» Poradna » Ostatní

Herní konsol Nintendo Wii

Zakoupila jsem v Americe hry na herní konsol Nintendo Wii a nefunguji. Herní konzol jsme zakoupili v České republice. Po vložení cd nám to oznamuje že disk nelze přečíst. . Děkuji Pokorná

Odpovědi na otázku

A děkujete za co? Za věta oznamovací kterou jste napsala? Informace tom co jste udělala nevím jestli je pro nás důležitá , rohlíky levnější nebudou , Euro se taky nehlo.

Nejspíše bude problém ve standardech televizního signálu V Evropě se používá PAL ( http://cs.wikipedia.org/wiki/PAL... ) a v Americe NTSC. Pokud máte Evropskou verzi konzole (ano, česky je to konzole, popř. konzola), tak ta umí PAL a potřebuje PAL verzi hry. U her pro Playstation byla norma uvedená někde v rohu na krabičce (na obrázu http://www.emuparadise.org/roms/psx/CrashBandicoot/c... ... je to vlevo nahoře tím malým písmem pod logem PS).

Je možné, že konzole půjde upravit nějakým MODchipem, aby zvládala oba standardy, ale je to zásah do přístroje a přijdete o záruku, takže pokud se v tom nevyznáte, moc bych to nedoporučoval.

oznamuje že disk nelze přečíst....

Takže asi takhle

Vezmete ten disk a přinesete do obchodu kde nějakou konzoly Wii už mají....

Disk půjde číst = vaše konzole je vadná = servis ať si poradí
Disk také nepůjde přečít = použít ho tak akorát jako tác pod pivo. Pokud to bylo koupeno v USA naděje na reklamaci je 0,00001%

Nečekaně Váš problém je řešitelnej pomocí selského rozumu, ale asi máte nějaký blok či sociální foobii že nepoložíte ani otázku pomocí věci tázací

2Tomcat: Mozna by to slo i slusneji, ne? Rozhodne to neni nejhure polozeny dotaz v poradne. Alespon je to relativne normalne cesky (krome toho, ze nevi, jak se pise konzole).

Pro tazatelku: Hry, zakoupene v NTSC regionu (USA), fungovat nebudou. V dokumentaci k pristroji je na to jiste upozorneni. Musite zakoupit PAL hry v nasem regionu.

Ano není to špatně položený dotaz. Otázka tam není, je to jen konstatování. A že sem drzej rejpal to je pravda.

Tomcata tutově nakrkl její "Americký přízvuk"......já si toho také hned všiml.......a také to nemám rád. Po pár týdnech v USA se vrátí, a i když česky, mluví stále "Americky" (herní konsol......) a tato tazatelka to suprově vylepšila tím, že tak i píše......úplně slyším jak mluví.....jak ve filmové parodii a má pocit že je světová

Nebo spis proste jen nevi, jak je to spravne, ze...

Pro konzoli zakoupenou u nas, je treba porizovat hry u nas ci jen v Evrope. Odjinud nebudou funguvat.