Herní PC do 20 000,- bez DPH

Zdravím, hodlám si koupit PC do 20 000, možná lehce přesahujících bez DPH. Mělo by to byt do týdne a kombinovat se s black friday. Vím ze ti za to cenu herní moc nebude, nemám moc vysoké nároky (jelikož dodnes hraji např CSGO s FPS cfg na 20-30 fps 😂), nějaký starý monitor mam. Další podmínka je, složit to někde na webu se složením PC zdarma (znalec nejsem, např czc). Pracovat na PC nehodlám. Fotku monitoru dodám do komentářů, vše info co znám dodám.. monitor sem dávám, protoze nevím zda je výhodnější koupit nějaký nový a PC nebo stačí i tenhle 🤗. Přeji hezky zbytek dne a děkuji za všechny odpovědi.

Odpovědi na otázku

Zkoušel jsem složit něco z cena výkon, ale to to zlevní pouze o 100,- 😂https://www.czc.cz/197502,178264,188510,1780...

A zde je monitor :) https://www.czc.cz/asus-vw192s-black-lcd-mon... omlouvám se za pozdní odpověď

Kdyz vidim toho dedecka, tak s novou grafarnou bude nepouzitelny - ma jen digitalni vstup. Navic bych se na to uz ani koukat nechtel. Takze v cene i novy monitor a predpokladam i windows.

Necelych 25k s DPH:https://www.czc.cz/168555,175654,191548,1103... Mozna vyhodit SSD a jeste priplatit za i5-6500, pripadne i5-6400 (ale pri nynejsim rozdilu cen bych o nem nepremyslel).

vas monitor ma jen *analog* vstup..... nehodlam se personifikovat jen z duvodu mozne editace prispevku, kdyz neco zvoram ......

Děkuji za vaše doporučení, moc si toho vážím :). Mohl by jste mi prosím Vás dát nějaký fps např k CSGO, nebo hry které to např rozjede ? (DOOM by byl fajn :) ) :D

A chci se zeptat - bylo by možné někdy udělat upgrade bez změny skříně ?

Jistě, ale dle mého je lepší si trochu připlatit nyní, aby k tomu upgradu časem nemuselo dojít. Grafiku a ram určitě časem vyměníte, ale procesor je horší. Na dooma je třeba 4 jádro, dle požadavků min i5 2400. Takže bych se tam to i5 snažil dostat. Třeba takto:https://www.czc.cz/175654,178999,165632,1880... Ještě lépe by bylo s i5 6500, ale ta je momentálně o 800Kč dražší. Byť i3 nahoře má také svoje výhody, ale to by bylo na dlouho. Nicméně lze získat asi 400Kč výměnou ssd za hdd, ale tím se PC docela zpomalí. Ne fps, ale odezva počítače a rychlost načítání bude pomalá. Takže značka ieál je jak ssd, tak i5 6500, je ale otázka, zda ten příplatek za to stojí. 800 je docela hodně.

Bedna se da pouzit i do dalsi sestavy, jestli nedojde ke zmene formatu desek (s cimz nepocitam). Jestli nezdechne zdroj, tak bude take pouzitelny a W10 maji prenositelnou licenci.Jestli vemete i3, tak v budoucnu, az nebude stacit, tak nebude problem upgradovat i na i7.

CSGO na tomhle pod 60fps nepadne ani nahodou, co bude vic je uz jedno, omezenim je monitor. GTA 5 se bude kolem 60fps +-10 drzet (nebo si pohrat s nastavenim a pod 60 to nebude).Jak na tom bude DOOM, nevim, pro nej bych asi volil uz tu i5. Kterou doporucim tak jako tak, do budoucna se bude jiste hodit, i3 je uz ted na hrane. Jeste je moznost premyslet nad GTX1060 3GB, momentalne lepsi vykon, ale bojim se omezeni pameti (obcas muze byt malo uz dnes, ale neni to casty jev).

