» Poradna » Ostatní

HDMI kabel

Dobry den mam takovy rychly dotaz. Kdyz moje graficka karta ma HDMI verzi 2.0b a monitor je na HDMI tak je celkem jedno jakou verzi HDMI kabelu pouziju? (1.3, 1.4, 2.0 atd.) Nebo musim mit presnou verzi? Predem dekuju za odpoved.

Odpovědi na otázku

Abys mohl dostat z grafiky a monitoru maximum, tak kabel musí splňovat stejnou nebo vyšší normu, než ten nejnižší z dvojice grafika - monitor :)

Takhle-graficka karta je gtx 1060 evga s HDMI 2.0b a monitor je Asus VS247HR ale nevim jaka presne verze HDMI tam je.

Asi HDMI 1.3.

Diky. Ja jenom chtel vedet jestli je to uplne jedno jakou verzi HDMI kabelu koupim nebo musim mit presne tu 2.0.

Pokud monitor má normu 1.3, tak kabel stačí 1.3, protože monitor stejně víc neumí.