» Poradna » Notebooky

Herní notebook

Dobrý den,Prosím,o doporučení nej. herního notebooku do 20-30.000kc.Dekuji

Odpovědi na otázku

filtr na herní notebooky od 20 do 30.000, nové, skladem a s grafikou RTX3060:https://www.alza.cz/levne-herni-notebooky/188... Doporučuju ten Lenovo Legion 5-17ACH6H (nejdražší)

Herný notebook = zisk predajcu /výrobcu a prehra kupujúceho ktorý sa nechal nachytať na slovo "herný" v spojení s notebookom.

Mám starší 17" NTB z r 2011 i5 2.generace + NV525M a v pohodě některé hry sice na ořezané grafické detaily, ale většina her kromě těch náročnějších nových šlape.U toho 17" legionu bych se ani přehřívání moc nebál, problém pro někoho může být spíš hlučnost toho chlazení při zátěži.

u toho legionu je nevýhoda, že jim pískají v zátěži cívky ve větráku.

Ale prosimtě, nebuď směšnej, podle tohoto tvrzení by neexistoval ani herní počítač... jen prostě výkonnější a míň výkonej stroj, nic mezi tím a z tohoto můžeš vybírat i u notebooku, reálně notebook s RTX 3060 ti dneska zvládne všechno, co na něj naložíš, ale samozřejmě na úkor vyšších teplot a životnosti o proti klasickému stoláku.

Nič také ako herný notebook neexistuje. Kedy vám to už konečne dôjde. Vlastne nikdy. Kto nevie používať hlavu, tak ten si kúpi ha ha "herný" ntb.

Tohle mě vždycky dovede vytočit, když nějaký rozjívený fracek říká jiným, co mají dělat. Ne každý má stabilní místo, kde si může vytelit herní PC, ne každý má obývák s televizí, kde si může vytelit PS5/X-box a přesto může mít touhu si občas něco zahrát. A v takovém případě je ntb jediná možnost, vytáhnu ze šuplete a kecnu si s tím na gauč či k jídelnímu stolu. A vůbec to nemusí být o penězích, ale třeba o životním stylu té které rodiny. Ostatně za cenu mého notebooku bych mohl mít herní PC, televizi jak kráva i s tím PS5, ale proč bych to dělal, když rodinu nějaké hraní nezajímá a většinu času trávíme čas jinak?

Jenže to nemáš notebook za 20-30 tisíc, to je jiný příběh. Jinak i tobě:Herní notebook za 20-30 tisíc je jako auto na závodní okruh F1 za sto tisíc. Je to prostě marketingový kec, nic víc a tvoje naštvanost na tom nic nezmění. "Herní" notebook potřebuje ne jen výkon, ale také kvalitní chlazení.

Nemám rád tyhle natvrdlý lidi, takže to napíšu znovu, kdyby se uplatňovala tato politika, tak potom neexistuje ani herní počítač, všechno by se dělilo jen na výkonnější a méně výkonné stroje, navíc na dnešním notebooku s RTX 3060 se dá zahrát úplně všechno na dobré detaily a dobré FPS, takže se dá o tom bavit, jako herním notebooku nebo ne? Vysvětli mi v čem tedy nemůže být herní, když ty hry zvládne? To že se víc hřeje a bude mít kratší životnost než klasický PC je věc druhá, ale dokud bude fungovat, tak bude sloužit dost podobně, jako "herní stolák"

Jsi dost mimo. Zjevně tě naštvalo, že ses nechal oblbnout a koupil jsi "herní notebook", tak o tom teď budeš blábolit na celé poradně Tak to prostě je, on není problém do notebooku nacpat výkonné komponenty, problém je to uchladit. Žádný z notebooků dejme tomu do 50 tisíc, spíš ještě víc, tohle nezvládá a nedokáže podávat plný výkon delší dobu. Zkus se taky podívat, jak vypadají chladiče a ventilátory u stolního herního počítače a kolik tam je prostoru na proudění vzduchu. Vážně si myslíš, že tohle dokáže někdo nějakým kouzlem nacpat do placaté plastové krabičky? Ne, nedostane. A notebooky ani nemají nějaké zázračné komponenty, které by míň topily. Prostě pro stejný výkon CPU/GPU vzniká v notebooku úplně stejné množství odpadního tepla, ale notebook ho na rozdíl od dobře poskládaného stolního PC nedokáže odvádět. Takže při plné zátěži nejpozději během pár minut dojde na limitní teploty a omezuje výkon.

Víš, ono vlastně nic jako herní počátač neexistuje. Jsou to vlastně jen počítače s relativně výkoným porcesorem a lowendovou grafickou kartou, která je optimalizovaná na hraní her. Vlastně je to taková celkem levná záležitost celkově. Tyto laciné komponenty musíš dobře chladit, aby mohly podávat "plný výkon". Pokud se přehřejí, tak se naštěstí podtaktují automaticky. Jinými slovy, na PC za stejnou cenu jako NTB můžeš hrát podstatně déle a výkon bude klesat podstatně později. Tedy třeba v řádu hodin až desítek hodin proti minutám. PrasatkoPee

Herní notebook za 20-30 tisíc je jako auto na závodní okruh F1 za sto tisíc. Je to prostě marketingový kec, nic víc a tvoje naštvanost na tom nic nezmění. "Herní" notebook potřebuje ne jen výkon, ale také kvalitní chlazení.

Vzal bych toto, GTX1650-Ti v notebooku není špatná. Většina věcí pojede, nové tak na střední, trochu starší po většinou na vysoké a ultra. https://www.alza.cz/dell-g3-15-gaming-newTy Dell notebooky se dají i dobře otevírat, takže to můžeš čistit relativně jednoduše.

GTX 1650Ti není špatná, ona je spíš hrozná, nový hry zvládá dost špatně, když už něco, tak minimálně RTX 2060