» Poradna » Programy

Herní klávesnici rychlou přesnou i na psaní

Poradte dobrou herní klávesnici a proč by měla mít to nebo ono?

Odpovědi na otázku

Mně nejvíc vyhovují optické snímače. Pocitově je to jako pravá mechanická klávesnice, jen tam nejsou žádné kontakty, které by mohly časem zoxidovat a přestat dobře spínat. Používám Razer Huntsman Elite: https://www.razer.com/gaming-keyboards-keypads/...

Nejprve definuj nějaká relevantní kritéria pro klávesnici. V rychlosti a přesnosti vyhoví každá.

Logitech G513Nic lepšího neni (proč, to si budeš muset nastudovat sám)

Hezké to je všechno 3-4000.Nebylo by tam něco stejně dobrého tak do 2000kč?

Hm. To není jen tak. Co bys řekl na tuto?https://www.czc.cz/xtrfy-xg-k3-rgb-us/226792...

Tys jí zkoušel?Má instalační CD?Jde o to,že pokud nemá software tak by mohla někdy zlobit.JInak dobrá,ale doufám,že se dají vypnout ta světla Proboha.

Jasně že jdou. Nicméně podsvícená klávesnice je asi nejužitečnější použití všemožných světýlek kolem počítačů. U nás ve firmě dost lidí nadává ajťákům zodpovědným za nákup hw, že proč u notebooku za 30k není podsvícená klávesnice za 3 sta příplatku...

Pokud jde nastavit na jednu barvu a stáhnout, aby jen pomáhalo, ale nerušilo, tak je to skvělá věc. Ale jsou i klávesnice, které sice mají barevné podsvícení, ale bez možnosti konfigurace, takže to svítí jak cirkus a nic s tím nejde.

Ale toto co mu navrhol, nie je uzitocne, lebo nie su podsvietene znaky. Je to skor pre ten kolotocarsky efekt.

já tam podsvícené znaky vidím

Na mě je moc drahá, ale píšou tam, že je přesná a rychlá.Myslíš, že za 2 litry bude blbá?Ty světla vypnout půjdou, ale ve tmě se budou hodit.

Já mám klávesnici za 400. Je rychlá a přesná, hraju na ní hry, takže pro mě je to i herní klávesnice... ale když si k ní sedne třeba moje babi, tak je ta klávesnice najednou velmi pomalá a nepřesná...

Tohle je čistě subjektivní věc. Navíc tu nejsou žádné požadavky, já třeba minulý týden koupil mechanickou klávesnici, donesl po práci domů, připojil k počítači co je v obýváku a začal na ní psát, psalo se mi na ní dobře, ale okamžitá reakce ženy že to nemyslím vážně mě přesvědčila že jsem ji hned odpojil zabalil a vyplnil formulář na vrácení. Hlučnost byla neakceptovatelná.

Copak hlučnost typu psací stroj?

A nebylo to jen tím, že byl vybrány špatný typ tlačítek. Red jsou myslím hlasité, brown třeba ne (osobně to "klikání" taky nenávidím, ale je třeba říct, že to fakt nedělá každá, jde o typ těch spínáčů čicotoje)

Roccat Suora, brown spínače. Ty mají chod/odpor jako RED ale mají akustický feedback jako blue, tzn. výrazné kliky, s jinými spínači se nedělá a výběr byl záměrný: 1. fyzické tlačítka pro ovládání hlasitosti (ne kombinace s FN) 2. dobré podání RGB podsvícení ovladatelné bez nutnosti pouštět další SW - Swarm od Roccatu už mám kvůli myši. Možnosti podsvícení jsou pro mě klíčové aby zapadlo do celého konceptu pracovního stolu - http://download.jirikocman.cz/stul/IMG_20190519_204832.jpg3. cena, 2,5 je ok, další klávesnice co by mi nějak seděly jsou za dvojnásobnou cenuMě to určitě nevadilo, spíše naopak, ale manželka která si večer třeba pustí film z toho nadšená nebyla. Přijde mi to pochopitelné, proto jsem nijak neprotestoval.

