooku to nepůjde.Kolik jste ochotna do toho dát?Potřebujete i monitor, nebo už nějaký máte?

No, jak jsem uvedla výše, můj předpoklad byl kolem 12 tis., nicméně je zjevné, že to bude částka vyšší, přesto bych jí chtěla udržet co nejníže. Děkuji za výše uvedený návrh sestavy, spíše bych preferovala hotovou variantu, kterou nebudeme muset ještě skládat. Monitor mám starší v práci, jsem si jistá, že má nějaký výstup vga nebo dvi (hdmi určitě ne). Mohli byste mi, prosím, spíše hodit odkazy na nějaké hotové sestavy, které mají dle vás smysl?Děkuji

hotová sestava není nutná - složení zdarma zařídí např. CZC - sám jsem líný si to skládat sám, tak jen nasypu komponenty do košíku a za nějaký čas si jedu pro hotový PC.

ja bych za ty prachy doporucil radeji konzolu ps4 nebo xbox, kdyz to ma byt na hrani

A kolik je tedy nějaký limit? A ten monitor má DVI? Jestli má jen VGA a žádné DVI, tak je to taky skoro na vyhození. To byla blbost kupovat už před 10 lety. Nové grafiky už VGA neumí. Stavba na integrované také není pro hry úplně optimální. LoL sice půjde, ale jiné novější věci už nemusí. Kromě toho třeba si to umět nastavit (přiřadit si v biosu dostatek Vram - což žere část ram). Také to pak trochu omezuje možnosti rozšíření. No prostě má to plno omezení. Ideálně tedy CPU a dedikovanou grafiku, když jde o hry. To ale vychází dráž.

Takto by to bylo třeba za 16tis i s Windows:https://www.czc.cz/175661,206711,219330,2137... Ale tady nelze využít ten monitor, pokud má jen VGA. Lze sice asi za 300Kč koupit převodník, ale kolikrát je lepší vzhledem ke stáří takových monitorů a jejich vysvícení, mizerným pozorovacím úhlům a barvám, koupit za 2500Kč nový monitor. Oči vám poděkují a většinou to bude mít asi tak o 100% lepší obraz.

Doporučil bych projít jen zběžně forum : https://forum.zive.cz/forum-932/PC-sestavy.htmlŘeší se tam různé sestavy v různých cenových relacích, jde si tak udělat základní přehled. Je tam několik sestav okolo 20. Pokud je to okolo těch 10k, to je vše spíše kancelářská sestava.

Nové počítače jsou dost drahé a za 12K to nebude nic moc, když průměrný herní PC stojí kolem 30K. Když si dáš práci, tak určitě koupíš něco dobrého ojetého. Chce to, ale někoho, kdo na to odborně dohlédne. To je nutnost. O notebooku ohledně her bych moc neuvažoval, protože to je zase o dost velkých penězích. Např. před týdnem jsem koupil PC - i5 4570 s 120 SSD a 1TB HDD s Win10 za 5 tisíc. Bez grafiky, protože nehraju hry. Když budeš kupovat PC podívej se na výkon CPU a GPU v Passmarku, to je dobrý orientační bod pro porovnání výkonu počítače s jinými stroji a tudíž i cenové relace. Jinak podmínkou je vždy SSD, což, ale není už žádný problém, ceny drasticky spadly. Záruky bych se nebál, když něco odejde, dá se to nahradit, což je u notebooku někdy dost problém.

Zkusil bych něco na tento způsob:https://www.czc.cz/e0o681aolago19mjpcc9k4rh8... není tam samostatná grafická karta (dá se později dokoupit ale na LOL bude stačit ta v procesoru). S vaším rozpočtem se bohužel zázraky dělat nedají :/

Děkuji za tip. Líbí se mi, že je to i s monitorem. Jste si jistý, že herní pc může mít integrovanou grafiku? jinak chápu to tak, že si takle naházím součástky do košíku na CZC a oni mi to sestaví? Víc neřeším? Žádná kabeláž?

Ta iGPU je sice lepší než cokoliv od Intelu, ale na hry je to pořád slabota.https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti...

Ještě by to možná chtělo přihodit windows. A grafická karta se dá třeba za rok dokoupit, až ta integrovaná nebude dostačovat.

Ano czc Vám PC sestaví, v košíku je možno tuto možnost vybrat (zdarma).Herní PC by mělo mít vlastní grafiku, bohužel nelze toho s vaším rozpočtem dosáhnout tak aby to neovlivnilo další komponenty. Ale jak již jsem psal na LOL bohatě stačí (na full HD okolo 60 fps). Pokud chcete vědět více o tom jak hry běží na tomto procesoru není nic jednoduššího než podívat se na youtube (pokud tedy víte o které konkrétně by měl kluk zájem). Samozřejmě grafická karta se dá později dokoupit stejně jako další paměť. Nesmíte ale zapomínat že potřebujete operační systém, klávesnici, myš nebo popřípadě nějaký pevný disk na objemnější hry (ssd disk který do seznamu vložil je naprosté minimum).

Je to takova dost nouzovka. league of legends by na tom mel bezet, ale jinak je to na hry dost slaby pc, casem muzete prikoupit nejakou grafickou kartu alespon nvidia 1050ti grafiku ktera stoji momentalne 5000Kc

Jako takový herní základ, který se herním PC stane až k narozeninám nebo příštím Vánocům dostane nějakou grafiku za cca 5-6k, to jde.

Zdravím všechny. Přidám se také se svým názorem. Cokoli co tady dáme dohromady za cenu, která je pro paní přijatelná, se nebude ani blížit hernímu PC. Za tyhle peníze je jedinou volbou konzole. Paní píše že bude chtít hrát i jiné hry. S pc za takové peníze to bude jen otrava, nepojede to pořádně a ve výsledku bude jen otrávený. Takže za mě jedině konzole.

Ke konzoli potřebujete i takovou věc zvaná televize, která taky není zadarmo. Jinak za 12000 koupí v pohodě pc z druhý ruky i s monitorem, na kterým si v pohodě zahraje aktuální hry.

Navíc na konzoli si těžko zahraje League of Legends, když je to pouze na PC, a spoustu dalších věcí vůbec, nebo velmi nepohodlně.

Za 12k herní pc nekoupíš. Musíš přidat na dvojnásobek, pak snad.

Proste neco pouzitého.Dá se najit v inzerci.

tu grafickou kartu bych dal radsi tudle, je sice o tisicovku drazsi ale taky o hodne lepsihttps://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1050-ti-4...

hrozný

i3-6100 je nesmysl. Má stejný výkon jako G5400, který normálně stojí polovinu, co to i3. A na 2200G nemá ani omylem:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i3-6100-vs-...

RX 570 by si zasloužila lepší bednu. V tomhle to odsere zdroj a bude se přehřívat.