Herní pc - občas CAD

Ahoj,chci si pořídit stolní pc a potřebuji, aby pár let výkonnostně stačilo. Bude to hlavně herní PC, ale pojede na tom i solidworks (spíše hobby, ale použití téměř denně - sestavy do 300 komponent). Do profi grafiky jít nechci.Mohlo by být něco takového? Změnili byste něco? Vyplatí se jít do otevřeného procesoru a lepší desky pro případný OC do budoucna?sestava:procesor Intel core i7-6700chladič SilentiumPC Fera 3 HE1224deska MSI H170 GAMING M3 - Intel H170paměť Kingston HyperX Fury Black 32GB (4x8GB) DDR4 2133GK GIGABYTE GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC, 8GB GDDR5SSD disk Samsung SSD 850 EVO - 500GB, Basicdisk WD Blue EX - 1TBcase Fractal Design Define R5, černámonitor Asus VP247H - LED monitor 24"Díky za názor

Odpovědi na otázku

Solidworks neznám, takže poznámky berte spíše z hlediska herního PC:1) Uzamčený procesor je dle mého dostačující a bude dostačující ještě několik let, takže dle mě se nevyplatí připlácet si odemčený procesor. Výkon ve hrách to příliš nezvedne. Rendering by ale mohlo, pokud to Solidworks tahá přes procesor (což nevím). Ale i zamčená i7 je dělo. Z hlediska herního PC stačí bohatě i5 65002) H170 může být, u herního PC stačí i B150, ale tady je možné tu H170 obhájit, pokud plánujete časem raid disků, nebo tak. Není to velký příplatek.3)Paměti vezměte jako 2x16GB. Pro hry stačí 1X16, nebo 2x8, ale pokud máte náročnou práci, tak proč ne.4) Gigabyte 1070 jsou poměrně hlučné, jinak ok5) Je nutný 500GB ssd? Samsung myslím používá rychlou cache a pak to předává na pomalejší čipy. Nevím jak moc je ta cache veliká, ale u velkých souborů by to mohlo mít dopad na výkon. Je upozorňuji, třeba to bude OK, nikdy jsem neměl potřebu to do hloubky pitvat.6)U HDD si dejte pozor na verzi. Dělá se jak 5400ot, tak 7200ot a značí se stejně. Liší se samozřejmě až kód výrobce.7) Monitor je TN. Mizerné barvy a tak. Rozhodně bych vybíral jinak (ips, va). Rozdíl v rychlosti mezi 1ms a 4ms stejně nepoznáte a flickerfree je plno jiných monitorů s lepším typem displeje. Pro práci bude lepší typ displeje určitě výhodou a ve hrách to nijak vadit nebude. S tou grafikou bych se nebál ani rozlišení 2560x1440. Na fullHD je to docela overkill.

https://www.solidworks.com/sw/support/SystemRequirem... - obávám se, že je deklarovaná podpora pouze profesionálních GPU, vše tedy oddře CPU.

neživím se tím, nemám to na profesionální práci. Navíc pro SW je důležitější rychlý procesor s velkou cache

Jistě, jak jinak. Doporučené GPU jsou tam pochopitelně pro zábavu výrobce software a jinak se nijak při renderu neuplatní, že? (modrá vodička) https://www.spec.org/gwpg/gpc.static/vp12info....

ja neříkám, že ne ... ale ty karty musí zvládat veškerý rendering .. tzn v solidworksu např realview... tam už si herní grafika šrtat nebude. Pro moje "kostičky" stačit bude ... 4 roky jsem používal solidworks na GF 650M a s grafikou opravdu problém nebyl

navíc sem psal, že chci primárně herní PC, tak k čemu by mi byla nějaka např. nVidia Quadro?

Podle mě tam je zbytečně drahá deska k nonK cpu - je třeba k něčemu H170 ? (M.2 nebo tak něco). Teoreticky by fakt stačila ta B150 za 2,2k. Anebo tedy... jestli vzít "káčkový" cpu je otázkou, je pak třeba mít Z170 desku (skoro stejný peníze +/- 4000,-) a cpu je dražší asi o 1000,- což není zase tak moc... U her třeba ten výkon na jádro jde pak pocítit...A opět bych nebral Kingstony, ale třeba Crucialy+ Nevidím tam zdroj...

