Headset do zvukové karty

Zdravím,omlouvám se za hloupý dotaz ale google mi v tomdo moc neporadil. Koupil jsem si zvukovou kartu Creative SoundBlasterX AE-5 a sluchátka resp. headset Razer Man’O’War 7.1. Narazil jsem, pro zkušeného, na triviální problém. Zapojil jsem sluchátka do portu na zvukové kartě (klasický 3,5mm Jack), zvuk je perfektní ale nefunguje mikrofon. Došel jsem k závěru, že potřebuji jakýsi audio splitter, který slouží k zapojení sluchátek s mikrofonem do zvukové karty. Před koupí se ale ptám Vás jestli je to skutečně třeba a není to spíše špatné nastavení, osobně se mi to zdá pitomé abych si pro funkčnost drahé zvukovky se sluchátky musel koupit speciální kabel, od Razeru bych čekal, že ho přidá do balení, když už přidal i USB redukci. Děkuji.

Odpovědi na otázku

4pin jack headsetu obsahuje stereo pro sluchátka, mikrofon a zem. Konektory na zvukovce jsou 3pin, když do sluchátkového připojíš headset, zapojíš jen sluchátka + zem.Aby fungovaly sluchátka i mikrofon, potřebuješ 4pin headsetu rozbočit redukcí 4 pin samice > 2 x stereo jack 3,5 mm 3 pin a ty zapojit správně do zvukovky.

Super, díky za vysvětlení, poněkud zvláštní, že na to dodnes nikdo nemyslí ale koupím tedy ten splitter.