» Poradna » Notebooky

Herní notebook do 25 tisíc

Dobrý den, mám doma málo místa a občas cestuji za kamarádychtěl bych se zeptat jestli byste mi doporučili nějaký herní notebook do 25 tisíc který by byl vhodný na hraní her jako LOL, GTA, CS, a další ve více fps s tím že bych na něm mohl upravit i nějaké video ve 4Kpřemýšlel jsem o Asusu TUF F15 gaming, ale nevyznám se v tom úplněs notebookem nebudu dělat kraviny, takže mi nejde o kvalitu materiálů, hlavně aby se to nerozpadlo a baterka mi též nevadí, bude zapojený v zásuvce, děkuji

Odpovědi na otázku

Zkusila jsem vám něco najít:
VICTUS by HP 15-fa0911nc Mica Silver za 24990Kč.
Intel Core i5 12500H Alder Lake, 15.6" IPS antireflexní 1920 × 1080 144Hz, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB, SSD 512GB.
A když vidím ty parametry sama uvažuji, že ho objednám.

https://m.alza.cz/victus-by-hp-15-fa0911nc-...

To máš lepší tento.https://www.alza.cz/victus-16-e0912nc-blue-d7... Nebo s Intelem, což je možná na "lehčí" hry lepší, ale ten 250 nit displej bude o ničem.https://www.alza.cz/victus-by-hp-16-d0913nc-m...

To bych asi raději šel do něčeho z té Počítárny - už s 3060 6GB...

mám Asus TUF Gaming F15, az na displej, který mohl být lepší,ale stačí,si absolutně nestěžuji

Tak zrovna TUF řada je ten úplně nejlevnější lowend. V ROG už se dají najít poměrně obstojné stroje (i po mechanické stránce jako je šasi apod.)

Ale cena u ROG je někde jinde. Když jsem porovnával ten notas s jinými, tak v té cenové relaci vyšel nejlépe.

Notebook na hry a práci tohoto druhu (dokonce ve 4k) do 25 tisíc? To s cenou fakt přitlač.

Chce stříhat/upravovat 4K videa, ne ve 4K hrát. To může klidně i na FHD monitoru :D

na strih videa je notebook maximalne nevhodny. Na to si kupis PC strednej triedy alebo ak to mas na zarabanie, tak highend PC a nie blby notbug za 25 tisic. To si kupis do kancelarie na word a excel.

Ano ideální je mít nůž na pečivo, nůž na ryby, nůž na ovoce. Když jste ale v přírodě máte u sebe jeden na všechno.Fakt doufám že jednou nastane doba, kdy takoví jako Vy pochopí, že tazatel chce PŘENOSNÝ počítač, tedy kompromis a ptá se co je nejmenší zlo z dostupného. Všichni víme, že stolní herní/pracovní stanice bude lepší úplně na všechno ale nesbalíte jí do tašky a nepřenesete ke kamarádovi .... kapiš?

"s notebookem nebudu dělat kraviny, takže mi nejde o kvalitu materiálů, hlavně aby se to nerozpadlo a baterka mi též nevadí, bude zapojený v zásuvce"Sorry, tohle vypadá na další "vlastně bych mohl mít desktop ale z nějakého pseudodůvodu chci notebook na něco, k čemu se vlastně doma vůbec nehodí"

"a baterka mi též nevadí, bude zapojený v zásuvce" vs Váš názor.Jako ano, ale i tak tazatele chápu a divné mi to nepřijde. Vídám spousty případů kdy majitel výkonný ntb téměř vůbec neprovozuje jen na baterii, vždy jen připojené k adaptéru/dokovací stanici. Prostě =přenosné= pracoviště.

Kdyby se nezmínil že občas cestuje za kamarády, tak bych souhlasil, jedině stolní PC. Ale pokud i cestuje za kamarády a tam společně nejspíš hrají, možná i něco stříhají, tak notebook chápu. Ale do 25 tisíc to nebude.

Existují, ale musíte se poohlédnout za hranicemi. A těžko Vám někdo poradí, protože ty nabídky jsou tzv. exkluzivní a zdarma se nezveřejňují.Nechávají se pouze pro známé a jsou to tzv. podpulťáky.

Přesně. A měl by si pohnout ... např. u Dellu ještě pořád nabízí Cyber Monday slevy. Dá se předpokládat že nic lepšího už letos nebude - nejbližší větší slevová akce se dá čekat zase až před koncem února - President's Day.

Nevím, proč si na tohle kupuješ notes, když:a) máš malý rozpočetb) střih a zvláště render 4K videa je dost náročný a navíc pro rozumný střih videa potřebuješ velký monitor, na 4K video pochopitelně 4K - jaký by mělo smysl točit v rozlišení, které si nemáš možnost při zpracování prohlížet v plném detailu?c) "nejde o kvalitu materiálů" - to by ale mělo - herní notebooky jedou dlouhodobě na vyšších teplotách, což nesvědčí ani komponentům ani konstrukci. Krom toho, že chlazení pak dělá hrozný randál, se výrobce zvláště těch levnějších snaží maximálně aby to vydrželo záruku, ale jestli se to rozsype měsíc po záruce, máš smůlu.d) používat notebook místo desktopu, zvláště když jde o hry a editaci 4K a bude to ležet doma, je fakt pitomost největší.

nic jako herní notebook NENÍ, rád bych tuto přestavu jednou pro vždy zrušil

Svatá slova, do kamene tesat !!!!

