Herni PC pro juniora

Mladez si setri na herni pocitac, maji vybrano zhruba toto:http://game.wolfgad.cz/pc-sestavy-pro-hrace-nejn... Mate tip na neco lepsiho ve stejne cenove relaci? Vidite v sestave nejake uzke misto? Na co si dat pozor?Pouziti hry s lepsi grafikou ( Assasin, Skyrim apod.) Diky moc

Odpovědi na otázku

Ta grafika je na h**** s 3 gb paměti moc dlouho junior nevyžije. Jinak je sestava ok. I když bych spíš doporučil postavit sám

Je to na h0vn0... S monitorem a OS?

Dekuji, informace, ze je to na h...0 mi je na h...o

Bez monitoru, OS jsem zatim nejak neresil

Tak než investují našetřené jmění ať si nejprve něco nastudují co má takové herní pc obsahovat za vnitřnosti.Tomuhle návrhu bych se zdaleka vyhnul.

Dekuji za snahu. Obratim se na odborniky. Ja si myslel, ze kdyz se to jmenuje poradna, tak treba nekdo poradi neco jineho, nez si to nastudovat tak, abych poradnu nepotreboval. Vase odpoved je univerzalni a da se poradit kazdemu, kdo se na neco pta.

Zase nebuďte tak hrrr. Ona ta sestava není vysloveně špatná. Rozumná deska, procesor, ssd, dokonce i relativně slušný zdroj. Ano využívá 3GB gtx 1060, ale to neznamená, že ta grafika nemá výkon. Každý by stavěl trochu jinak. Já také. Dnes možná dokonce na AMD, protože 4 jádra od Intelu přestávají na nové hry stačit. Byť je to zatím minimum případů.Co mě na té sestavě děsí nejvíce je Windows!! Pro verze? Dodávka bez instalačního média, pouze kód? Vždyť ta licence stojí originál přes 4tisíce! Zajímalo by mě kde ty štítky bere. Ta licence vypadá velice pochybně.

Diky, to je k zamysleni

Tady je přesně ta sestava, pokud jsem na něco nezapoměl, přesně o 1000Kč dražší a to tam je originál windows 10 home oem. https://www.czc.cz/204096,200384,191548,1975... Teď si vemte, že on vám nabízí windows pro a ještě na tom musí mít zisk. To je na 100% nějaká přeprodaná licence z aukra, či čínský štítek, nebo tak něco. Neříkám, že to nebude funkční, ale originální legální licencí bych to nenazýval.

Tak kdyz koupite vsechny originalni diily na Skodu Octavia a udelate si ji doma, tak vas vyjde taky draz nez kdyz sjede z linky

Jo, ale takto to nefunguje u hardwaru. Ano, může mít nějakou množstevní slevu, ale né takovou. A už vůbec to takto nefunguje u softwaru. To by musel být velkoodběratel a mít to přímo od Microsoftu.Ostatně ta sestava bez windows vychází na cca 21 500Kč. Když vezmu, že je win za pár šušňů bůh ví odkud, tak tam je pořád slušný rabat.Jak říkám, je to podezřelé. Kromě toho bych to také přeci jen stavěl trochu jinak, asi i dráž (jsou tam věci co se mě osobně nelíbí), ale měl bych 100% jistotu.Předpokládám, že to je nějaký vám blízký shop v Jihlavě co máte za rohem, tak tam zajděte a zeptejte se kde ty štítky berou. Uvidíte co řeknou.

PS: Další věc co mě na té stránce dostává je ta možnost změny na windows 7. 1) windows 7 se už oficiálně přestal prodávat a pochybuji, že takto malému e-shopu zbyly nějaké licence2) Windows 7 ani na tomto HW nejdou použít. Respektive jdou, ale byly (teď už to možná výrobci desek vyřešili) problémy s ovladači. Hlavně integrované grafiky. Především ovšem nebudou fungovat aktualizace windows běžným způsobem, protože to Microsoft zatrhnul.

On by možná i ten Windows 7 nějak nahodit šel, ale mě se to také nepovedlo a protože mě donutily okolnosti, musím mít na PC Windows 10 Když to bude jen trochu možné, vrátím se k CentOS..

teoreticky (jako že to není moc pravděpodobné) by mohl instalovat W10 Pro OEM a využít právo na downgrade na W7 Pro. Ale s ohledem na vyšší cenu Pro to asi moc nehrozí.A druhá věc je samozřejmě to, že Microsoft dělá všechno proto, aby W7 nejely na novém hardware.

