» Poradna » Ostatní

Hdmi tv

Zdravím,dnes mi přišel HDMI kabel, zapojil jsem k ntb všechno funguje v pohodě.Až na rozlišení - nebo nevím jestli to je rozlišením. Na TV mám nastavený defautně 1920x1080, ale obraz se tam jakoby nevejde - vidim jen kousek hlavního panelu a horní lišty aplikací jako třeba u prohlížeče vůbec, a když jsem postupně měnil rozlišení na nižší až na 1024x768 tak ani u jednoho pokusu tam ten obraz nebyl celý.Co dělám špatně?Díky za rady

Odpovědi na otázku

není na tv autokonfigurátor obrazu? mě to teda pomohlo ale může se to lišit :)

Ve volbě formátu obrazu (16:9,4:3 atd.) by měl být SCAN.Alespoň u mne je a je to funkční (TV-LG).

scan tam není, jen automatický a to nic nezměnilo - jakoby to bylo 16:9co je TVP menu?

Asi něco. Ale dnešní menu TVP jsou skutečně dost komplikované se spoustou podmenu a u každé položky ještě 3-4 možnosti. Ale zase na druhé straně se dá nastavit téměř cokoli co je potřeba. Asi by bylo vhodnější než s tím bojovat obrátit se na někoho zkušenějšího.

a jaké máš rozlišení obrazovky u notesu? Je to taky 1920x1080?

1366x768když jsem nastavil stejný rozlišení pořád se tam obraz nevešel - viz dotaz..napadlo mě že by mohlo být někde měřítko jakoby ten obraz byl zvětšený např 125%.. ale nějak jsem to nedohledal už nevím co dělat..

neporadí někdo prosím?

U Sony TV je např. menu "Nastavení" a v něm položka "Rozsah zobrazení" a možnosti Automaticky/Plný obraz a musí to být na to Plný obraz

Tak pokud se jedná o televizi Panasonic TX-32LED7FA, tak v manuálu píšou na straně 33 toto: Nepředpokládá se používání s počítačem.Takže je možné, že to zoomování a následný ořez prostě nejde vypnout...Asi špatná volba televize

hmm.. to je škoda.. televize je to sice starší ale čekal jsem že to pujde, každopádně díky