HDMI Kterej drátek je kterej.

Zdrávím,Pro mě z nepochopitelných důvodů chce po mě otec, po kterém drátku v HDMI kabelu běží zvuk. Je někdo schopný mi rozumě odpovědět popř. vysvětlit ? Díky Buchart

Odpovědi na otázku

Popis kabelu HDMI je na stránce https://cs.wikipedia.org/wiki/High-Definition_Mult...

Ano, strejda Google najde rozložení pinů snadno a rychleji, než jste dokázal napsat naprosto zbytečný dotaz sem!http://pinouts.ru/Video/hdmi_pinout.shtml

V kabelu HDMI se audio data (zvuk) přenášejí po stejných kabelech jako obraz (nikoliv odděleně), tj. zvuk neběží jen v určitém drátku.

jen tak mimochodem, víš doufám o tom, že všechno přes HDMI jde jako digitální data? Takže jestli si otec myslí, že na to například "nadrátuje" normální sluchátka, tak je na omylu.

Můj otec byl toho večera poněkud neklidný.....

Vy mu dáváte.Teď nebude chudák spát.

Pokud tvůj otec potřebuje z HDMI vytáhnout zvuk, nestačí najít správný "drátek". Zvuk i obraz tam běží plně digitálně (= pouze jedničky a nuly) a na žádném "drátku" tak analogový zvuk, který je třeba k tomu, aby to šlo připojit do sluchátech nebo obyčejných reprobeden, prostě není.Ale dají se sehnat převodníky, které to umí. Třeba toto:http://www.lan-shop.cz/goobay-60267-169414Pokud by mu nevadilo, že z toho dál nepokračuje HDMI, ale pouze VGA, jde použít i levnější:http://www.lan-shop.cz/premiumcord-8592220013028...

HDMI nemá spešl drát na zvuk. Komunikuje to digitálně, přirovnat by se to dalo k počítačové síti (potažmo internetu). Tam taky nemáš spešl drát co vede na server facebooku, zive, seznamu, atd... Tam to vše chodí najednou po stejných drátech a až datový obsah určuje že se jedná o audio nebo video.

Děkuji za vysvětlení. U pár odpovědí jsem se zasmál protože to bylo jako když uhodí kladívko na hlavičku, že chce něco pájet a že je z toho poněkud neklidný :D Škoda jen že i po vysvětlování ukazování obrázků mi řekl že to stejně zkusí...

Fungovat to nebude, protože k tomu potřebuje něco, co mu z těch jedniček a nul udělá spojitý analogový signál. Pokud to připojí rovnou, bude to jen šumět.Je to asi jako kdyby se pokoušel přehrát CD na gramofonu.Ale hodně štěstí. S trochou snahy se mu jistě povede i odpálit grafiku. Což třeba u notebooku může klidně znamenat koupi celého nového ntb...

Hmm, zkus vzít nějaké datové CD a narvi ho do nějakého hloupého CD přehrávače. Přehrávač ti nejspíš nějak ukáže délku stopy a zkus to přehrát - z přehrávače se začnou linout různé pazvuky. Tak asi něco takového se dá v lepším případě čekat, pokud bys takhle napojil analogová sluchátka na digitální výstup. Krom využití na indikaci aktivního signálu je ti to úplně na nic.