» Poradna » Ostatní

HDMI VGA adaptér

Dobrý den,koupila jsem si HDMI/VGA adaptér Axagon a nefunguje mi propojení notebooku s monitorem. Kabel mám dobře zapojený a funkční (mám to ozkoušené na jiném notebooku se zabudovaným konektorem pro VGA). Když ale propojím adaptér píše mi to Check Signal Cable (u obou notebooků, oba mají HDMI) a přestane jít zvuk. Mám jeden výstup HDMI (u notebooku, který potřebuji propojit). Když zapnu ovládací panel zvuku, nachází se tam HDMI to VGA. Když ale zapojím sluchátka a až potom zapojím HDMI/VGA adaptér, tak zvuk jde a HDMI to VGA se nezobrazuje v ovládacím panelu zvuku. Můžete mi, prosím, poradit, co s tím mám dělat, aby to fungovalo?

Odpovědi na otázku

Zkoušela jsi přídavné napájení adaptéru přes microUSB?

Zkouším to a nic. Vůbec žádná změna.

Pomůže, když si koupím VGA/USB adaptér?

Chybí driver High Definition Audio HDMI. Je součástí driveru grafiky >> aktualizuj/reinstaluj driver grafiky. Pak se příslušná položka v ovl. panelu zvuku zobrazí.

Dobře zkusím to, ale jste si jistý (audio driver, když potřebuju monitor)?

Z dotazu jsem pochopil, že pouze nejde zvuk přes HDMI....

Nene, nejde mi propojit notebook s monitorem přes VGA/HDMI kabel.

Dej sem link na konkrétní adaptér, co máš koupený.Bacha, mnohé tyhle adaptéry nejsou obousměrné - tj. HDMI to VGA adaptér udělá z HDMI výstupu výstup pro VGA monitor, ale ne obráceně.

Jen 10 cm kabelu Ti stačí k připojení z HDMI portu NB do portu D-sub15 starého monitoru?Nemáš mezi tím nějaký další kabel?

Mám, ale je v pořádku. Zkoušela jsem ho.

"Redukce je pouze jednosměrná, tj. převodník z HDMI na VGA, ne naopak."tak si tedy ujasni, jaký výstup do čeho zapojuješ, protože tohle si protiřečí:"mám to ozkoušené na jiném notebooku se zabudovaným konektorem pro VGA"(VGA výstup, takže ten tebou uvedený převodník by ti byl na nic)"Když ale propojím adaptér píše mi to Check Signal Cable (u obou notebooků, oba mají HDMI) "(HDMI výstup, tebou uvedený převodník by je umožnil připojit k monitoru/TV s VGA vstupem)

Je to takhle. Na notebooku nemám VGA vstup. K monitoru je připojený kabel s VGA koncem (samec), který jsem ozkoušela na kamarádky notebooku (samice), která VGA vstup má. Mám volné HDMI, které nepoužívám a tak jsem si koupila HDMI/VGA adaptér. Všechno je správně zapojené, ale nefunguje to. Snad jsem zodpověděla, co bylo potřeba :)

1. Máš ten HDMI výstup na notebooku vyzkoušený (s jiným monitorem nebo TV které HDMI vstup mají) ? Zkoušelas tento adaptér s jiným PC/NTB ? 2. Tento adaptér přenáší pouze obraz - je to tam jasně napsáno.