Herní mašina na pár let

Ahoj,potřeboval bych poradit ohledně výběru komponent. Chystám se inovovat z důvodu brzké koupi VR headsetu.Vybral sem takto:MB: ASRock fatal1ty Z170 gaming K4https://www.czc.cz/asrock-fatal1ty-z170-gami... CPU: Intel i7-6700khttps://www.czc.cz/intel-core-i7-6700k/17632... pamět: Kingston HyperX predator 16GB kit DDR4 3200Mhz CL16 https://www.czc.cz/kingston-hyperx-predator-... GPU: Tady váhám jestli počkat na Asus nebo vzít Gigabyte. Kolega mi Gečko rozmlouvá a argumentuje tím, že věci od G... jsou dost poruchové tak nevím... Asus ROG Stix Gaming GTX 1080 OC DirectCU III 8GB Gigabyte GTX1080 G1 Gaminghttps://www.czc.cz/asus-rog-strix-gaming-gtx... https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1080... btw: vím že ty paměti nejsou nic extra, ale nějak se mi stenčil rospočet tak se musím uskromnit. :) Zajímá mě hlavně volba desky a výběr mezi těmi GPU.Za všechny rady, námitky, připomínky, rady, tipy, poznatky vám budu velice vděčný.

Odpovědi na otázku

Pletu se, nebo Kingston má právě chipy Hynix s kterejma je občas problém ? (o víkendu sem řešil problém který byl možná způsoben právě tím)A jinak nevidím, zdroj, chladič, case...A taky... pár stovek šetříš na pamětech, ale pak kupuješ 1080 atd... aneb jak utratit 40 000 ale šetřit 200,- ... to je jak pak zpirátit windows a krást hry... :)

Na řadu chytráku a rejpalů sem tady čekal fakt celej den. Pokud nemáte žádný tip a jen tady melete o vyhazování penez atd. laskavě si najděte nějaké vlákno kde na to budou zvědavý.Můj cíl je postavit PC které mi opět vydrží alespoň 5let bez nutnosti upgradu.Doplňuji info o komponentech které jsem vynechal jelikož je použiji ze současného PC + desku už sem vybral. Tak jsem moc zvědavej jak jí zkritizujete. Připomínám, že nestojím o řeči, že je to předražený nesmysl atd. když už tohle chceš psát, tak nadhoď rozuzmnější alternativu ideálně s odůvodněním. Tak že:Case: NZXT Phantom 530 RedZdroj: Corsair CX750M 750W (62A/12V+) Jsem zvědavej kdo bude kritizovat tento zdroj já na něm funguji již 3 roky s 4Ghz amd fx8120 a xfx 7950 (gpu trochu papá :)))Chladič mám momentálně Cooler Master reserator max 3 dual ale ten jde na prodej a pořídím nějakou vzduchovou mrchu od Noctuai (neřešim)MB: Asus maximus VIII Ranger (s cenovkou do 4k bez daně jsem nic lepšího nenašel, jsem zvědavej na vaše názory)pamět: Kingston 16GB kit 3200Mhz DDR4 CL16HDD: 2x 3TB, 2x 500GB (7200ot.;WD), SSD kingston V300 120GBGPU: a zde opět netuším :D chtěl jsem 1080 neref. bohužel na to asi nebude dostatek financí. Tak že, přátelé, prosím o rady co je nejlepši řešení do této sestavyváhám jestli GTX1070, či nějaký polaris 10 (časem bych polaris klidně hodil do Crossu)Díky za komentáře a prosím hatery ať se snaží krotit.

Takové Pc nejde už z principu postavit, za 5 let i ta 1080 bude prostě stará grafika - čili pokud jsi to v tom textu neviděl : utratíš teď neuvěřitelné moc peněz za výkon na dva roky... Podívej se, jak na tom jsou teď třeba gtx 980 které jsou staré, dva- tři roky ? (nechce se mi to přesně hledat).U desky jde o chipset (tzn Z 170 ke K cpu) zbytek je jen o výbavě, deska neovlivňuje výkon...Obecně platí, že stačí mít rozumný zdroj (CX je pořád ok), vybrat cpu, chipset na desce a grafiku, zbytek je detail...Pc se staví dle peněz co máš, pokud jsi limitovaný, to ale nevíme, protože podle prvotního návrhu nemáš limit.... 10 000 za i7, 4000 za desku, 24 za gpu, 4 za disky... paměti jsou zanedbatelné (bacha na ty s chipem hynix, už to tu párkrát padlo) - pokud se do toho nevlezeš, musší snížit nárok na grafiku, nebo na cpu...Nevím co k tomu víc říct...

