» Poradna » Mobily

Herní monitor

Ahoj všici,plánuji si koupit herní monitor, ale nejsem jistý se pořádně rozhodnout. Prosím o rady jaký monitor si mám koupit. Samozřejmostí je 1ms odezva a 144 hz. Dám na něj max kolem 8000 Kč. Nevím jestli si mám koupit klasický 24 palcový nebo rovnou větší. Přemýšlel jsem i nad tím prohnutým, ale někde jsem četl nějakou recenzi, že když už prohnutý, tak rovnou 27 palců, ale tam zas když je to full hd rozlišení, tak už to neni to co na 24 palcích což je samozřejmé. Asi bych ještě dodal aby rámečky nebyly tak tlusté. :DDíky za tipy a rady moc si toho cením :D jo a nejlepší by bylo, kdyby se prodával na Alze abych si ho mohl vzít na "třetinku" :D nojo brigáda. :D

Odpovědi na otázku

A máte grafiku co ve hrách zvládá minimálně 144FPS?Není 24" strašně malé? Dokážu si na hraní představit i 65"

Ano, ve většině případů 144 FPS mám bez problémů. Hraní na 65" si také dokážu představit, ale nemám tolik prostoru na stole. :)

Ty velké monitory se nedávají na stůl, tak je kloudná tak 40", montuje se to na zeď/stojan

Najdi 144Hz monitor 65" do 8 tisíc to bude problém i s těma 24"

Dle položeného dotazu jak je napsán a těch spousty debilo ksichtů bych řekl, že jsi jen troll co se nudí...Alza nefunguje nebo jsi jen neschopný? Pokud vím, nejen Alza ale i kde jaký jiný obchod má možnost listovat v jejich katalogu a navíc, a teď se podrž, mužeš filtrovat! Takže hurá mazej nalzu, vyfiltruj si 1ms 144hz do 8k Kč max a pak sem teprve přijd s nějakým vybraným a popros o názor.

Tak to je blby, protoze vzhledem k nesmyslnym pozadavkum nejspis skoncite s nejakym TN kramem s hnusnym obrazem.

Jakým nesmyslným požadavkům ? Jasně uvedl, že chce 1ms odezvu a 144 HZ a pak jen neví jaký monitor jestli 24 nebo 27. Ale jestli o monitorech něco víte, tak to, že pokud chcete 144 Hz tak to mají převážně TN monitory, které nemají zrovna dvakrát jasné barvy což u gamingu tak moc asi nevadí (hrotí se to spíše u filmů a grafiky). Tedy alespoň né u mě, protože když hraju tak mi na to nepraží sluníčko zvenčí :D

Tak nejasné barvy jsou asi to nejmenší zlo TN panelů

Já bych si koupil tenhle 1440p/144Hz, na odezvu kašli, stejně ten parametr nemá moc význam.https://www.alza.cz/27-samsung-c27jg50-d54794...

A k tomu RTX2080Ti ?

První by mě zajímala konfiguce pc, protože držet min. 144 fps, to není žádná sranda (pak cokoliv pod 2070 považuji za nedostatečné)

Pafko nech toho -) Mám i7-8700K @ 4,8 GHz + 1080 a nemám ve hrách problém udržet tyto fps. A když mi to (náhodou) klesne na 130, tak to není nic hrozného. Ale to jenom u nějakých hyper video settings -)Samozřejmě že nový deus s MSAAx16 a AAx8 a všechno na max jsem měl cca 3-5 fps -)))

A čím to budeš krmit? Většina her pro 144+ FPS ve FHD potřebuje aspoň RTX2060