Hdmi x vga

Zdravím,potřeboval bych poradit ohledně změny VGA na HDMI.moje pc specs:Processor Intel(R) Core(TM) i5-7600K CPU @ 3.80GHz Video Card NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB Video Card #2 Intel(R) HD Graphics 630 RAM 8.0 GB Operating System Microsoft Windows 10 (build 15063), 64-bitMonitor philips 247elphTakže začněme. Moje grafická karta 1060 gtx jede na formát hdmi a dvi, můj monitor jede na vga a hdmi. Mám zapojený kabel vga z monitoru do základní desky a zároveň mám propojený hdmi s grafickou kartou. Můj počítač naneštěstí jede na formát vga, takže využívá integrovanou grafickou kartu v procáku. Když se přes monitor snažím přepnout na hdmi tak se monitor vypne a napíše check cable connection. Nějaké rady? (Mimochodem, nefunguje mi z neznámého důvodu i ovládací panel nvidie, ale od intelu funguje)Díky, Ladislav Froněk

Odpovědi na otázku

Nějaký rozumný důvod, proč připojuješ oboje??? VGA kabel zahoď, nech tam jen HDMI z grafiky.

Jakmile odpojím vga kabel, tak přestane monitor fungovat. Když se snažím na monitoru přepnout na hdmi, tak mi to napíše že nemám žádný hdmi vstup.

Vymeň HDMI kabel za iný. Ak prepneš vstup monitoru na HDMI a nič sa nedeje , tak skús preinštalovať GK presne podľa návodu . Lebo panel nVIDIA sa musí sám nainštalovať.

Někdy je vhodné přehodit výchozí grafickou kartu v BIOSU a pak zapojit vstup do grafiky.

Plácáš nesmysly:"Mám zapojený kabel vga z monitoru do základní desky"VGA = Video Graphic Adapter (česky: grafická karta), ne kabel!Co s tím?1) Zobrazovadlo Philips zapoj k videu/TV, tabletu, Xboxu/PSx, k PC nepatří.2) K PC pořiď plnohodnotný monitor.3) Propoj ho s VGA kabelem DVI-D -> DVI-D.

V dnešní době doporučovT končící DVI? Pobuď se, jsme v 21. století!

Milane milane. bod1 ok, bod 2 no.... bod 3 nesmysl.kdyz bod 2 tak monitor s HDMI a pripojit na nvidii HDMi to HDMI. Jinak myslim ze pokud neni int VGA pripojena k zadnemu monitoru, tak se deaktivuje a zapne se co je v PCIe. Takze rada. Vyhod VGA z intel HD graphic, pripoj HDMI kabelem Philips a zapni PC. Pokud nenajede pripoj VGA kabelem, nabootuj do BIOSu a tam to zmen, moznost by mela se jmenovat primary VGA ci primary graphic adapter a zmen to z int na PCIe. pripadne both, potom zalezi co pripojis prvne. Ale doporucuju jen PCIe, bude i rychlejsi boot o nejakou 1/2s

Nějaký důvod, proč používat slovo zobrazovadlo, místo slova, kterému každý bude rozumět? To budeš počeštovat i slova jako jsou SSD, internet či tablet?

No ona ta rada celkove nedava smysl. Monitor neni zadny zazrak a je OK. Navic ma moznost pripojeni prez HDMI, takze neni probem zapojit GK taktoTerminem VGA (ackoliv to neni uplne spravne) je myslen D-SUB (resp. DE-15) konektor.

Prostě si Milan zase hraje na chytrého a udělal ze sebe ....