Konečně nejaký rozumný názor. Plně s tebou souhlasím. Myslím si, že MB je v poho ta pár let vydrží. 6700k myslím že by taky pár let měl vydržet (současně jedu stále na přetaktovaném fx 8120 (4Ghz), ale nejvíc mám problém s tím výběrem grafiky. Jestli tě napadá nějaké rozumné řešení tak prosím sem s ním. Usoudil sem že 1080 za 23k je holí nesmysl za pul roku pokud se v.bec dostane na hodnotu okolo 15k v divokých snech by se o ní dalo uvažovat. Ale bohužel mě tlačí i čas. Co takhle nějakou r9 390? popř. GTX 980ti? ale zase si říkam proč když neref. 1070 od gigabytu jsem našel 10900,- bez daně

Ta se vybírá podle peněz co máš... máš 25k na grafiku ? Kup se nereferenční 1080, nemáš na ni ? kup si 1070. Nemáš na 1070? počkej na RX 480... není na tom nic složitého...

Zvlast kdyz tlaci rozpocet, tak nema cenu jit do momentalne nejvykonnejsi grafiky na trhu, je tam poradny priplatek.Rozhodne bude rozumnejsi vzit neco slabsiho a to po letech, az nebude stacit, vymenit. Navic i pri pripadnem budoucim prodeji na ni nebude takova ztrata.

asi by som si pockal na gk od amd 490, co povedia testy a ako zlacnie nV

Tak vám teda velice děkuji za vaše názory ;) . Tak to zkusím ještě jinak. Desku, procák, paměti, grafika co by byla dle vás ideální volba v cenové relaci +-30K bez dph??? Připomínám, že bych rád aby komp vydržel alespoň 4 roky bez nutnosti upgradu. Beru všechny nápady a tipy. Hlavně bych rád už došel k nějakému závěru. Tlačí mě čas a potřeboval bych to do první půle přístího měsíce objednat.

Koukám, že se tu zase sešlo moralistů a idiotů, kteří k tématu nic nemají. V diskuzi se ztrácím a zkoumat ji nebudu. Rozpočet jsem na první pohled nenašel a tuším, že něco už máš. Takže toto ber jen jako návrh, ze kterého si můžeš vzít, co potřebuješ:https://www.czc.cz/1eu2n650jggbm91m8lhdb246e...

Díky za návrh něco takového jsem žádal. Ale, deska už je daná: asus maximus VIII Ranger, CPU jak uvádíš 6700k a teď už řeším jen GPU zbytek mám. 1080 je za hrozný prachy to je radši pak pošlu do Oculusu. Tak že teď váhám mezi 1070 neref. našel sem jí nejlevněji za 11k bez daně. Pak už mě napadá maximálně nějaký nový Polaris 10. Každopádně díky za tip a kdyby si měl ještě nějaké alternativy k těm gpu byl bych vděčný :)

i7-6700K začíná mít u GTX 1080 smysl. Ale pokud bys chtěl ušetřit, i5-6600K na tom nebude zase o tolik hůř (zvlášť ve starších hrách je to úplně jedno).Maximus je slušná deska, ale já bych se snažil tam spíš dostat tu GTX 1080, protože to na rozdíl od desky poznáš. Ale to už je jen na tobě.Polaris 10 (RX 480) tě moc zajímat nemusí, to není konkurence k GTX 1070. Je o třídu níž. Zajímavější by byla Vega (=konkurence k GTX 1070/1080), ale ta bude až kdo ví kdy (podzim/zima).

Ušetřit se dá tedy na těchto věcech (dopad na výkon bude minimální nebo dokonce žádný):RAM - drahé RAM mají na výkon ve hrách minimální vliv.Deska - to samé. Chladič CPU - SilentiumPC Grandis odvede podobnou službu jako Noctua za polovinu.i7 > i5 - Rozdíl poznáš v některých nových náročných hrách. Ale bude jich přibývat.Co má velký vliv na výkon ve hrách:Grafika, grafika a zase grafika. Zde poznáš každý sestup o třídu níž a to v každé hře.

