HDMI a DVI - Rozdílné barvy na monitorech

Dobrý den, chtěl bych se zeptat proč má rozdílné barvy na monitorech. Oba dva monitory mám stejné, jeden je připojený přes HDMI a druhý mám připojený přes DVI, ale kabel je s redukcí, protože v počítači mám Displey port. Nevíte popřípadě jak zkalibrovat barvy. Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Na jake graficke karte? Intel, nVidia, AMD?

Grafickou kartu mám nVidii, ale díval jsem se do ovládacího panelu nVidie a žádné upravení nastavení mi nepomohlo. Ještě dodávám, že jak HDMI a DVI jsou přímo připojeny do grafické karty.

A mají oba dva monitory úplně stejné nastavení?

Ano mají

Jestli mas nVidii, tak se podivej do Ovladaciho panelu nVidia, Zmena rozliseni a dole bod 3, jestli tam nemas nastaveny omezeny Dynamicky rozsah vystupu

Toto nastavení mám pouze k dispozici u monitoru připojenýho přes HDMI, při změně to nepomohlo. U monitoru, který je připojený přes DVI, takovou možnost nastavení nemám.

A format barev vystupu mas RGB? Bitovou hloubku 8 nebo 10 bpc?

8 bcp

Opravdu jsou oba monitory (ve svém menu) nastaveny stejně?Opravdu je pro ně stejně nastaven výstup na grafice?Jak hodně se ty barvy liší (běžné levnější monitory negarantují nějaký standard)?Psals nejdřív o redukci/převodníku DP/HDMI a pak o DVI ???Zapoj vždy jen 1 monitor na stejný výstup a snaž se porovnat barvy.Pak zase tentýž monitor zapoj na různé výstupy a porovnej barvy.Víc už mně nenapadá.

A když kabely prohodíš, prohodí se i nastavení barev? Pokud ne, tak to není kabely, ale každý monitor má prostě jinak nastavený displej z výroby.

Mně tohle dělá HDMI vstup u monitoru Dell. Při každém zapojení do HDMI načte jinou barevnou korekci.

Bude to zřejmě kabelem (Displey port do DVI), protože když připojím HDMI kabel do druhého monitoru tak to ukazuje stejně, tak zítra si pojedu pro jiný kabel tak uvidím jestli to pomůže. Mockrát děkuji za veškerou pomoc.

Pokud různý výstup z grafiky do téhož monitoru ukazuje různé barvy, tak bych problém spíš hledal v nastavení toho výstupu (ale může být problém i v redukci/převodníku).

Kde nastujdu nastavení výstupu?

*Kde najdu nastavení výstupu?

Já to mám v Ovládacích panelech, Ovládací panel nVidia.

Ani stejné monitory (z jedné dodávky) připojené na rozbočovač neměly stejný obraz. Musely se po zahřátí ručně nastavit podle testovacího obrazce. Buď rád, že máš dva kousky, seřizovat 12 ve stěně na veletrhu trvalo o dost dýl.

Nakonec jsem to vyřešil takto:1) Kabel HDMI --> HDMI2) Kabel DVI --> HDMIPřesto, že mám dva stejný modely monitorů, tak ukazuje každý barvy trochu jinak, ale už je ten rozdíl minimální, zřejmě bude výrobce používat různé LCD displeje od různých výrobců.Ale když jsem měl kabel DispleyPort --> HDMI, tak ty barvy byly úplně jiné, takže to bylo hlavně tím kabelem.Mockrát Vám děkuji za veškerou pomoc