» Poradna » Ostatní

HDMI switch, oříznutý obraz u TV

Zdravím,mám problém s HDMI switchem od premiumcord, funguje, ale při zapojení přes něj je obraz po všech 4 stranách ořízlý, při zapojení napřímo jedním kabelem vše bez problémů. Jde o propojení PC s televizorem... Dále mám zajímavou zkušenost s kabely. Přímo od výrobce premiumcord kabel s certifikací 4K 60Hz dává blikající obraz, noname kabel dvakrát tak dlouhý jede na 4K normálně... a já myslel, že stačí jakýkoli kabel, eletriku vedou přece všechny...No, co s tim oříznutím obrazu, dá se něco udělat?

Odpovědi na otázku

HDMI má několik verzí a musíš mít verzi kabelu, která je stejná nebo vyšší, než nejvyšší verze připojených zařízení. A to platí i pro switch.

Je tam kabel hdmi 2.0b a switch je PremiumCord khswit31e 4Kx2K@60Hz HDMI switch 3:1. Jacku a prosím Tě, jak je možné, že když je PC zaplé a televizi přepnu na anténní příjem, tak dokud je hdmi kabel zapojený a pc zaplé, televizor "nemá signál"....? To byl vlastně důvod, proč jsem celý switch řešil, ne proto, že chci zapojovat víc zařízení, ale používám ho jako vypínač, abych nemusel kabel vytahovat nebo pc vypínat...? Zkoušel jsem kabel všelijak omotávat alobalem, i když je dle všeho stíněný. Jakmile je prostě zapíchlej v televizi a na jeho druhém konci je zaplý zdroj signálu, je anténní příjem televize zcela ochromen... tv je panasonic TX-55FX613E.

Je TV a PC na stejném zásuvkovém okruhu? Aby se to případně nerušilo. Zkus to pro zajímavost napíchnout místo stolního PC na noťas a případně i jet jen na baterku. Taky ta telka nemusí mít dobře vyřešený HDMI vstup, víc konektorů jsi asi zkoušel přehazovat a víc kabelů otestovat. Ten HDMI switch jde koupit aktivní, pak už to umí kvalitně pouštět obraz do více zařízení současně bez ztráty kvality a vzájemného ovlivnění. Jsem moc spokojený s tímto, pustí mi jeden ze vstupů - satelit, Raspberry nebo PS3, do TV a projektoru současně. https://1url.cz/NMpUr

Anténu máš jakou? Ne náhodou nějakou pokojovou?

Ano, v jednom pokoji na stejnem zasuvkovem okruhu.. Ten switch bych jinak ani nepotreboval.. Potrebuju s manualnim přepínačem, využívám ho tak jako vypínač.. Anténa je na střeše...

Jaká to je přesně antena to nevim, nikdy jsem ji neviděl. :) Nebo viděl, ale nevim, že je to zrovna ta moje. Ale odhaduju takova ta obdelnikova mřížovka...

Tak zkus ještě prutovou, i kdybys tam chytil jednu stanici, tak pro test, jestli to ovlivní ten problém co máš. A s tím noťasem místo PC taky. Můžeš to mít rušené z jedné nebo druhé strany, tj. od PC nebo od napájení anténního systému.

Tak problém "nepříjmu" může být rozdílným zásuvkovým okruhem mezi společnou antenou a PC ( TV nemá zemní kolík). Otestuješ to tak, že obětuješ nějakou prodlužku - ulomíš na ní zemnící kolík a tam připojíš pouze PC ( monitor nezapojuj) pokud bude příjem v pohodě, tak tuhle prodlužku zahoď a kup si galvanický annténí oddělovač.. ( většinou se teda zemní smyčka projevuje lítáním pruhů v obraze,ale v dnešní době digitálních úprav obrazu už to třeba pak vadí, že to úplně vyhodí synchro)A ohledně velikosti obrazu - to je způsobeno EDIDem - TV se k PC přihlásí korektně, ale rozbočovač už ne , tak GK nastaví underscan.. Tzn musíš v ovladačích od GK najít funkci měřítko obrazu a tam si to nastavit.