Naopak velmi vzdaleny shop. Vubec netrvam na tomto shopu ani na konkretni sestave. Cena +/- podobna, mozna male navyseni, pokud se tim odstrani nejake slabe misto.

Ne, výrazně slabší a postavené na předchozí generaci.

Slabsi grafika i procesor, osekana deska - vse navic o generaci starsi. Po zdroji jsem ani nepatral.Vyhodou je vetsi SSD i disk.Kdybych si mel vybrat jeden z nich, vzal bych ten puvodni.

Preprodeje oem jsou legalni viz smernice EU 2009/24/ES, hlavne se toho zbavujou firmy, ktere to dostanou k hw, ale maji korporatni licence.

Přeprodej druhotné licence může být legální, dle nějaké EU směrnice. Dejme tomu. Ale dosti pochybuji o tom, že tahle směrnice říká, že přeprodej je možný, tak aby tom zákazník nevěděl. Pokud vím, nikde na těch stránkách se nepíše, že to je druhotná licence, ani že to nějaká licence.... Jen to, že vám k tomu nedají nic. Takže zákazník v dobré víře kupuje počítač s tím, že to je originální plnohodnotná licence, což, dle mého názoru, na 99% není.

Software je licencovanej, nebo neni, neexistuje neco jako plnohodnotna neplnohodnotna licence, dulezita je pro pripadnou kontrolu akorat faktura

Neslovíčkařme. Oba víme jak to myslím. Nebo vám přijde normální, když to trochu přeženu (hypotetický příklad), koupit staré OEM štítky z Číny za 1USD kus a tady si účtovat za instalaci 2000Kč, a tvářit se u toho, že je všechno OK? K čemu je ti faktura, když ti najednou Windows nahlásí, že není legální? Když na něm musíš pracovat a nestíháš. Už vidím jak celý vysmátý máváš fakturou, že ty nic..... Tak jako tak to musíš řešit, lítat okolo toho. Domáhat se náhrady,.......Tím netvrdím, že to ten obchod takhle dělá, ani že se to takhle někdy stane, ale když prostě originál krabice stojí tolik kolik stojí, tak to nějak šulit musejí. Nebo musí informovat o tom, že to je přeprodaná licence.

Co tam prodává je akorát spekulace, třeba to může to být normální licence, někteří ms partneři dostávají pro své OEM stavby akorát coa štítky, akorát si bez OS napálí víc marži. Já se bavil obecně o legalitě přeprodaných licencích, které jsou legální a fungujou normálně, mám ccaa 150ks win7pro u jednoho zákazníka a s žádnou nebyl problém.

V našem právu existuje postulát - "mohl a měl vědět", tedy, když je nabídka na první pohled neobvyklá a levná a pak se uvidí, že kvůli nelegálnosti, tak jsi vinný stejně. A nerozporuj, já dostal kvůli tomuto podmínku na 30 měsíců... Že jsem měl něco vědět ...

Jo, koukal jsem, ze pri dodani bez Windows je to o 500,- levnejsi.

Stavím pc a to již od roku 1996, ale již dobrých více jak 7 let kupuji windows výhradně na Ebay bez instalačního CD - pouze klíč jako druhotnou licenci, v průměru za 4-5€ za tu dobu jsem těch licencí koupil více jak 30 a naprosto bez problémů, vždy vše proběhlo naprosto bez normálním způsobem a od Microsoftu došla ikona s logem tento software je legální. V posledním měsíci za jsem již koupil po třetí klíč na win 10 pro za 5€ a opět ve všech třech případech žádný problém.

Zde je můj návrh sestavy, 25 822 Kč, hry ve FullHD s vysokými či max. detailyhttps://www.alfa.cz/basket.phpSestava nabízí šestijádrový procesor AMD Ryzen 5 1600, grafickou kartu Radeon RX570, 16GB paměti RAM, 275GB SSD a 1TB HDD. Nechybí ani solidní skříň a zdroj. Chladič na CPU se nevešel, ale ten Wraith Spire je celkem výkonný, tudíž by nemusel být problém dokoupit chladič později, pokud by dodaný s CPU nestačil.Sestava je připravena na hraní ve FullHD.Pak tu mám ještě další verzi sestavy s NVIDIA GTX1060 grafikou,https://www.alfa.cz/basket.phpTahle sestava má cenu skoro přesně 25 tisíc. Sestava nabízí čtyřjádrový procesor Core i5 7400, desku s B150 chipsetem (!), 16GB paměti RAM a grafickou kartu GTX1060. Oproti sestavě výše má tedy lepší grafickou kartu, ale zase horší CPU a pomalejší RAM. Každopádně je skvělá pro hraní ve FullHD rozlišení s maximálními nebo vysokými detaily.(!) Základní deska má chipset B150 a sestava tak není funkční. K provozu je nutný update BIOSu, což nebude problém pokud necháš sestavu složit v eshopu (třeba CZC). Desku jsem vybral proto, že má velmi lákavou cenu a dobré funkce.

