Hení PC

Dobrý den rád bych se zeptal, nechal si poradit(popř. poopravit o této PC sestavě, je dělaná na ty náročnější hry na střední/vysoké detaily a zároveň do toho nechci dát 70k : https://www.czc.cz/94rhii62osjpb8ei9r5paemjs... když tak prosím odpovědi na ***@gmail.com//Nezveřejňujte mail. Pokud máte zatrženo "Zasílat reakce" a vyplnil jste mail při zakládání dotazu, tak vám budou reakce chodit automaticky.//

Odpovědi na otázku

Nemáš to kompatibilní, jsou tam zbytečnosti a nesmysly.. jestli mohu doporučit, tak AMD Ryzen 5 1600 procesor - nejlepší poměr cena/výkon i když za 7700K mírně zaostává, ale zase to vyrovnává v aplikacích.

Mohu vědět za co mínusy? Pokud máte koule mi to napsat...

četl jsi tohle"jestli mohu doporučit, tak AMD Ryzen 5 1600 procesor - nejlepší poměr cena/výkon i když za 7700K mírně zaostává, ale zase to vyrovnává v aplikacích"?Pro blbý to důležitý:"za 7700K mírně zaostává, ale zase to vyrovnává v aplikacích"

Ten zaostává i za i5 7600K...Jinak výkon v pár aplikací, které využívají více vláken....má asi u herní mašiny smysl, co?

Ne, nezaostává.

Za mě levnější a herně výkonnější sestava zde: https://www.czc.cz/183498,204096,204573,1852...

Ne, Core i5 je nevýhodný. Za stejnou cenu je Ryzen 5 1500X, který si ho povodí jak pejska na vodítku.. proč? SMT a otevřený násobič. NVMe SSD je nesmysl.

platí ti za to někdo aspoň něco? neděláš pro ddworld? jsou to výkonostně skoro identické procesory, navíc otevřený násobič je fajn, ale k čemu, když X verze je skoro na hraně domácího použití ... navíc u intelu stačí 2400MHz RAM a Mortar deska za pár šupů

To u AMD též. Ne, nikdo mi neplatí, doporučuji AMD proto, že po dlouhé době vydalo plně konkurenceschopné procesory s nejlepším poměrem cena/výkon. A nemají omezení s taktováním jako Intel.

Pokud se budu držet vaší ceny a vašeho nastínění komponent, tak takto:https://www.czc.cz/183498,131315,187659,2040... Sice považuji 128GB ssd za malé, ale pokud vám to nevadí. Cena je stejná jako máte v košíku, ale s tímto máte i7 a GTX 1070, což zvládne ve FullHD prakticky cokoli současného na max detaily, případně skoro max detaily v 60FPS.

Zamčená i7 je nesmyslná. Když už, tak alespoň odemčenou. V tomto případě je lepší volba Ryzen 5-1600 (po OC by si jí v klidu podal i R5-1500X). A nebo, když zamčenou i7, tak Z170 desku (v CZC mu BIOS aktualizují) a 3000MHz paměti.

Teď to řeším ještě s oio v jiném vlákně. R5 1600 chápu, je to alternativa, ale proč proboha tlačit taktovací i7 za příplatek 2000kč (deska a procesor + možná ještě lepší chladič) opravdu nechápu. Z 170 deska je určitá alternativa, ale osobně bych zůstal u Z270 když už. Někde vede přetočená i5, někde i7nonK, ale i7 má pořád rezervu, zatímco i5 jede na 100%. Takže to není nesmyslný procesor.https://www.youtube.com/watch

i7-7700k se muze nekomu hodit i bez taktovaci desky, priplatek za zvysenou frekvenci je slusny, tedy kdyz se pocita koupit chladic tak jako tak.

Takhle s R5-1600, GTX1070 a 16GB RAM pracujících na frekvenci 3000MHz:https://www.alfa.cz/basket.phpA pokud si trváš na Intelu,https://www.alfa.cz/basket.phpZa sebe doporučuji R5-1600. Proč? Má lepší poměr ceny a výkonu, 6 jader/12 vláken. AMD po dlouhé době představilo konkurenci pro Intel. Ten CPU bude ve hrách o něco málo horší oproti Intelu, ale vrátí mu to v aplikacích.Ale narozdíl od Intelu nemusíš řešit pastu šedivku (delid je pro OC takřka nutností).Sestava postavená na Intelu má čipset Z170, tudíž bude nutný update BIOSu, který ti bez problémů udělají, když si to necháš složit (třeba v CZC).Obě sestavy bez problémů zvládnou QHD hraní, kde bude rozdíl mezi R5 a i5 ještě menší, ale volba je na tobě.

U AMD vidim jeste jednu vyhodu - tou bude zachovani socketu i pro nadchazejici procesory, takze az vykon nebude stacit, nevyjde upgrade tak draho, alespon ne do prichodu DDR5.

Tím argumentuji taky, ale když to použiju, všichni mě ukřižujou

Nejlepší herní bestie je vždy intel + nvidia... AMD stále zaostává, a ty jejich nové procesory nejsou žádná výhra...