HDMI výstup TV boxu nefunguje přes redukci na DVI

Zdravím Vás.Zakoupil jsem tento TV BOX (https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1509684.html) s HDMI výstupem.Když jej připojím k monitoru s HDMI vstupem, vše funguje jak má, potíž je však v tom, že jej potřebuji používat s monitorem, který má pouze DVI-D vstup.Předpokládal jsem, že to nebude žádný problém a spraví to běžná redukce. Mýlil jsem se však... při jejím použití se na monitoru nic nezobrazuje.Netušíte, čím by to mohlo být a jak to vyřešit ?

Odpovědi na otázku

Jinou redukcí nebo rovnou kabelem DivD na HDMiJinak DVID až na vyjímky nepřenáší zvuk....

A pokud to nebude fungovat ani s jinou redukcí, tak asi není ten monitor HDCP kompatibilní. Pokud monitor nemá HDMI vstup, tak asi šetřili na licenci za HDCP a neimplementovali ji ani do DVI. (DVI výstup do HDMI vstupu na monitoru funguje vždy, ale HDMI výstup do DVI vstupu na monitoru fungovat nemusí. )

Jedná se o monitor Benq BL912-B. Dle následujících informací prý HDCP podporuje:http://www.benq.eu/product/monitor/bl912/spe... Takže v tomhle ohledu by snad problém být neměl.

Díky za tip, vyzkouším ten kabel. Že nepřenáší zvuk mi nevadí, repráky připojím přes klasický jack.

no že vám to nevadí je jedna věc jak to bude vatit systém DMR - HDCP je věc druhá.... ...ale vyzkoušejte.

Ten monitor má rozlišení 1280x1024. Jestli set top box produkuje 1920x1080, tak to ten monitor nepobere.

Znamená to, že Android neumí přizpůsobit rozlišení grafického výstupu pro konkrétní monitor ?

Jenže Android je jedna věc ovladač a grafika( middleware a hardware) v tom boxu druhá . Nemá smysl dělat něco co neumí nic jiného než 720, 1080, 2K, 4K

Teoreticky by měl. Možná to půjde nastavit ručně. V každém případě monitor s poměrem 5:4 je pro sledování videa nevhodný.

Není to ideální poměr stran, ale zatím tak nějak stačil, obzvláště v případě 4:3 videí. Samozřejmě to není primární místo, kde bych se díval na filmy. Jediné o co mi šlo je nahradit starou hučící bendu s Windows XP něčím kompaktněším, co zvládne přehrát HD video. Měnit kvůli tomu i ten monitor jsem tak úplně nezamýšlel.