» Poradna » Notebooky

Herní notebook

Ahoj poradíte mi prosím někdo Nějaký výkonný herní notebook když to rozjede tak 3 roky starý hry tak budu rád tak max do 20k díky

Odpovědi na otázku

Herní a do 20k se vzájemně vylučuje. Za to neposkládáš ani herní desktop, natož notebook.

Ale no tak. A co Acer Nitro 5? Za 20 tisíc kč máš GeForce GTX 1650. A to i s AMD Ryzenem 5. https://www.czc.cz/acer-nitro-5-an515-43-r3m... tady to je

Ten HW je sice fajn, ale to jaksi nestačí k tomu, aby z toho byl herní počítač. Ten musí mít ještě jednu zásadní vlastnost a to výkonné chlazení. A to je přesně to, co těmto levným "herním" notebookům zoufale chybí. Hraní = dlouhodobá zátěž a to znamená, že se notebook rychle přehřeje a začne omezovat výkon CPU i GPU. Takže takový notebook není schopen při hraní využít naplno výkon komponent, které si uživatel zaplatil. Kdyby ze stejných komponent poskládal desktop, může k tomu relativně levně udělat velmi solidní chlazení a dalo by se na tom hrát.

Další bonus je, že mu to 3 měsíce po záruce odejde. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je úplně jedno, jestli je to notebook za 20 nebo 50 tisíc. Odcházejí všechny. Takže pokud to tazateli nevadí, jen do toho. ☺

Z vlastní zkušenosti: herní notebook mám přes 4 roky a pořád ne a ne odejít. Co s tím?

Je vadný

Jinak taky samozřejmě záleží, co máš konkrétně za typ.

Přesně.já zastávám názor že notebooky jsou na práci, pokud potřebuji cestovat. Takže musí mít sice výkon, ale hlavně výdrž na baterku a rozumnou velikost/váhu a pak taky nesmí moc topit když ho budu mít npř na klíně.Z toho vychází ntb s integrovanou grafikou.Na hraní jsou tu buď klasické desktopy a nebo konzole - u těch máte aspoň nějakou garanci že nebudete muset ob rok kupovat novou grafiku

Na hry málo paměti. 16GB je tak akorát.

Už je to tu zas. Herní NTB do 20K. Proč všichni dneska chtějí hrát na NTB? Taková blbost. Výkonný herní NTB minimum tak 45K.

A proč by ne? Desktop je desktop, ale když někdo doma nechce bednu a hromadu drátů nebo to chce občas někam přenášet. Výkon je sice nižší, ale na občasný hraní proč ne. Lidi hrají i na mobilu. Dneska doma pokud nehraješ tak používají notebooky místo PC běžně. Sám to vidím doma nikdo PC kromě mě nemá.

tu mam notebook pri posteli 2m zamnou, ale niesom masochista aby som sa pozeral do maleho 15,.. displaya 8 hodin skrceny nad nejakym blbym pomalym notbugom, ked mozem pozerat vyrovnany do 40" monitora.

Si to připoj k TV Dneska má každej křáp HDMI. Na klofání ve wordu, email, web video stačí starší repasovaný notebook 2 jádro s HT, 8GB ram, SSD. PC prostě nikdo domů kromě hardcore hráčů dneska nechce

A na to si, hošíku, přišel jak? O mITX, mATX jsi ještě neslyšel?

Slyšel a BFU to vůbec nezajímá chtějí notebook nejlíp do 10k.

Ano, chtít můžou, ale pak se nesmí divit, že se na tom hrát nedá

sorry, ale i na tohle si radši pořídím třeba nějaký SFF PC, normální 24ku IP monitor, myš a klávesnici. Krom toho, že je to mnohonásobně pohodlnější pracovat na velkém displeji a klávesnice pro desktop je lepší než ta na notesu, tak kupříkladu, když si do ní vyliju kafe, tak narozdíl od notesu nemusí celý komp do servisu, ale koupím novou klávesnici za mnohem menší sumu než by stál servis notesu.

