Hdmi zdroj signálu na displayport

Zdravím, už jsem fakt nešťastný a vyhodil jsem spousty peněz za nefunkční kabely a redukce. Prosím, můžete mi poradit, jak propojím displayport 1.4 hdr monitor philips momentum (má jen jeden hdmi vstup a ten mám zabraný, pak má právě displayport 1.4, usb c a minidisplayport 1.4):https://www.philips.cz/c-p/436M6VBPAB_0 ... ificationsChci ho zapojit s nvidia shield, ktery ma hdmi vstup a neprijit o hdr a kvalitu obrazu.. pokud jeste kabely nejsou, tak mi to hdr tolik nevadi, pokud ho redukce nepodporuji. Kazdopadne tedy potrebuju vest hdmi kabel z nvidia shield nebo ps4 pro do DISPLAYPORT 1.4 koncovky v monitoru. Prosim, poradte, at mi to funguje. Koupil jsem kabely dp na hdmi, ale nefunguji opacne nebo co a vedou signal spatne (samec/samec), takze ja potrebuji funkcni kabel smer NVIDIA SHIELD NEBO PS4 PRO HDMI na DISPLAYPORT monitor.

Odpovědi na otázku

No, podle mne je to mission impossible. HDMI je v podstatě legacy videosignál s analogovými synchro, jen s digi barvami a naproti tomu je Display port datová paketové technologie, úplně jiné a zcela nekompatibilní světy. Existují přechodky dvou typů - pasivní, které využívají faktu, že DP VÝSTUP - tedy ne Váš případ - mívá na volných pinech DP rozhraní vyvedený i HDMI signál a jen to předrátují. Pro Vás nepoužitelné. Anebo aktivní přechodky (v podstatě počítač) který na jedné straně má HDMI vstup, svým procesorem jej přijme, přepočítá na obraz a vygeneruje DP pakety, ovšem tohle jednak něco stojí - kvalitnější kolem 3000 až 7000 Kč a kvalita nebývá nic moc - ten přepočet je vidět.Takže - není pro Vás hezké řešení, ale řešením by byl třeba HDMI přepínač, holt budete používat ten jeden HDMI vstup v monitoru a přepnete se na něj více zdrojů, třeba tohle - manuýlní přepínač třeba zde https://www.alza.cz/hama-hdmi-2x1-50cm-manual... a automatický zde https://www.alza.cz/hama-hdmi-2x1-20cm-d45991...

Dekuju moc za odpoved, tak ja koupim ten automat prepinac. Jaky je rozdil mezi manual a automatem? Zustane kvalita obrazu stejna?

Manuální se přepíná manuálně - tedy je třeba ručně přepnout čudlík, automat hledá, na kterém přívodu je signál a přepíná sám

To zni super, zachovam hdr a nezhorsi se obraz?