» Poradna » Ostatní

HDMI-AV-Scart

Dobrý den,mám doma starší TV Panasonic Viera, která ma vstupy scart a component. Chtěl bych ji propojit s notebookem (HP ProBook 4340s).Koupil jsem adaptery a zapojil nasledovne:NB - HDMI ->adapter z HDMI na AV 3x cinch (s prepinanim NTSC/PAL) ->adapter 3x cinch na Scart (s prepinanim IN/OUT) ->do scart televize (AV1, AV2, AV3)Ale zadna reakce. Kdyz pripojim pres HDMI klasicky monitor, tak jede ok. S timhle zapojenim ale jakoby notebook televizi vubec nezaregistroval.prosím o radu, jak to rozjet :)Díky moc. Hezký víkend.

Odpovědi na otázku

To musi byt dost slusny adapter HDMI-to-AV(cinch), ktory dokaze v realnom case prepocitat FHD obraz na standardny PAL 720x576. Predpokladam, ze ma aj svoj vlastny napajaci adapter, ktory napaja tu elektroniku, ktora to dokaze prevadzat. Kedze len hadame co to vlastne mas, tak nedokazeme moc dobre poradit.

Doporucoval by som vystup toho prevodnika zmerat osciloskopom, ci na konektoroch je vobec nejaky signal. Moze nastat niekolko problemov:- Na konektoroch signal je, ale nezodpoveda norme PAL/NTSC, tudiz ho starsi TV odmietne zobrazit- Na konektoroch signal nieje a v tom pripade moze byt problem s rozpoznanim toho prevodnika operacnym systemom, pripadne ho zablokuje. Kazdy HDMI signal obsahuje protikopirovaciu ochranu HDCP, ktora to moze blokovat. Je to previazane s operacnym systemom, ktory signal pusti na vystup HDMI, alebo nepusti.

Máš zapojené napájení (to USB na převodníku) ???

ano, dioda sviti

Notebook nemůže televizi nijak registrovat, protože analogový vstup (SCART) TV nepouští do HDMI-cinch převodníku žádnou informaci o tom, že je TV připojena. Notebook by ale měl registrovat připojení samotného převodníku.

Pokud nereaguje, tak je nejspíš převodník vadný.

Zkus: Nastavení, Displej, Rozpoznat.