Mate pravdu, taky jsem se tímhle dlouho oháněl a ono i dnes jsou tam (skoro) běžné komponty akorát zoufale uškrcené.
A chlazení jak parní lokomotivě.
ALE, pokud někdo opravdu pendluje mezi školama/přítelkyněma/rodičema je pro něj i tento masivní kompromis dar z nebe. Věřím že to tak někdo má. A pokud je tam jen FHD tak s věcma jako DLSS to bude mít i ty vaše oblíbené stovky framů

Opět bych tu propagoval Počítárnu... Koupil jsem tam třeba Precision 7520 za nějakých 17k s dedikovanou Quadro M1200...
https://www.pocitarna.cz/herni-notebooky/

Něčím jako HP Omen nebo MSI nic podle mě nepokazíš, Aceru bych se vyhnul...

tohle je nádherná rada jak vyhodit 20k z okna

Proč? Nějaký argument by byl? Měl jsem Latitude, teď Precision... Na latitudu teď frčí máma, po třech letech používání průměrně 12h denně. Precision je absolutně bezkonkurenční. O možnostech updatu ani nemluvě...

A během roční záruky přijdeš vesměs na stejné věci jako během dvouleté... takže je to úplně jedno :D Tak sem s argumenty a ne plácáním jako ve školce...

kupovat repas dražší než 7000kč se absolutně nevyplatí a doporučit repas dražší než 15k je vyloženě zločinže jsou pracovní notebooky fajn je fakt, také jsem bývalý uživatel notebooků latitude ale kupovat KANECELÁŘSKÝ notebook na HRANÍ je hloupost neuvěřitelných rozměrů (ostatně stejně jako kupovat jakýkoli notebook na hraní je hrozná pitomost)mnoho let staré quadro je ve hrách pomalejší, než pitomá gtx1050 a stará i7 bude jen žrát a topit, zatímco bude koukat moderním i5 12th gen či nějakým ryzenům 5/7, které v laptopech i desktopech kolem 20-25k najdeš jen z dálky koukat na záda

Takže ten Omen s RTX 3060 co jsem psal z Počítárny je blbost? Ty Delly jsem jen ukázal jako příklad, že repas by úplně odepisovaný být neměl... U her je skoro jedno jestli je tam nějaká 10gen nebo 12 gen i5/ryzen... Prostě za stejně peněz máš vyšší herní výkon, mrkni na benchmarky...

Ale vidím, že u tebe je to marné, je ti jedno o čem je dotaz, meleš si svou... a pomoct tazateli nepomůžeš...

A ty už s tou počítarnou táhni do zadele, reklamu si v té podfukárně zaplaťte a necpi to pořád sem.

omen ako repas ti nikto nepreda, lebo to je prehrievajuci sa srot co moze byt rad ked prezije 2rocnu zaruku ako novy. Ponukat to ako repas by bola stratova cinnost.

Začal bych s grafikou min. RTX 3060 viz. např.https://www.alza.cz/levne-notebooky/18842920.htmTyto notebooky už budou mít i +- odpovídající CPU, za 25 bych nečekal nějakej super displej, ale pokud to budete mít na stole, vzal bych ext. monitor. + myš + klávesnici. Disk bych v té ceně neřešil, vždycky lze vyměnit za větší.Herní notebook provozovat na baterii jde, ale ten výkon je docela tragickej, takže hrát lze reálně s napájením ze sítě.

No kdyby nebyl ten požadavek FPS a editace 4k, tak v dané ceně je to při stejné konfiguraci vše přibližně stejné, u každého bude nějaký kompromis, někde lepší displej horší provedení nebo výkon a obráceně.Pokud je člověk ochoten ke kompromisům hlavně omezení grafických nastavení v hrách, v r.2011 jsem kupoval herní NTB 17" i5/4GB/640GB/NV525M 1GB (za 17k) a po navýšení RAM na 8GB (2015) a 1TB SSD (2020) slouží dodnes. Zvládá i hry jako FS2019, ETS2, ATS, MC a spoustu dalších, stačí vybrat vhodné graf. nastavení. Jediný menší problém byly teploty, ale při nastavení CPU na 95% (ve výkonu uživatelem nerozpoznatelné) a pravidelném čištění žebroví (kuřácké prostředí) jede 4-12h denně hry, filmy, programování (PC, MCU, FPGA) v pohodě.

Tipů budou miliony, to podstatné ale je
Mělo by to mít alespoň 6GB VRAM a 16GB RAM. To v téhle cen kategorii není samozřejmostí a podle toho hledej

Herní notebook je super-předražený nesmysl pro děti prachatých rodičů. Nic víc.Herní notebook pod 50 000 není herní notebook.Za pár let je ta grafika v něm zastaralá a tak máš doma jen skoro bezcenný krám na kterém si stejně nic nového nezahraješ. Protože tu grafiku nevyměníš.Za 25k tedy cca 1 000 $ si koupíš leda herní mini-PC které se ti vejde na stůl, případně za monitor. Když už máš málo místa doma.https://www.youtube.com/resultsNejnabušenější herní miniPC je asi toto:https://www.youtube.com/watchJen nevím jak je to s přenosnými monitory. U nás se moc neprodávají.ale na trhu jsou:https://www.youtube.com/watch

Slovní spojení "herní notebook" by měli dát na banlist

Čistokrevný oxymoron !!!!