HDMI kabely - barevna hloubka

Ahoj,Zajimalo by me jaky ma vyznam barevna hloubka u hdmi kabelu? U vetsiny HDMI typu 1.4 se uvadi true color (24b), u nekterych je deep color (48b). Ma to nejaky zasadni vyznam a vliv na vysledne podani barev?Poridil jsem si totiz novy monitor (HP 243m full HD IPS) a chci ho zapojit do NB (HP Envy 13).

Odpovědi na otázku

Ve vašem případě žádný, monitor HP 243m je 24b.

Je to "jen" kabel, jen dráty. Ty nějaká barevná hloubka nezajímá, těm drátům je jedno jakou informaci ty elektrony ve vodiči a elektromagnetické pole kolem něj nesou. Pro něj jsou to jen elektrony a elmag pole. Tady jde spíš o to, jakou nejvyšší frekvenci ten kabel přenese, tedy při digitální informaci jaký datový tok přenese.

No, a to se standardizovalo, abyste si v Electroworldu nemusel vybírat mezi 720Mhz HDMI a 800Mhz HDMI.Takže máme nějaké to HDMI 1.4, 2.0, 2.1... a najednou je jedno, kolik vodičů to má, jaké frekvence to zvládá, důležité je, že když chci HDMI 2.0 do televize, potřebuju 2.0 výstup a 2.0 kabel.