Gbybys (hh) na začátku napsal, že máš 30k bez daně, mohls každému ušetřit starosti, protože sestava co požadovals na začátku byla odhadem na rozpočet 60k... Dodal bych, že dostupnost gtx 1070 je aktuálně katastrofální... (někde se uvádí až 6.7. a pořád ten termín odsouvají) - takže s tím taky počítej...

6.7. je za dva tydny, takze co ty reci o katastrofalni dostupnosti? Lidi, to opravdu neumite cist?

Podívej se, kdy ta grafika vyšla, odhadni si kolik lidí ji má objednanou a připočítejme k tomu fakt, že to stále odsouvají (6.7 je u referenčních (FE), u nonFE je zatím bez určení termínu) - Pokud dojdou FE 6.7 (čemuž nevěřím), tak stále nevíme, kdy budou nonFE.Mám jednu nonFE 1070 zabookovanou a dle dodavatele při objednání měla být už tady, ale stále se to odsouvá.... už je to tak 4. termín...

S 30k bez DPH (36k s DPH) na CPU+MB+RAM+GPU bych šel cestou:- Z170 za 3,5-4k (s DPH)- i7-6700k - 10k- 2x8GB DDR4 2400MHz - 1,6k- GTX 1080 od EVGA - 20kCelkem cca 36k, tedy 30k bez DPH.

https://www.czc.cz/enbhqtjt3ig7q90fl0mgsnrki... Ono by se to do toho rozmezí skoro vešlo i s tím Maximusem:https://www.czc.cz/2q57p5a590je1brlv3tt73fc5... Záleží jen, jak moc je u toho "+-30k bez DPH" myšleno to "+-".

no... ja sem schopen 6700k sehnat bez daně za 8k, maximus VIII ranger za 4k bez dane a ref. 1080 za 16k bez daně tak že to tak zlý nebude jen váhám furt s tím gpu přeci jen je to investice jak hrom

O tom žádná, rozhodnutí je jen na tobě. Ale referenci bych nechtěl. Navíc 16k bez DPH je prakticky to samé, co máš za tu EVGA s nereferenčním chladičem a lepším plošným spojem. A EVGA dělá dobré grafiky. Pokud se ti nezdá, že má jen 2 roky záruku, tak nemá. Stačí se zaregistrovat u výrobce na stránkách a máš další rok navíc. A reklamace u výrobce po skoro může klidně dopadnout takto:http://www.cnews.cz/clanky/graficka-karta-od-... Tedy GTX 1080 > "GTX 3080"

Dobře tedy na grafice šetřit nebudu ale tu 1080 prostě teď finančně nedám. Viděl bych to na nějakou neref. 1070 idealne OC edici . Myslíte cca 150Mhz fregvence jádra a 2Ghz na paměti. Bude hodně znatelnej rozdíl? Dále jsem zapoměl říct, že hraju na Televizi 130cm, ve FullHD na 4k se zatím nechystám pouze budu pořizovat oculus. Tzn 1070 neref. OC asi ideální volba ne? Myslíte že by alespon tak 2 roky mohli bežet hry viceméně na full?

Proč jsi tedy psal o "+-30k bez DPH" když je nemáš? Do nich se ti totiž GTX 1080 vejde.OC je otázka pár % výkonu. Takže místo 77fps budeš mít třeba 80fps. A hlavně OC si můžeš udělat sám.Největší vliv na výkon má u GTX 1070/1080 posunutí limitu TDP, který rozhoduje o tom, kdy má karta snížit takty.

BTW co ta referenční 1080? teď sem jí našel za 16k bez daně, ale říkam co ten jejich referenční chladič. Mám tedy počkat na neref.1070 nebo pořídit ref. 1080?

Máš odkaz? Já bych tedy referenci nechtěl. Mají problémy s teplotami a zvukový projev také není zrovna super. Pokud referenci, tak jedině že na ni půjde voda nebo AC Xtreme.

To referencni chlazeni vesmes vsichni chvali. Spickove nereferencni chladice jsou vsak vzdy lepsi (MSI nebo aspon Asus). Rozdil ve vykonu je pak uz v podstate zanedbatelny..

Tak hlavně 16k bez DPH = 19,4k s DHP:https://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-1080-sc-... https://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-1080-ftw... Takže smysl reference je nulový.

OT: je teda hustý, že nonFE mají taky "na dotaz" :(