» Poradna » Počítačové sítě

Hdmi extender

Zdravím, chci se zeptat zda bude fungovat hdmi extender propojený utp kabelem, pokud bude mezi tím zapojený router.Extender je https://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-2-0-kvm-... Díky za info.

Odpovědi na otázku

Nebude. Ty extendery nepoužívají klasickou TCP/IP komunikaci, ale svoji vlastní, úplně odlišnou.

Klasické extendery neprojdou, nicméně existují i extendery po IP a ty fungují, napřhttps://www.aten.com/eu/en/products/kvm/kvm-ex... ovšem z principu funkce mají o dost horší lag (i další vlastnosti) než přímý extender

No ale co je k tomu potřeba za síť? Na 4K60p je potřeba nějakých 12Gb/s

Kabel CAT6 na to stačí.

O kabel nejde, ten to zvládne. Ale co routery a switche

Routery a switche s tím nemají co dočinění. HDMI Extendery jdou po kabelu Point-to-Point. Prostě krabička-kabel-krabička. A CAT5e to nezvládne, prakticky vyzkoušeno. Musely by být 2 paralelně.

No samozřejmě, o tom je celá debata, tazatel tam právě má v cestě router, tak se ptal, jestli to přes to projde Což samozřejmě u těch běžných extenderů neprojde.

Router není překážkou, prostě se obejde, kabely se propojí přímo. Potom ale začne zápasit se vzdáleností, ta je dost omezená a každý spoj je problematický.

No to je otázka, jestli ten router může obejít. Ale to už bohužel nevíme, jak přesně to má.

Co to je za kravinu, dva kabely paralelně?

Kravina to není, je to logické. Jeden kabel CAT5e nestíhá, tak se dají dva. Jinak bys musel rozbourat kus podhledů apod. a tahat nové kabely CAT6. Stejně se tahají páry UTP do dvojzásuvek, tak co. Extendery jsou na to připravené, mají 2x RJ-45, jeden jako Prim, druhý Sec.

Tak to jo. Lekl jsem se, že myslíš skutečně paralelní spojení kabelů, ale tohle je něco jiného, chybně označeného jako paralelní zapojení.

No jo, ale za další snížení šířky pásma. Jako kdyby nestačilo to smatlání internetu a obrazu, samo o sobě je již zoufale pomalé, a co z toho zbyde? Matlanice na HDMI a pomalej internet...

S internetem to nemá nic společného. Kabely jsou vyhrazené pro přenos HDMI.

Normální gigabit - samozřejmě to nejede RAW ale dělá kompresi/dekompresi

A už si to někdy viděl? 4k60 s 12Gb/s? Já jo, ale koukat bych na to nechtěl.Máš asi 5400 na jeden barevný RGB kanál ... , cca 18Gb, min.Ten Aten je akorát na vyhození.

Nejspíš ne jen svou komunikaci, ale i po elektrické stránce to bude jiné než TCP/IP, LAN...

Chápu, bohužel už nemůžu natáhnout další kabel. Lze to udělat bezdrátově? Signál by šel přes jednu stěnu, respektivě potřebuji pc v jedné místnosti a monitor + periferie v druhé.

Bezdrátově to bohužel taky nepůjde. Ale protáhnout kabel jednou stěnou snad není problém

A k cemu ma byt neco takoveho dobre? Znal jsem jednoho takoveho co mel barak kolem dokla obmotany HDMI, USB a ruznymi extendry... al byl to teda docela blazinec

Bez toho routru to půjde a routr si dáš na wifi, zvlášť, né?

Existují vrtačky. Pokud se na televizi koukáš při svíčkách, tak kladivo a majzlík