díky moc za komenty!1) například pro solidworks je výkon procesoru důležitý a náročnost stoupá každým rokem s příchodem nové verze a proto bude určitě i7 .... s tím reálně uvažuji nad K procesorem s Z170 deskou, aby mi pc vydrželo aspoň 5 let ... ale furt si nejsem jistý, jestli ten nárust výkonu po OC bude dostatečný v budoucnu2)je nějaký rozdíl v ramce ve 2x16 nebo 4x8? Z jakého důvodu by bylo lepší vzít 2x16? Proč né Kingstony?3) GF 1070 - doporučíte něco jiného nebo jiného výrobce ve stejné cenové relaci a se stejným nebo lepším výkonem? Dlouho sem přemýšlel, jestli kvůli rozpočtu nezvolit 1060 - jestli ušetřit těch 5 tisíc a třeba za 3 roky udělat upgrade GK na nějakou novinku třeba zase za +-7k. Co myslíte? ATI nechci4) 500Gb SSD toť otázka ... teď mám min 100Gb na system + 50Gb programy + 100Gb dat v Solidworksu + nějaké hry ... Je něco lepšího něž od samsungu za +- stejné prachy?5)rád bych lepší monitor, ale monitor s QHD rozlišením už je mimo mé finance. Co navrhujete? Opravdu se vyplatí ještě pošetřit a koupit 2x tak dražší monitor?6) zdroj ještě musím pořešit ... zatím nemám představu :)Díky moc za rady!

- Obecně mezigenerační nárůst není nějak drastický.. viz i aktuální přetočená 2500K / 2600K kde ten výkon je stále slušný. 5 let je ale fakt dlouhá doba... - Rozdíl je hlavně v tom, že pokud budou 4 moduly, zaberou všechny sloty a znemožní jakýkoliv další update pamětí...- Ati už není v podstatě... Pokud jsou peníze, na hry je 1070 fakt luxusní... na fHD má stačit i 1060, ale pokud není vyloženě napnutý rozpočet...- S diskama je to vždy otázka... na běžný použití to je ve finále jedno. Jen prostě na obyčejný data podle mě stačí běžnej disk... 500 GB SSD přece jen není levná sranda.- Podle mě nešlo ani tak o rozlišení (na "cady" atd. to zase téma je)- Zdroj... takový Corsair RM550x by byl luxusní... Určitě nebrat shit.. Seasonica, Corsaira (CX je nižší řada), nebo Evga G2 třeba...

Souhlas s WAD. Ještě doplním, že pokud chcete 1070, tak je opravdu luxusní MSI 1070 gaming (stejně jako MSI 1060 gaming). Její takty se drží okolo 1920MHz a je neskutečně tichá. Spíše než ventilátory můžete slyšet trochu cívky. Nicméně pokud budete mít ten Fractal R5, tak budete mít jen ticho.Co se ssd týče, tak myslím, že Transcend SSD370S nepoužívá mezipaměť. Ve výsledku je to asi jedno, zrychlí se to vždy. Záleží jak ho budete používat. Pokud se bude muset najednou zapsat třeba 20GB, tak by mohla ta mezipaměť být problém. Jinak je to skoro jedno. Jen si dejte bacha, aby to mělo synchronní MLC čipy. Pokud budete hodně zapisovat, tak by měly mít delší životnost než TLC.

Ja by som siel radsej do 6700K + Z170. Oproti 6700/H170 je to rozdiel len cca 2000 Kč. Zdroj k tomu minimalne 550W (ja by som siel radsej do 600-650W) a nejaky kvalitny, takze ziadny Zalman.

Pár let myslíš co? Třebas 5 let? Tak to kup G4400 a pak teprve za 2,5 roku tu i7.

To samé grafická karta. Na co ti je ta drahá/velevýkonná grafika, když budeš hrát TEĎ minimálně prvních pár let pouze ve fullHD. Na h*vno.Aha, máš to jako "rezervu" do budoucnu... Aha. A připadá ti to logické? Mně tedy ne. Je to něco podobnýho, jako si koupit Ferrari s útěchou, že někdy v budoucnu zruší maximální rychlost na dálnicích.

Hry ve FHD jdou taky vyšperkovat tak, že GK nebude stačit (8xMSAA a to nemluvím o DSR).

je to srot. pridaj este tisicku,snad si riadny konzument nie len priemerny

díky za názor, ale místo psaní tohoto komentu sis mohl ušetřit těch pár vteřin svého života

to mělo bejt pro hihi hoho ... :)

Co se týká CAD, zkus se zeptat třeba na www.cadforum.cz