Na to, co psal, stačí Athlon 3000G a nějaká mATX deska + malá skříň, nebo mITX + něco jako Silverstone Sugo. A má to větší užitnou hodnotu než plastový notebook se zbytečným monitorem navíc. A do toho Suga jde dát i poměrně výkonnou GK a pak to může být i na práci jiného druhu, než si hošík představuje.Většinou notebookománie skončí tak, že se připojí monitor a další periferie...

tak jasně, když to umíš poskládat, nebo máš někoho, kdo to udělá... Ale nemít ani jedno, tak dejme tomu můžu stejně vzít hotovku ala:https://www.czc.cz/hp-260-g3-dm-cerna/249757... (určitě dělaj i variantu s Wokny, kde je chce...)nebo něco podobného repasnutého a mnohem levnějšího...https://www.pocitarna.cz/pocitace/dell-optiplex-90... (akorát si připlatím za SSD...)

1. to nema DP a HDMI2 (a asi ani tento monitor), takze by to islo 4K 30hz2. tam je i5 7200u, co je asi 3x pomalsie ako toto co tu mam3. nema to 5.1 zvukovku4. niesom si isty, ci je ten notebook tichsi ako moj desktop5. co by som potom mal pri posteli, keby som preniesol book na stol?

S posledním bodem souhlasím, ale ty další nejdou problém notebooků jako takových, ale toho že máš doma střep. Potom je jasné že budeš raději na PC.Kdyby jsi měl nějaký starý PC a k dispozici výkonější notebook, taky by jsi raději seděl u toho PC?

ja mam stary crep :) ukaz mi vykonnejsi notebook ako i7 4790. Velmi nenajdes a ak, tak bude v takej cene, ze si radsej kupim ryzen 3900x/10900k

ulahcim ti to.. "rovnako" vykonny je i7 8750H, ale len chvilu kym sa nezahreje a hluk to robi 5x vacsi ;) urcite by som to nechcel ani zadarmo.

Desktop je desktop. To jako vážně? Je sakra rozdíl mezi NTB a PC. NTB za 20K už z fyzického hlediska není schopný uhladit komponenty. Takové NTB mají životnost dva max tři roky. Na prohlížení internetu ok, ale na hry v žádném případě. To můžete rovnou těch 20 tis. vzít a vyhodit z okna...

Souhlasím s tím, že notebooky nejsou na hraní a když chce někdo hrát tak jedině desktop. Ale argument že ten notebook pak vydrží max 3 roky je zase druhý extrém. Mám tu jeden 5 let starý DELL na kterém jsem si občas zahrál co to dovolilo a ještě před 4 lety jsem měl jako nouzovku Toshibu z roku 2008 která toho taky dost zažila a občas se na ní něco zahrálo. Nebyly to žádný extra hry. Jenom klasika CS, CoD, AoE a další víceméně LAN záležitosti, ale zvládnul to v pohodě.Takže ano, notebook není na hraní, ale rozhodně to neznamená že když si někdo koupí notebook do 20 tisíc a něco si zahraje, tak ho za 3 roky může vyhodit.

lebo ignorujes moralne zastaravanie HW. V lete 2017 som kupoval 1060_6GB, dnes po 3 rokoch by som ju kludne mohol menit, lebo vykonovo je zastarala. V desktope brnkacka, za 5 minut vymenene. V notebooku ju ako vymenis?

spíš většina z vás ignoruje základní argumenty. Nikdo nevyvrací co jsi teď napsal, ale vyvracím to že "notebook odejde za 3 roky". Chápu že má každý svůj postoj, ale argumentovat takovýmhle nesmyslem je prostě blbost. Je mi to jedno, ať si lidé hrají třeba na kalkulačce když jim to vyhovuje, ale chybí mi tu trošku rozhled než jenom tvrdit to svoje a podporovat to blbostma jenom aby to druhé shodil.

Jenže od roku 2008 a 2015 výrazně poklesla kvalita NB a nejen NB, ale i dalších komponent z řady důvodů. Od snižování nákladů po výmysly EU.

Víc než dva tři roky není potřeba záruka stejně delší není. A když to vydrží tak ty komponenty jsou zastaralý hlavně grafika.