Jenže dle popisu to nejsou klasické cherry nebo co to.Citace z recenze : "Klávesnice je mechanická, ale nemá MX ani Kailh spínače. Používá alternativní TTC, ve verzi Brown. " - kde u té klávesnice nikde neudávají typ, jen napíšou "brown", takže jsou mylně považovány za MX brown...Cherry MX Brown fakt nejsou hlasité..

O těch TTC se dá najít několik zdrojů kde tvrdí že jsou k Cherry blíž než Kaith nebo jiné klony. Co jsem ještě před výběrem sledoval nějaká videa kde měli tester s switchi různých výrobců, tak rozdíly tam v podstatě byly mezi značkami nulové.Ale to je buřt. Tazateli touhle diskuzí nijak nepomůžeme. Jen jsem chtěl naznačit že je třeba specifikovat požadavky. A já vím že do obýváku mi pro zachování harmonie v domácnosti mechanická klávesnice nesmí

Kocman,měl jsem jednoho na základní škole Praha 1.Možná jsi to ty...to je dávno.:Jasně,že nesmí mlátit,takže asi ne mechanická,ale pokud je tichá i mechanická stačí.To máš pravdu tichou.Kdo jaký blbec vůbec vymyslel hlučnou?lol

Podle mě jsou mechanické klávesy srovnatelně hlasité.Ten "hluk" tvoří zvuky nárazu při doražení a odskočení klávesy. Blue navíc cvaknou při dosažení bodu sepnutí v půlce dráhy. Dost tedy záleží na síle úhozu, rychlosti a stylu psaní.(Marketing různých značek bych bral s rezervou, hlučnost bude srovnatelná. Kvalitu pozlacených kontaktů bych očekával vyšší od Němce než od Číňana.)

joo,tak to pozor nová doba.ANO to máš pravdu.Jenom s prominutím hovado Boží vymyslí do klávesnice aby tlačítka měla zvuk a už to někdo udělal.Zřejmě vývojář.

Tak mechanické klávesnice se často kupují kvůli charkteristickému zvukovému projevu. Mě je to třeba ukradené zda dopad klávesy bude mít akustický feedback nebo ne, důvody koupě klávesnice jsem uvedl, klávesy pro ovládání hlasitosti, plné spektrum rgb s dostatečnou sytostí a ovladatelné skrz SW, který již nainstalovaný mám a to celé za pro mě přijatelnou cenu.

Jestli chceš něco levnějšího, tak třeba Cerberus MKII

Já nevím, ale klávesnice nebo myš je zrovna věc, co si musí každý osahat v showroomu. Každý preferuje jiný zdvih, typ spínačů apod. numeriku nebo bez.

Já nevím, ale klávesnice nebo myš je zrovna věc, co si musí každý osahat v showroomu. Každý preferuje jiný zdvih, typ spínačů, numeriku nebo bez. apod. Skočil bych být tebou třebas k zelenému skřetovi a vyzkoušel všechny možné.

Přesně!

Momentálně mám tuto a naprostá spokojenost:https://www.czc.cz/corsair-k95-platinum-rgb-...

a já tuhle...ale sháním ted druhou tak do 2000.https://www.amazon.com/d/Laptop-Replacement-Part...

Sorry, u dotazu nebyla zmíněnej budget. Léta jsem s úspěchem používal tuhle a když jsem ji doma vyměnil tak jsem si ji vzal do práce a používám ji do teď:https://www.alza.cz/microsoft-natural-ergonom... Sice není uváděná jako herní, ale byla naprosto dostačující plus, i když to nemusí vypadat, tak má parádní ergonomii. Ale to je hodně subjektivní záležitost jak už tu několikrát padlo.

Copak? Datovou schránku jsi již "vyřešil": https://www.zive.cz/poradna/datova-schranka-j... ?