Paměť mi je téměř jedno :) Hraji pár her, možná bych zkusil nějaký co jsem na mém starém nikdy zkusit nemohl, ale 200 GB by mi určitě stačilo, klidně i míň, případně bych někdy upgradnul :) Mohl by jste prosím něco poslat ? Nejvýkonnější, bez SSD disku (pokud je SSD disk určen k CDčkám, ani nevím co to je :D - jsem neznalec) s malou kapacitou :) Děkuji za pomoc

SSD - je to v podstate neco jako hard disk, jen je vyrazne rychlejsi (a bohuzel i drazsi). Dost lidi si bez nej praci na PC uz ani nedokaze predstavit. Ale jestli chcete, klidne na nej kaslete, zvlast, kdyz by branil vzit tu i5. Dokoupit se muze vzdycky (jen se nejakou dobu stravi instalaci systemu a pouzivanych programu a jejich nastavovanim).Jestli temi 200GB myslite diskovou kapacitu, tak takove disky se nevyplati kupovat. Rozdil mezi 500GB a 1TB je asi 200kc (pri cene nad 1200 za mensi nema ani smysl nad nim uvazovat). Dalsim problemem jsou moderni hry - nejsou vyjimkou i kousky, co schroupnou pres 50GB.

Vykopnul jsem SSD, vzal mensi monitor a dal lepsi procesor (25 500 s DPH):https://www.czc.cz/168555,175654,110330,1789...

Pak je tu jeste moznost usetrit i na grafice, jen bude hlucnejsi (rozdil 7 stovek):https://www.czc.cz/asus-radeon-rx-470-rog-st...

Hlučnost mi je jedno, jen aby se to samo od sebe nevyplo, strop s DPH je 25000 +,-takže tak. Potřebuji jednu nejlepší sestavu na moje požadavky, protože fakt nevím co je nejlepší.

Takže tohle je nejlepší sestava s monitorem a os na výkon ?

Ted porovnavam ceny na CZC - koukam, ze s tim pred vikendem zase hybali.Ta sestava by sla mirne doladit (vetsinou na ukor budouciho upgradu). Kdyz koukam na ceny RX470, tak ta MSI ma skvele chlazeni, ale uz je skoro za cenu RX480 - https://www.czc.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-... , ke ktere je dokonce pribalena hra (a v tehle kombinaci, protoze mam civilizaci rad, je pro me hodne zajimava).

Pomohlo by zvýšit strop o 1000,- ? Tenhle pocit mi drasa nervy když vím, ze něco mužů mít lepší za úkor oddělení něčeho o 700 dražší 😂 Posílejte celou sestavu. Děkuji

Ok, zrychlim to. Kdybych mel ted kupovat neco pro sebe a nemel nic ze starsiho stroje, videl bych to asi nejak takhle (25 700):https://www.czc.cz/168555,175654,110330,1789... Rozdilem by byl monitor - vzal bych ten 24" a jeste prihodil chladic na procesor (kdyby tlacila cena, pockal by - priplatek za oboje asi 1300).

OK příplatim i toto, jaký chladič teda mam vzít (hluk mi je jedno)?

https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-lt-... Tohle bude stačit,,ohledně monitoru když chceš až tak moc ušetřit tak nekupuj žádný ušetříš 2 500 kč :)))

Problemem je stary monitor jen s VGA v kombinaci s moderni grafikou. To dohromady pujde jen s aktivnim prevodnikem. Na trhu je neco za 3-4 stovku, ale vysledek bude nevalny a ty lepsi stoji pulku noveho monitoru.Navic, az se bude videt obraz na tom novym, tak ten stary pujde prinejlepsim do sklepa ;)

Takže konečná sestava : https://www.czc.cz/168555,175654,110330,1656... ? Utáhne to i např. ten DOOM nebo GTA V ? :D

GTA 5 s prehledem, DOOM taky (zvlast pod vulcanem).