Ahoj, neni pravda ze do 20k nenajdes zadny herni NB. V teto cenove kategorii jsou take herni NB, jen maji mensi vykon. Mohl bych ti doporucit treba tenhle:https://www.alza.cz/acer-nitro-5Procesor Intel i5 9300H, grafika nVidia GTX 1650 4GB, SSD 512GB a navrch 120Hz matna obrazovka. Docela slusny za tu cenu. Snad by jeste bylo nejlepsi po koupi rozsirit RAM na 16GB, jelikoz 8 muze byt v nekterych hrach limitujici.

To že tam je napsané "herní" ještě neznamená, že to skutečně herní je. Alza to píše prakticky ke všemu

Hned ze začátku -->>> herní NTB je v dnešní době úplně normální věc. Co tu čtu tak většina uživatelů klasických PC toto nebere jako realitu. Chápu když většinu života sedí u PC a hrají na něm hry tak nechápou že vývoj jde pořád dopředu. Oni se vlastně nezajímají o vývoj HW v této oblasti. Jediná věc kde se dá souhlasit je že herní NTB bude vždy dražší než klasická bedna a výměna komponent zde také není. Další věc je chlazení - toto je prostě už z podstaty NTB věc která je holt o proti bedně hlučnější. Jinak herní notebook do 20 tisíc na lehčí hry nebo starší není problém sehnat. Obchodníci jich mají dostatek a záleží pouze na značce. Já zastáváme herní NTB od Asusu.

"...herní NTB je v dnešní době úplně normální věc..." Ano, aby notebook nebyl podavači označen přídavným jménem: "herní", je neobvyklé."...Oni se vlastně nezajímají o vývoj HW..." Ty jo? A co víš ty?"... tak nechápou že vývoj jde pořád dopředu..." Tak to bude asi tím, že je jich dost postiženo technickým vzděláním, což ty nejspíše ne. Mnozí sice tuší, co Booleova algebra, co a k čemu je Karnaughova mapa, nebo kdo byl J v Neumann, ale tajemství "herních notebooků" nedorostli.

Vývoj může sice jít dopředu, ale fyzika a prachy jsou neúprosné faktory. Komponenty vždycky něco stojí, práce taky, takže abys dostal cenu dolů, tak to musíš někde oj*bat - buď uděláš shit konstrukci, co moc nevydrží, levné plasty se vlivem tepelného namáhání za pár let začnou kroutit / degradovat, panty přestanou fungovat atd.Nebo ošidíš chlazení, takže to v zátěži tepelná "pojistka" začne výkonově "škrtit" aby se to neupeklo a hra přestane být během chvilky hratelná, i když frikulín na Youtube stihne nahrát těch 10 minut gameplay, než to začne přehřívání prznit.Obvykle výrobce tak nějak ošidí víc věcí tak, aby nemusel řešit moc reklamací a po dvou letech už to není jeho problém.Stejně tak svého času se v supermarketech objevila celoodpružená kola v ceně asi 3-4 000 Kč - nevídaná věc, hrozně "cool" apod. - akorát do té doby, než člověk zjistil, jak shitová je konstrukce odpružení (péro v kovové trubce, žádné tlumení), že rám tvayru "y" je pěkně těžký (aby to nikde neprasklo) a že na hrbolech se to kolo pak celé tak divně houpe... Snad akorát brzdy byly OK - to si výrobce odrbat netroufl, to by si koledoval o problémy...

Každý kdo má u stolu bednu tak zase prosazuje jen bednu. Klasické postižení :) Otázka byla jaký NTB do 20k. A už se zase klasičtí přidavači "rad" z živě prosazují jen to jejich dobré že NTB je jen na práci a na hry je bedna. Májí jistě v pár věcech pravdu ale né každý chce bednu pod stolem. Ignoruj rady které nejsou k otázce. Jak jsem psal já a jiní neboj se, jen si pročti specifikace a neuděláš chybu. Na co NTB potřebuješ ti 20k stačí

Ne to je nesmysl. Já třeba bednu u stolu nemám už roky, skoro 10 let mám notebook, ale názor zastávám stejný - na hry, ale i na náročnější práci jedině stolní počítač. Notebook jen pokud člověk potřebuje počítač přenášet, ale ne v rámci domu/bytu, ale mezi domovem, školou, prací atd. Za 20 tisíc to fakt nebude herní notebook, ale takový slušný pracovní stroj, ale zase záleží jaká práce, jaké programy...