» Poradna » Notebooky

Herní notebook Lenovo Legion Y530-15ICH Black vs MSI GL63 8RD-254CZ

Ahoj, chci si pořídit herní notebook s maximální cenou do 28 000 Kč. Zatím vybírám mezi: https://www.alza.cz/lenovo-legion-y530 nebo https://www.alza.cz/msi-gl63-8rd-254cz-d54432... Klidně si nechám poradit i jiný. Za každou radu děkuji .

Odpovědi na otázku

Jeden má silnější CPU a slabší grafiku, druhý silnější grafiku a slabší CPUZ tohole by byla lepší kombinace silnější grafiky a slabší CPU, nicméně ani jedno aspoň pro mne není dostačující pro hraní her na FHD, pokud si nevystačíte s nízkými FPS nebo nízkými detaily.Tak jak tak oba mají mizerně malé SSD doplněné o nesmyslný mechanický HDD, kdyby tam bylo rovnou 1TB SSD bylo by to lepší...Lenovo má jen 8GB paměti, MSI 16GB. 16GB je pro herní počítač optimum, 8GB minimum, lenovo by chtělo 8GB navíclenovo má slabší baterii, ale tohle bych u tohohle typu stroje vůbec nebral v potaz, je to taková UPS, nic víc. Lenovo má onsite next business day servis.Kdybych musel vybírat z těhle dvou tak lenovo a dokoupi 8GB paměti, vyměnit disky za 1TB SSD

Děkuji moc za rady. Vidím to dost podobně . Nějakou alternativu nevidíte v cenové relaci max do 28k?

Nic lepšího než i5-8300H a GTX1060 za tyhle peníze neseženeš. RAM bych moc neřešil, 8 GB celkem stačí a upgradovat se dá později.

Vyžaduji nekompromisní hraní, takže pro FHD bzch nekupoval slabší než GTX1080Ti/RTX2080/Vega VII, vše ostatní je slabé. Ve vašem cenovém limitu bych sotva pořídil rozumný desktop, natož notebook, tam bych šel do 17-20" modelů osazených desktopovými komponenty, jenže dávat za to 100 tisíc když v desktopu to bude stát 50, to ty desktopy radějš koupím dva i když s přenášením desktopu nevidím problém, do auta se v pohodě vejde

A koho zde zajima tvuj nazor? Tazatele rozhodne ne.Ten se ptal na vhodny notebook.Jeste napis ze potrebujes jezdit v Bentley.Snobe.

Protože nenapsal co od toho vyžaduje tak je dobré počítat s worst case scénářem nebo ho na to minimálně upozornitKdyby měl podobné požadavky jako já, bude velice zklamán výkonem, pokud chce nové náročné tituly hrát na low detailech kolem 60FPS avg, pak bude spokojen s tou 1060. Když bude stačt low kolem 30-40 tak i s 1050Ti

mimochodem o názor jsem byl požádán tazatelem

Ale píšeš nesmysly, o ty určitě nestojí.

Lenovo je vhodnější model.

Děkuji 🙂

Ani omylem,kde jsi to vzal ? Lenova jsou šunty,na MSI nebo DELL nemají.

Na bazosi je za 28tis HP Omen s GTX1070.

To ano,ale stará uřvaná řada.To bych nechtěl.

Ano, chlazení je hlučnější, ale zase se uchladí a nabízí výborný 120Hz IPS display s G-Sync.Navíc dobrou výdrž na baterii a slušnější zpracování.

Ale furt HP. Obloukem se vyhnout HP.