Nevím co je to Vulcano :D

Nastupce OpenGL, neco podobneho jako DirectX - ma to na starosti prave vykreslovani obrazu. DOOM ma moznost tu technologii vyuzit a to je bonus prave pro grafiky AMD (nVidia grafiky to samozrejme zvladaji take, ale ne tak efektivne).

Utáhne to každou záleží co očekáváš https://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watcha v náročnějších hrát jsou docela velké propady někdy až k 40 fps nevím ale mně se jeví jako GTX 1060 3 GB jako lepší volba už jenom kvůli ovladačům od AMD, bych ji nechtěl

Ovladace ..... Posledni dobou s nimi ma nV vice a vaznejsich problemu. Co se vykonu tyka, tak je to mirne na strane GTX 1060. Jenze se nesmi zapomenout, ze k te RX480 je pribaleny kupon k nove Civilizaci (uz jen proto bych mel v rozhodovani jasno).Navic 3GB budou casem vyrazny handicap (4GB to ale asi taky nevytrhnou) a po masovejsim nastupu DX12 her se pozice vykonu ve hrach mozna i prohodi.

Civilizaci neznám, ale jestli je to dobrá hra, tak ji určitě vyzkouším.. ten upgrade bych nedělal minimálně do příštích Vánoc, takže co je lepší ? Potřebuji jednotnou odpověď, ovladače mi jsou jedno (tedy pokud ovladače od AMD jsou těžší na upgrade, už teď sotva zvládám moje nV :D)

Ja upgraduju ovladace grafiky jen, kdyz neco nejde, nebo dochazi k artefaktum atd. Jinak se o to stara stejne.Co se upgradu tyka, tak RX480 i GTX1060 budou urcite pouzitelne i prespristi vanoce, jen bude nekde treba stahnout detaily. To driv asi doplnite pamet pocitace na 16GB a dokoupite SSD.Civilizace - http://doupe.zive.cz/clanek/civilization-vi-na... , jestli vas tenhle zanr nebere, nebude problem kupon nekomu prodat.

Nechci se tady s Omualem nějak ''porvat'' :)) každý má svůj názor ale asi by to chtělo třetího kdo rozhodne :)) já bych bral 1060 od Nvidieono vlastně doporučuji tady všem NV a zatím si nikdo nestěžoval, ano dá se říct že AMD má ovladače v ''pohodě'' ale já to třeba myslel tak že vyjde nějaká konkrétní hra, nebylo to vádno co měla AMD problémy s Doomem a dost dlouho trvalo než vyšel update stejně tak měli lidi problémy s Division na AMD, ...Já bych prostě bral GTX 1060, lepší optimalizace her už od vývojářů, navíc je NV tahoun, jenom se podívej jak sou na tom staré Nvidie dneska a AMD je už šrot,

Dobře, zeptám se teď - když vezmu nějakou kartu, i kdybych vzal 640 nebo 1060, určitě upgrade grafiky nebude nutný, jediný co mě bude omezovat, bude že vyjde nějaký nový druh her DX 12 (u některých her nepůjde DX 11 nebo jak je ta starší verze :D ) nebo co, ale že bude mít vyšší náročnost na ostatní komponenty (ne na tyhle grafické karty, které nebudu třeba upgradovat), ale třeba na SSD, ram atd. ?