Nezapomeň + Windows.

Držim se tohohle:"Bez monitoru, OS jsem zatim nejak neresil"

podle mne když už někdo vrazí dvacet litrů do kompu, tak pokud na něm potřebuje Windows, tak by si na ně měl ty prachy najít.Chápu, že u někoho, kdo horko těžko dává dohromady 7 tisíc na desktop to je kapku problém, ale tohle není ten případ. A u lidí, co chtěj ty ultralevné kompy (páč nemaj prachy) zas říkám, že Windows skoro určitě nepotřebují.

Tak mě bylo i líto dávat prachy za systém jako je Windows 10

jenže než se do toho herní vývojáři konečně pořádně obujou, tak pařanská PC budou muset být pořád na Windows a minimálně na nových intelech nic jiného než ten humáč W10 nepojede.Jinak sám jsem přemýšlel, zda v případě, že bych nesehnal vhodný notes bez OS a vzal něco s W10 nepožádal o vrácení licence - ne kvůli penězům, ale proto, aby zaznamenali, že někteří o W10 nestojí opravdu hodně...

Nekdo to proste natahne, jak se da a pak muze byt problem i petikilo.S druhou casti souhlasim, na net, filmy a sesmoleni dopisu je linux bezpecnejsim a pohodlnejsim resenim, zvlast ted, co se v MS zblaznili.

Drobna chybicka u obou - je nutne jeste zapocitat wokna ... Jinak pekne sestavy.

Já jsem se držel věty "OS neřešim"

Diky moc za cas. Naprosto duveruji, ze ta sestava bude za ty penize maximum mozneho. Bohuzel pro jeho vek budu asi preferovat nejjednodussi cestu koupe hotoveho PC se zarukou od alespon trochu seriozniho dodavatele. Chapu, ze je to drazsi nez doma sestavit. Ale vety je treba udelat mensi upravu v biosu, nebo melo by to stacit a kdyz ne, tak se pozdeji doda chladic, ty mi na klidu nepridavaji. I tak dekuji

pokud si to necháš sestavit v CZC, tak jsou seriózní až až. Doma sestavovat nemusíš - udělá to např. to CZC a i odzkouší, pokud máš Windows, tak si můžeš zajistit i instalaci Windows. Vlastní sestavení PC a jeho odzkoušení je u CZC zdarma.S chladičem to bývá tak, že ten výchozí dodávaný s procesorem je levný, ale je navržen na daný procesor. Tj. v zátěži dělává větší randál, ale měl by chladit dostatečně.Jiný chladič se dává, aby chladil dost a přitom nedělal moc kravál Do Biosu jsem nikdy nehrabal, PC mám sestavený na míru - návrh sestavy odsud, složený právě v CZC (uměl bych to i sám, ale nemám na to čas).

Tak třeba CZC ( https://www.czc.cz/ )je méně seriózní než garážník: http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_res.cgi ?! A to od kdy? S tím jedincem je mimochodem na jiné poradně poněkud smutná zkušenost.Váš problém, vaše prachy...

To vubec netvrdim, nikdy jsem je neporovnaval

jde o to, že ta "hotová sestava" je garážovka a záruka ne zcela věrohodná. Navíc on ti neřekne, jaké to má nedostatky a co kde "ošidil" aby dostal cenu níž.Kdežto tady ti třeba řeknem "hele, tu bednu jsme dali levnou aby se nešidilo to ostatní a vešlo se to do ceny - chlazení to nezhorší, ale je to z tenkého plechu a může to drnčet. Nebo přidej 500 Kč za bednu XY a ta bude OK."Totéž ten chladič, jak jsem psal výše.

