Herní PC do 26 000Kč

Dobrý den, potřeboval bych poradit, mám k dispozici něco kolem 25 - 26 000Kč a chci pořádně nadupaný herní PC na kterém rozjedu nejmodernější hry na ultra detaily! a aby to rozjělo všechny budoucí next genové hry ...díky

Odpovědi na otázku

http://www.czc.cz/96n0b58ujkhrv86ic5c0mg1r0... Bez SSD je to v ceně. To se dá dokoupit.Výkon stačí na všechno i ve vyšším rozlišení než je 1920x1080 díky R9 290. CPU je Xeon, který se v obyčejném PC chová jako podstatně dražší i7 a získáš tedy výkon i7 za cenu i5 (hlavně do budoucna, dnes i5 stačí). Na desce Z77 jde provozovat na 3,6GHz + 4,1GHz turbo. Chybí mu prakticky jen integrovaná grafika (i proto je levnější).Sestavení je v CZC zdarma.

ceny v obchodech se dost vsude lisi ale myslim ze nebude pro tebe problem si najit soucastku jinde, jinak tuhle podobnou sestavu ve stejne cenove hladine sem navrhoval kamosovi a to i do budoucna kdyby se planovalo s upgradem, pripadne nataktovat procesor ktery ma odemceny nasobic a podobne... dnesni hry zmakne levou zadni, osobne sem hral BF3 a 4, DS3, Crysis 3 vse na ultra a 1920x1080 rozlisenihttp://www.czc.cz/eurocase-ml-9805-bez-zdro... http://www.alza.cz/corsair-cx600-d359876.htmhttp://www.alza.cz/msi-z87-g45-gaming-d43543... http://www.alza.cz/intel-core-i5-4670k-d4308... http://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr3-240... SSD na system - zalezi na tobe jakou velikost si vyberes, zalezi kolik programu budes chtit na rychlym SSD diskuhttp://www.alza.cz/kingston-hyperx-3k-ssd-12... http://www.alza.cz/samsung-sh-224db-cerna-d4... http://www.czc.cz/vga-nv-msi-n660ti-pe-2gd5... HDD na data - opet zalezi na tobe jakou velikost si vybereshttp://www.alza.cz/pevne-disky/3-5-hdd/seria...

Základem "herního PC" je grafická karta. GTX 660 Ti je už skoro rok nahrazena lepší GTX 760 (parametrově mix GTX 660 Ti a GTX 670). Ale i ta má v porovnání s R9 290 jen asi 50-60% výkonu. A rozhodně nezvládne všechno na ultra + vyhlazování. Mám ji už rok doma, takže vím, o čem mluvím. Dá většinu her na plné nebo skoro plné detaily, ale vyhlazování jde zapnout pouze ve starších nebo méně náročných hrách. S R9 290 (nebo GTX780, pokud někdo nemá AMD v lásce) se dnes nemusí omezovat vůbec. A nějaký pátek to tak i vydrží.Jinak by to šlo. Tedy pokud chce blbnout s takováním, pokud ne, je Xeon (i7 za stejnou cenu) lepší volba do budoucna. Ono v herním PC nemá smysl vyhodit většinu peněz za CPU a možnost ho do zblbnutí nataktpvat. Stačí se podívat na testy her, většina jich je na CPU celkem nenáročná (pár výjimek se najde), ale slabší grafika se pozná skoro u všech (tím netvrdím, že by mělo smysl stavět opačné extrémy jako Celeron + GTX 780 Ti, to rozhodně ne).

to sice jo ale vem si kolik stoji GTX 780 a zkus se pak vlezt do te ceny kterou navrhl, musel by si pak na necem ubrat a to uz neni skoro na cem kdyz jenom pulka stoji grafika, to uz si rovnou muze koupit TITAN misto 780 .... xD

pravda je ze na te bedne sem moh klidne ubrat a dat jinou daleko levnejsi, ale dal sem mu navrh tak at si to prebere po svym :)pcmaker: nekomu v dnesni dobe uz 4GB ram nestaci, zapnes prohlizec, hru, este par programu k tomu a ses skoro na hranici, jistejsi mas 8GB, jinak docela ujde

Já bych ho nechal, aby se o tom sám naučil co je třeba a pak si vybral, uměl vybrat. Tohle není normální stejně se nakonec nikdy nikdo netrefí do jeho představ a umět si složit PC je základ i pro děti. Navíc, když chci hrát pak také musím něco o HW vědět.

s tim musim nesouhlasit, znam plno lidi co by si radsi nechalo postavit pc na zakazku nez aby se v tom vrtali

No jak myslíš, já si už první PC vybíral a bonus? Musel jsem se udržovat ve znalostech i při nákupu dalších. Navíc dnes není speciálně u her zase tolik na výběr podívej se sám, vždy je to jen o výrobci a +/- menší rozdíl ve výkonu u komponentů stejné řady. Rozhodně si nemyslím, že je problém vybrat:> Herní desku ASUS RAM podle desky zde není třeba to nijak přehánět co do rychlosti.> i5 CPU (nebo lépe).> Herní kartu GTX model podle požadavků za mě také ASUS (tiché a spolehlivě chlazení).> Zdroj např. Enermax poslední ISO norma.> Disky, bedna a další dá i dítě plus vylepšení chlazení je-li třeba.> Monitor, klávesnice, myš, repro atd. a konec.

Bacha na ten Xeon, ten se nevyplatí. Nemá HT a je to tedy jen i5, ale dražší, než kdyby ho vzal rovnou. Už jsem ti to psal několikrát, dej si na něj pozor. HT má až 1230.

Docela mám nápad, jelikož je zde mnoho a mnoho podobných dotazů co takto každého 1/4 roku vytvořit seznam max. možného výkonem PC v dané cenové hladině ty striktně oddělit, když už zde každý tak rád $ pomáhá v tomto "nekonečném" úkolu (každý si prostě vybere jinak) tak bych to rozdělil 15 - 20 - 25 - 35 litrů a byly by to vzorové sestavy. Pak stačí copy / paste a hotovo. Vyjde to rychleji než se s každým hádat extra.

Myslim, ze zapnuty HT ma ve vetsine her spis negativni dopad na FPS a uplatni se pri praci v nekolika soucasne otevrenych aplikacich. Tahle technologie je tu mnoho let, ale vyuziva ji jen nekolik malo her.

Jde spíš o to, že i5 se stejnými vlastnostmi stojí méně.