DX12 vůbec neřeš, to nikdo neví jak na tom karty budou, jestli dobře nebo špatně, prostě se nemůžeš jen tak ptát co bude za 2-3-4 roky, když ani nevíme co bude za půl roku, podívej jak vypadají HW požadavky na Mafia 3CPU (Intel): Intel Core i5-660 3.33 GHzCPU (AMD): AMD Athlon X4 730RAM: 8 GB RAMDisk: 35 GB volného místaGPU (NVIDIA): NVIDIA GeForce GTX 960 2GBGPU (AMD): Radeon R9 280A to jsou doporučené :)))) na tomhle bych to chtěl vidět někoho hrát, to by měl tak 20 fpsříkáš že chceš PC do 25 tisíc a tady ti lidi dávají nejlepší možnosti, jako když ti teď řeknu že je lepší koupit teď i7 skylake a gtx 1070 tak to koupíš ? prostě chceš PC v dané ceně, a my ti jenom řekneme co je nejlepšív dané ceně :) a ohledně grafiky NV je na tom líp než AMD stačí se podívat na FPS testy s gameplay, i AMD má svoje plusy ale já ti jenom napsal že pro mně ty plusy u AMD nejsou zajímavé ... a budoucnosti se neboj co by měl říkat někdo kdo kupuje herní pc za 40 tisíc :O

Me je jedno, jestli to bude GTX1060 3GB (ktera je orezana i na jadre a tak uz neni takovy odskok od RX480, zvlast s novejsimi ovladaci), nebo RX470/480. Hrat se da slusne na obou, momentalne ma lepsi prumerny vykon nV (semtam se najde vyjimka), s nastupem DX12 to bude +-plichta, kde bude zalezet na titulu (zvladaji to obe karty).Osobne se priklanim ke 4GB karte, protoze jsem nazoru, ze vic VRAM mirne protahne moralni zivotnost karty.Me se hlavne nelibi jednostranne videni. Odpurci AMD nyni argumentuji ovladaci (mnou nenavidena legenda), primotopem a spotrebou (minulou generaci bohuzel pravda, ale v dobach Fermi to nevadilo). Druha strana ma zase DX12+Vulcan (zvladaji obe strany, ale AMD je na to vyladenejsi) a hruby vypocetni vykon (koho z hracu zajima).

Jo, a jeste oblibeny argument od AMD fandu - ta hra mi obsadila v grafice 6.8GB, jenze asi netusi, ze pamet tam muze slouzit jako cache a v pripade potreby se nepouzivane textury prehraji novymi.

Teď se v tom Standa zamotal tak že nekoupí nic :)))

njnTak at mrkne na tu civilizaci, jestli uzna, ze by to mohla byt zajimava hra, tak at veme RX480. Kdyz ne, tak se da premyslet nad https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-3gt-... .Sam davam prednost AMD, opravdu s ni mam mene problemu. Mozna je to i tim, ze nehraju horke novinky (vlastne posledni dobou skoro nehraju) - nez neco koupim, pockam az opadne hype a pak mrknu na metacritic na uzivatelske hodnoceni a treba chytnu i nejakou slevu.Na druhou stranu nejsem fanatik, ktery by koupil grafiku se spotrebou 275W, kdyz konkurence ma podobne vykonnou pod 150W. Za vymenu zdroje to nestoji, kdyz bude podobny vykon s rozdilem 50W, cert to vem.

Zvolil jsem si rx480 a není náhodou tahle sestava výkonnější ? https://www.czc.cz/161469,178263,184216,1435... Děkuji za help vám oboum

2x4GB mozna 1% pridaji, ale za zaplacavani slotu to nestoji a do budoucna budou prakticky neprodejne - lidi se toho budou radi zbavovat.Chladic na vykon vliv nema, navic ani neni nutny - box to zvladne taky, ale bude to hlasitejsi.Bednu necham na vasem vkusu, kdyby Zalmana, priplatil bych si za Z3.Jedna vec se mi vylozene nelibi - monitor, proc nejake TN, kdyz za podobnou cenu jsou IPS i VA, ktere jsou obrazem jinde? Ta 1ms odezva je stejne jen marketingovy udaj, protoze se tam zvoli idealni kombinace odstinu a realita je uplne jinde (nekdy muze 1-2ms TN dopadnout v realu hure, nez 6ms IPS).Jestli chcete 24", tak mnou navrzeny BenQ GW2470h je lepsi volbou a je levnejsi (a diky akci i s kabelem).