"On jsou specialista na herní sestavy u xxx let!" http://pc.poradna.net/q/view/1534574-herni-poci... - je mi odporné, když si garážník dělá špinavě reklamu, místo aby si ji řádně zaplatil, jako ostatní.

To si úmyslně děláte tady z lidí srandu?

Nedelam, pokud je pro Vas problem, ze se ptam, tak to prosim ignorujte. Chapu, ze byste uvital debatu stejne zkusenych lidi jako jste vy.

Opět špatně, dobře míněné rady, které stály rádce snahu a čas, vesele ignoruješ a nacpeš sem, snad úmyslně naschvál, další krám.

Nic neignoruju, jen jsem se snazil vysvetlit, ze preferovana varianta, je najit hotovou sestavu od zavedenho dodavatele. Nevedel jsem, kdyz tu nekdo uvedl soupis komponent, ze to czc sestavi z vybranych komponent. Sam nic sestavovat a ladit nebudu.

Ale chápeš, že si můžeš PC nechat sestavit v obchodě jako je CZC?

Ano, to jsem pochopil. Takze ted jen vybrat tu spravnou konfiguraci do cca 24 tis. Mrknu na ty jiz zde navrzene. Asi radeji grafiku Od NVidie nez Radeon

Po hotove sestave bych sahl ze 2 duvodu:1) NBD zaruka2) bylo by to vyrazne levnejsi, nez to seskladat - to plati jen u tech nejlevnejsich suntu (muzou za to vetsinou smlouvy na licence windows), pro hry absolutne nepouzitelnychVyhody navrzenych stroju:1) je to presne podle vas (zadne priplaceni za nesmysly, zadny nechteny kompromis)2) kdyz se neco pokazi, tak se vymeni jen ten jeden dil3) v drtive vetsine pripadu je to levnejsi

Vypada vazne seriosne - tohle je perla:"Zdroj: 650W Coolermaster, Fortron, Corsair, apod. - aktivní PFC 80+"Nehlede na to, ze to ani nema cenu FX sestijadro ani kupovat. Vypada to na snahu prodat, co se na sklade vali.Hodte sem cenu a pozadavky a ono se neco navrhne. Sestavit si to muzete nechat treba u CZC. ps. "Na tomto PC si vychutnáte maximální detaily ve hrách !! Určeno pro nejnáročnější hráče her." Pobavilo.

Diky, cenu jsem zhruba naznacoval, neco do cca 22-24 tis, bez monitoru, zato s Win 10

o záruce u takovéhle firmy mám celkem pochybnosti...

Proč místo sestavování počítače za x-tisíc prostě dětem nekoupíte tohle ? https://www.alza.cz/gaming/sony-playstation-4... A na psaní "domáků" třeba tohle: https://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-510-22i... Vyjde vás to levněji a ušetříte si řeči: "Tatíííí proč to nejde ? Tatííí proč to neběhá ? Tatííí ono se to seká !" Konzole má tu výhodu že buď funguje (a je vše OK) nebo nefunguje (a je to rozbitý). Nemusíte řešit kompatibilitu, nemusíte řešit vůbec nic, potomstvo se zabaví a hry z konzolí nejsou na jedno použití takže se prodávaj i v bazaru a případně vám za dohranou hru často daj 50% na další kousek. Pořizovací cena konzole je proti PCčku mnohem nižší, uživatelský komfort vyšší a rodič je ušetřen nářku potomků že se mu nová hra na novým kompu seká.

"Mladez si setri na herni pocitac" - jestli chteji pocitac na hry, tak je zkus prekecat...

Případně - pokud by nevadil příplatek - tak bych řekl že tohle je velice slušná sestava: https://www.czc.cz/czc-pc-gaming-kaby-lake-1... nebo s AMDéčkem: https://www.czc.cz/czc-pc-gaming-ryzen-5-106... Máte tam nejnovější CPU, značkové komponenty, slušné zdroje i skříně. Tři roky záruku. Myslím že není co řešit.

Dekuji za snahu. Jde skutecne o PC a ne o herni konzoli. Znam vyhody a nevyhody obou reseni a proste je to PC. Proc vzdy, kdyz nekdo pozada o radu co nejlepsiho do 24 tisic, dostane navrh neceho za 27 nebo 29 tisic? Stejne tak za 35 by bylo urcite jeste lepsi reseni nez za 27.....

Ale no tak. Nahore jsi dostal radu na minimalne dve slusne sestavy kolem tech 24k skoro presne. A tahle posledni je holt hotovka s danou cenou.