HDMI kabel ke grafice?

Zdravim, budu si kupovat ATI RADEON HD5870 a neni u toho HDMI kabel ale pouze klasicky DVI,
tak se chci zeptat, zda ma vyznam kupovat HDMI - HDMI kabel.
Bude lepsi kvalita obrazu?
Napr tady je kabel u ktereho pisi, ze umi az 1920 x 1080 bodů prokládaně (standard HDTV 1080i)
interlink.tsbohemia.cz ...
a tento kvalitni zase az Rozlišení: Až 2560 x 1600, 1080p kompatibilní)
interlink.tsbohemia.cz ...

Je mozne, aby kabely umely ruzna rozliseni?

Bude mi k necemu vubec HDMI kabel, kdyz budu chtit zvuk stejne vest zvlast kabelem ze zvukove karty?
Nebo doporucujete zvuk vest pres HDMI do monitoru a z nej do repraku?
Omlouvam se, jestli jsem nekde napsal blbost

Odpovědi na otázku

nikdo?