Hdmi vga

Dobry den, zakoupil jsem https://www.tsbohemia.cz/premiumcord-prevodnik-hdm... s tim,abych mohl propojit vga konektor monitoru s novym pc. VGA Asus graficka karta nepodporuje. Vse jsem zapojil,ale obraz nikde, kde by mohl byt problem?

Odpovědi na otázku

Pravděpodobně špatné nastavení frekvence - asi máš na PC nastavený výstup na 50Hz ( 720p/50 nebo 1080i,p /50). A tento typ převodníku zachovává frekvence a rozlišení ( není to scaler) a většina monitorů na VGA neumí 50Hz. Takže v nastavení změň frekvenci na 60Hz a mělo by to jít.

V nastaveni pc? Jiny monitor nemam, jedine reseni je tedy DVI?

Kto má dnes LCD so vstupom len VGA?

Najde se jich dost, dokonce se porad i prodavaji, treba https://www.czc.cz/asus-vs197de-led-monitor-... - u popisu produktu jsem se dobre bavil.

K takým typom produktov by popis mal robiť odborník (3rd party) a nie predajca/výrobca. Hneď by sa preriedila (ne)kvalita a aj BFU by vedel čo kúpiť. Aj ja mám celkom staré LCD, ale ani jeden (z 3) nemá len VGA (a SM 2233BW celkom slušný displej aj keď len TN - môj pocit). Alebo by mal existovať zákon prikazujúci písať aj o nevýhodách oproti iným súčasným produktom ("nemá DVI aj keď najmodernejšie GK nemajú VGA....")