» Poradna » Mobily

HDMI signál ruší televizní signál

Zdravím vás všechny v Novém roce! Prosím, mám takový zvláštní problém. Sleduji na TV jakýkoli program a když pustím PC, obraz se zhorší resp. je absolutně nesledovatelný. Jak je to zapojené:Od UPC veden anténní kabel do TV (digitální signál samozřejmě); z grafické karty HD6670 veden kabel HDMI do TV.Kdy problém nastává?1) TV běží a pustím PC - zatím OK; jakmile Windows nastartují - problém!2) PC běží, pustím TV - vše OK; TV přepnu na AV, kde je signál PC a pustím třeba film (problém mezi PC a TV není žádný); pak přepnu TV zpět na televizní signál - problém!Jakmile vytáhnu z grafiky HDMI kabel - TV jede bez problému. Zkoušel jsem v TV jiný HDMI konektor, aktualizoval ovladače GK - nic. Takto zapojené to mám dá se říct několik let, ale problém se objevil cca před měsícem.Nemá někdo nápad čím by to mohlo být?Díky moc!

Odpovědi na otázku

Zdravím, napadá mě jedině reklamace televize, pokud je ještě v záruce, PC jako takové nemá možnost přes HDMI nikterak ovlivňovat obraz na jiném vstupu, od jiného zobrazovacího zařízení. TV pro PC funguje pouze jako monitor. Jedině jak ještě ověřit, zda to je PC nebo TV je napojit na TV jiný PC, třeba si pujčit notebook. Tak zjistíte na 100 %, jestli se jedná o vadu na PC nebo TV.Doufám že to trochu pomůže.

"PC jako takové nemá možnost přes HDMI nikterak ovlivňovat obraz na jiném vstupu, od jiného zobrazovacího zařízení"... ale když kabel odpojím od grafiky, najednou je vše ok Televize už dávno v záruce není. Zkusil jsem si pohrát s kablama za televizi. Anténní kabel jsem dal a oddělil od ostatních kabelů na jednu stranu a HDMI kabel na druhou stranu. TV jede teď dobře, přesto je ukazatel síly signálu tak nějak v polovině. Když se PC uspí, vypne a pod. je signál tak na 75%.Divné je, že to dělá až po náběhu Win 7. Zkusil jsem odinstalovat ovladače GK, ale stejně nepomohlo Zkusím ještě přes Linux.

V obidvoch bodoch sa da dedukovat, ze ked videokarta na PC prepne na HDMI, tak sa neda pozerat TV signal. To mozu robit ovladace, ktore boli niekedy v nedavnej minulosti aktualizovane a pracuju inak ako tie, ktore tam boli pred tym. Bolo by vhodne tam nahrat presne(!) tie iste ovladace ake tam boli a preskumat nastavenia ovladaca. To moze byt problem, pretoze ako to bolo nastavene, zrejme nevies a ani nemas nikde poznacene. V takom pripade zostava uz len riesenie stylom pokus-omyl.

Ne ne, ovladače GK jsem neaktualizoval cca rok, přesto to začalo dělat před cca měsícem, měsícem a půl. Ovladače jsem teď z nouze aktualizoval, dokonce odinstaloval a furt nic. Malé zlepšení pomohlo až přeorganizace kabelů za TV. Ale jen lehce - dle ukazatele síly signálu, obraz je přesto kvalitní a normálně shlédnutelný.Jak jsem psal výše, zkusím ještě Ubuntu.

Ty mas vypnute automaticke aktualizacie ?

Ano vypnuté. Když to funguje, tak proč?

Tak smůla - Ubuntu mi TV vůbec nedetekovalo.Prozatím jsem to vyřešil s organizací těma kabelama. Pokud bude mít někdo ještě nějaký nápad budu rád za každý tip.

Vyskusaj si podotahovat skrutky v zasuvkach, hlavne nulak. Pred tym si vypni poistky aby ta to nezabilo.

Nevím jestli jste zkoušel, ale nápad s jinou GK a nebo jiným PC s windows by mohl odpověďet na otázku, zda řešit vadnou TV, PC nebo kabely.

Inak nieco podobne robilo aj na analog TVP. Ak bol pritomny na Scarte signal, tak to niekedy rusilo TV signal, ked sa preplo na TV.