Muze byt. Mozna vzit jest SSD, ale da se vydrzet i bez nej, navic se muze dokoupit casem (a pak, az by byly finance, tak vzit +-250GB, na system a par her s prubeznym nahravanim jako GTA 5, vetsina ostatnich se muze spoustet z plotny).

Tak tam nějaké ssd přidejte, nevím jaké atd. 😂 A na jiném fóru mi na tuto sestavu napsal někdo No může to tak být, jen bych tam asi dal raději seagate hdd + tam přidal alespon 1 větráček.

Take dobra volba.

Přidáte prosím to ssd a vše co jste psal ? Nevím co je dobra volba 😅 Prosím s celým sdíleným kosikem (ze jen koupím a nemusím nic na netu skládat 😅Moc se v tom nevyznám)

Co je to plotna a 250gb myslíte SSD ? A jak jako průběžným nahráváním ? Jakoze ten příběh pokračuje a ukládá se ? Děkuji předem za každou odpověď

plotna = klasicky hardidsk, vevnitr to trochu pripomina gramofon - je tam tocici se plotna, popripade jich je vic a jsou tam cteci hlavy.SSD = nahrada hard disku, je bez pohyblivych casti. Je rychlejsi a funguje na principu podobnem jako operacni pamet, jen po vypnuti napajeni se data nemazou.Prubezne dohravani hry = hra bez nahravacich obrazovek, v pripade, ze je na SSD, tak se omezi mozne zaseky.

Takze konečná sestava https://www.czc.cz/187660,168555,175654,1103... , je to to samy jak nahoře jen ma navíc toto https://www.czc.cz/kingston-ssdnow-v300-120g... . Czc říká ze to složí a ozkousi, jak jim nápisu ať daji windows na ssd ? Dále aby ho neodinstalovali (nechce se mi instalovat, plus nevím jak určit kam instalovat) Děkuji

System na SSD hodi urcite automaticky, jinak by to bylo pekne faux pas.

Ted jsem zjistil ze zdroj je dodání do 2 dnů, není možné použit jiný nebo mam radši počkat ?

Je moznost vzit Corsair CX 430W nebo Seasonic Energy Knight SS-400ET + kabel, ale osobne bych pockal.

Nasel jsem o 1000 dražší ale výhodnější, není 😂? https://www.czc.cz/czc-pc-gaming-skylake-106... A celkem o hodně

Je drazsi o asi 4500. Neni tam monitor a windows nepujdou pouzit pripadne do jineho pocitace. Jako celek je to poskladano slusne.

Klidně bych si ten monitor a toto připlatil ať nemusím v budoucnu dělat upgrade..je to dobra volba nebo složim lepší ? A prý to nemá síťovou kartu jak ji tam přidám ? Děkuji

Jak jste dosel k tomu, ze je bez sitovky, nevim. Dnes ji ma kazda deska, tahle konkretne Intel® I219V.Kdyz koukam, ze to puvodne melo byt +- 25000 .....Jedina vec, co me vylozene na te skladacce stve, je OEM Windows. Pak je tam predimenzovany zdroj, ale to na skodu neni. Z jednotlivych dilu od CZC to vyjde na asi 31k s DPH.Kdyz je v cene i DOOM, tak se nad tim uvazovat da. Jedna z nejrozumejsich skladacek na trhu, dokonce za slusnou cenu.

Udělal jsem nový příspěvek ať v tom není zmatek. Děkuji za předchozí pomoc a velice si toho vážím http://m.zive.cz/poradna/herni-pc-do-30-00...

Paměť mi je téměř jedno :) Hraji pár her, možná bych zkusil nějaký co jsem na mém starém nikdy zkusit nemohl, ale 200 GB by mi určitě stačilo, klidně i míň, případně bych někdy upgradnul :) Mohl by jste prosím něco poslat ? Nejvýkonnější, bez SSD disku (pokud je SSD disk určen k CDčkám, ani nevím co to je :D - jsem neznalec) s malou kapacitou :) Děkuji za pomoc