Herní monitor

Zdravím, potřeboval bych poradit... Už přes měsíc si vybírám herní monitor můj limit je 20k, a otázka zní jsou tak podstatné Ms (odezva) mezi tn a ips panelem, nebo to je jen marketingový tah? Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Zacnete tim, ze na TN sracky uplne zapomenete. Pak muzete zahajit vyber pouzitelnych monitoru.Odezvu nereste, tu ma OK "kazdy" monitor za tyhle penize. (Tedy pokud nehrajete profesionalne CS:GO..)Nejdriv sem popiste svoji sestavu, at mame aspon predstavu o tom, jake rozliseni si muzete dovolit.Pak taky prozradte, jak ma byt ten monitor velky.

Procesor: INTEL i7-9700K 4,9 Ghz Coffee + SilentiumPC Fera 3 Základní deska: MSI Z370 GAMING PLUS - Intel Z370Grafická karta: GIGABYTE AORUS NVIDIA GEFORCE GTX 1070 Ti (Titanium) 8GB GDDR5Operační paměť: 16GB DDR4, Crucial Ballistix Sport AT, 3000MhzTo by mělo stačit :) jinak převážně hrají pubg a black ops4

4k mi přijde zbytečný stačil by bohaté qhd :) stejně 4k neutahnu :)

JJ, presne tak bych to videl taky. Mel tam byt tenhle: https://www.czc.cz/acer-predator-xb271hubmip...

Hezký, ale nedostupný

Musel byste se v CzC preptat, jestli a kdy by ho sehnali. Respektive vzit radeji ten https://www.czc.cz/asus-rog-swift-pg279q-led... . Ostatne panel to ma urcite stejny.

Já mám starší 100Hz verzi tohodle a zatím max spokojenosthttps://www.czc.cz/aoc-ag352ucg6-led-monitor... jediný - bych tomu dal je strašně stupidní ovládání a cirkusový vzhled, ale na UW si člověk strašně rychle zvykne.

Jo, UW je fajn. Jen si nejsem jist, zda by na to bylo v tomhle pripade dost vykonu. (Mam to doma s 1080Ti a i s ni to neni uplne vzdy takova brnkacka.) A tohle je slusny monitor!Ovsem: Pokud by chtel 3440x1440, pak URCITE(!) ma smysl par tisic pridat a vzit: https://www.czc.cz/dell-alienware-aw3418dw-l... .

Proč? Já bych třeba IPS nechtěl kvůli kontrastu.

Mrknete na testy. ;o)Dlouhodobe pouzivam VA i IPS a VA ma zase jine mouchy. Tudiz je nesmysl odmitat vyrazne lepsi monitor jen kvuli IPS technologii.

testy nepotrebuju, když jsem ho vybíral, tenhle monitor jsem měl i na stole (dělal jsem u prodejce) byl z jedněch kandidátů, ale v květnu stál 29k, předchozí verze aoc stál v akci 17k, v něčem byl ten obraz lepší, v něčem horší, ale rozhodně 12k navíc jsem za něj platit nechtěl, dle testů ta nová verze aoc by měla být lepší, zase ten aw dost zlevnil, ale pisatel chtěl monitor do 20k a 6k není pár litrů navíc to je víc než 25%.

No vidite. Ja se taky podival, nebyl jsem liny / hloupy, abych ignoroval testy (protoze osobnim nahledem napr. podrobna mereni nenahradim) a dospel jsem k zaveru, ze mi lepsi obraz za ty penize fakt stoji. Vy asi preferujete jine vlastnosti obrazu, tak jste dospel k jinym zaverum..A ze je to drazsi nez je limit, to uz jsem psal vyse.

Kloudný měření u obou jsem narazil akorát na https://www.techradar.com/reviews/aoc-agon-ag352ucg... Já se na měření dívám, pokud nemůžu výrobky srovnat přímo, jinak je nejlepší srovnávat, na tom, kde to budete požívat. Protože na tom hraju nejvíc simulátory / vesmírné "simulátory" a většinou v noci tak pro mě není tolik důležitá odezva, ale kontrast a černá, protože jsem byl na va panel zvyklý z minulého lcd, tak bych z té vyblité šedé byl akorát naštvaný. BTW co je lepší obraz? Barevný gamut mají zhruba stejný, kontrast a úroveň černé má lepší AOC, podsvícení v tom testu je rozhodně lepší Dell, ale to je dost kusová záležitost, já ho mám mnohem lepší, jde to vidět i na testech i jiných monitorů se stejným panelem, odezvu má lepší Dell, pozorovací úhly má lepší Dell. Takže negeneralizujte, ten monitor má lepší obraz dle Vašeho subjektivního vnímání a Vašich preferencí a je lepší pouze dle Vašeho názoru.