» Poradna » Notebooky

Herní Notebook

Dobrý den,uvažuji nad koupí herního notebooku okolo 30 tisícmyslíte si že tento notebook je vhodná varianta??MSI GP62M 7REX-1415CZ Leopard Prohttps://www.alza.cz/msi-gp62Notebook budu mít pro hraní her jako například Zaklínač 3, GTA 5, pro práci na internetu a Sledování filmů v HD kvalitě a spravování Datového uložiště.Díky

Odpovědi na otázku

Tohle je daleko lepsi a vykonejsi volba...https://m.alza.cz/asus-rog-gl502vm

A budeš ho často někam nosit? Protože za 30K už dokážeš složit fakt slušnej stolní pc.

Právě že budu skoro každý den, proto uvažuji jen o notebooku. A jelikož je na trhu obrovské množství notebooku tak by mě právě zajímalo jak si tenhle stojí, jestli i za pár let k něčemu bude. Díky

To je právě ta nevýhoda NB, kde se na nás každý zlobí, že doporučujeme PC. Žádný NB nebude za pár let k něčemu. Ano, NB za 30tis je už slušný, bude výkonově jistě i za nějaký ten čas zajímavý. Byť už ne na nové hry. Sám mám doma 8let starý NB a to to byl jen levný multimediál i v té době, ale je to prostě NB. Umře baterka, začne to hučet, musí se to častěji čistit, u herního NB je vysoká pravděpodobnost usmažení něčeho, prakticky nulová upgradovatelnost. Stolní PC je v tomto z principu výrazně lepší.PS: Jinak k tomu NB. Výkon na hry bude, ale protože to má jen HDD, tak to bude líné při používání. Když už to má stát tolik, tak rozhodně něco s ssd!. Ideálně s ssd a HDD. Dost to omezuje výběr, ale ssd oceníte, zvláště u NB, který se často přenáší a spouští atd.. S ssd to běhá vše výrazně rychleji.

Díky za radu, notebook má právě ještě volný slot na přidání SSD, takže popřípadě až něco našetřím, tak bych SSD dokoupil a volný slot na přidání další RAM. Proto se mi také líbil. Přeci jen finance mám omezené a 30 tisíc je docela hodně. Bohužel NB právě budu přenášet mezi 2 domácnostmi a prací, takže pro mě to je jasná volba.

Ten Asus GL502VM je asi to nejvýkonnější, co se dá do 30k Kč sehnat, po přihlášení na Alze stojí 28 090 Kč s daní. K tomu Crucial MX300 (M2) za 2.7k a jseš lehce přes limit. On ani ten HDD není úplně líná mrcha, ale na počáteční kolo updatů si docela počkáš a i potom jsou reakce systému horší než na 5 let starém notebooku s i5-2xxx a SSD. Já ten notebook momentálně mám, tak kdyby tě něco zajímalo, můžeš se zeptat. Notebook má 8 GB RAM připájených na desce a jeden volný slot (max 24 GB).https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-Strix-GL502VM-No...

jak dlouho vydrží baterka? při zátěži / při normálním provozu cca

Při nenáročném používání 3 - 4 hodiny (prohlížení internetu, videa ...). Hrát na baterii jsem nezkoušel, ale bude to tak hodina a čtvrt. Notebook má G-sync, tudíž nemá Optimus (přepínání grafických karet), a proto má slabší výdrž na baterii. Kupodivu ale pořád výdrží víc než to MSI, které má Optimus.

Jak to myslíš po přihlášení?Přihlášený jsem a ten notebook stojí 44 900https://www.alza.cz/asus-rog-strix-gl502vm-fy...

To je mnohem dražší konfigurace, orgasmic linkoval tuhle:https://alza.cz/asus-rog-gl502vmMusíš si to hlídat, až je zase naskladní.

TAk to pak jo :)

Ještě jsem teda našel jeden https://www.alza.cz/asus-fx502vm a ten stojí sice 28 090 Kč ale bez DPH s DPH je za 33 990

Za 34 tisíc s dph. seženeš lepší stroje než FX502VM. FXko je totiž ořezaná verze GL502VM, hlavně má příšerný (!) TN panel. Ono to GLko stálo stejně, než ho cca před 3 týdny zlevnili.