Zajímavý problém, zkus si zapůjčit ext. grafiku zda se problém bude opakovat. Při připojení TV do PC přes USB ext. zařízení (i box s HW čipem) se toto často vyřeší. Běžně se tím řeší střižny a záznamy do PC.Také zkus místo nejnovějších použít u karty starší (nebo naopak beta).

Neni mi jasne, jak mas propojene UPC s TV. Mas settopbox nebo dekoder s kartou primo v TV? Zminujes koaxial a ze po nem jde do TV digitalni signal. Proto se ptam. UPC vysila v nekterych svych sitich stale jeste i analogove a ma tento signal na svych zasuvkach, takze nektere programy mohou sledovat i majitele starych TV bez settopboxu (nove TV je samozrejme naladi take). Ten obraz zkus vyfotit a hodit na net. Zavada by mohla byt v nacatem prepinaci vstupu v TV. Dalsi moznosti je spatny koaxial. Kdyz jede nejaky program a pri prepnuti uz se nechyti. Je to podobne jako s GSM signalem. Pokud zapnu rusicku, uz se mobil neprihlasi. Pokud zapnu nejprve mobil, ktery se prihlasi a pak rusicku GSM, uz to komunikaci pristroje neprerusi. I tech par prenesenych dat mu staci na to aby udrzel spojeni. ☺

jestli jsem to pochopil dobře, tak signál jde do TV ze dvou stran, 1.koaxem, 2.HDMIa já mám podezření na zemní smyčku...zkusil bych strčit do koaxu oddělovací člen..http://telefon.unas.cz/zzimage/oddeleni_tv.gifdá se vyrobit na zkoušku

Ja pouzivam tento:http://www.gme.cz/galvanicky-oddelovac-dvoj... i tento:http://www.hadex.cz/o825-dc-block-2-800mhz-ga... Nemeril jsem urovne, nechtelo se mi vytahovat merak ze skrine, protoze signal je pomerne silny. Svuj ukol plni oba dobre. ☺

Na zdi je krabička se třemi konektory: TV - Internet - Rozhlas = klasika. Takže ze zásuvky do TV, která má vlastní set top box. Já spíš nechápu, že jen tak z ničeho nic

je ta tV ještě připojena přes HDMI k PC nebo ne? Pokud ano tak jak dlouho?

Zkus pro jistotu jiny, vyzkouseny kabel. Dalsi moznoti je, pokud mate v dome zapojeni do kaskady, ze se nekdo nad tebou, nebo pod tebou (zalezi, jestli je koax vedeny shora, nebo ze sklepa), povrtal v zasuvce a tim poskodil vedeni. Tak doslo k utlumu signalu, ktery uz je ted na hranici citlivosti prijimace. Pripojenim dalsiho zarizeni dojde k zaruseni a naruseni prijmu. Signal uz je pod hranici, kdy to TV jeste dokaze zpracovat a zacnou naskakovat kosticky. Kabel muzes zkusit vymenit sam. Na zmereni utlumu cele stoupacky je treba merak. Neni samozrejme vylouceno ani to, ze TV uz se s tebou pomalu louci a vysila ti signal.p.s. nepresouvali jste TV? Nepristehovali se k vam do baraku novi spolubydlici? ☺

Jak už zde někdo přede mnou říkal - může to být zemní smyčka - nevytahovalo se některé zařízení ze zásuvky na 220V ? Televize je totiž většinou připojená plochou zástrčkou a pokud se zastrčí do zásuvky obráceně, může to dělat problémy. S video signálem jsem tedy zatím žádný problém neměl, ale s audio ano. Když jsem zapojoval PC, satelit, TV, CD a tape do věže, tak jsem to připojoval postupně a u každého zařízení jsem si ověřil, jak je to s brumem a případně otáčel ty vidlice, aby se brum eliminoval.

Presne tak, ideálne je mať pc a tv napojený z jednej zásuvky.Inak sa prejaví rozdiel zemných potenciálov. Inak podoťahovať všetky skrutky v zásuvkách (aj predlžovačkách ak niesú zaliate).

Taktak, zemění je potvora - vyzkoušet vše s UPS na PC, pokud je vadný příjem a utrhne se napájení UPS a signál se zlepší, hledat v zemění, jinak v rušení PC zdroje (odcházejí odrušováky) - při čerstvě najetém PC vše OK, při rozjetí náročnějších aplikací (a tím zvednutí výkonu) - např přehrávání videa se zdroj rozjede na vyšší výkon a víc ruší