Hdmi 144hz?

Zdravím potřebuju poradit jak propojit grafiku která ma výstup na HDMI a Display port a monitor který nemá display port pouze dvi D a Hdmi 2.0 ?

Odpovědi na otázku

A kde je problem, ak ma grafika HDMI vystup a monitor HDMI vstup? Kabelom HDMI.

podporuje HDMI 2.0 144 HZ?

Jiste.

Ano

HDMI 2.0 zvládne 144Hz při 1440 rozlišení, ale musíš na to mít i odpovídající kabel

mužu poprosit odkaz na odpovidajici kabel ?

mám rtx 2070 a monitor Benq XL2411 koupil jsem kabel Hdmi 2.0 a jde mi nastavit max. 60 hz

Tipnu se, že je to jeden z těch monitorů, které umí víc než 60 Hz jen přes DVI-D dual link nebo DP.

Je to ta TN hruza od Zowie. Tezko rict, co to umi nebo neumi.

Podle podporovaných rozlišení viz. např. https://www.benq.eu/cs-cz/support/downloads-f... je to přesně, jak říkáš.

Netuším jak jsi přišel na HDMI 2.0,když monitor má pouze 1.4.Za druhé, pokud bys koiknul do manuálu, tak zjistíš, že těch 144 Hz lze dosáhnout pouze přes DVI-DL.HDMI má limit 60 Hz (protože max 165 MHz TMDS clock).

a nějaké řešení jak dosáhnout těch 144 HZ ?? neni nejaka redukce na dvi?

Z HDMI to nejde.Existuji redukce DP - DVI-DL (24+5pin), ale jestli to tech 144Hz da, cert vi.(Holt se nevyplatila spatna volba monitoru.)

Pár převodníků, které to umí je. Ale jsou drahé a nemá smysl je kupovat. Já bych monitor nechal dožít s 60Hz a časem ho vyměnil za něco pořádného s DP a "neTN" panelem.

Ale on koupil levne TN, aby mel za kazdou cenu 144Hz (bez dynamicke synchronizace, takze celkem na nic). Pritom za to mohl byt panel se slusnym obrazem. Takze Vase myslenka je naprosto spravna, ale dopadnete jako Galileo Galilei.

koupil jsem ten monitor pořed 5 lety už jsem ho odnesl k popelnici

To je skoda, da se venovat nekomu, kdo na novy nema peniz.A muzete konecne koupit neco, co ma VA/IPS panel, da se na to koukat a umi to rekneme 100Hz pres moderni konektory (idealne aspon s "Free"Sync).

Kdo by takovej krám chtěl ? Sběrný dvůr je správné řešení !

Treba nekdo, kdo nuti deti ucit se na laptopu, misto aby jim dal poradny (aspon rozmery) monitor, klavesnici a mys, protoze na to nema prachy.

Dvakrát v životě jsem něco obdobného daroval. A v obou případech mě obdarovaný přišel vynadat, že mu to chcíplo. Jeden po třech letech, jeden po pěti. Takže ne. Sběrný dvůr. Ten mi ještě nikdy vynadat nepřišel !

JJ, oni ti lide, co si pro to na ten sberny dvur chodi, nekoukaji darovanemu koni na zuby. To je fakt.

Zde je jeden, který to uměl:https://www.czc.cz/club3d-displayport-na-dvi... Už není v prodeji, ale tady máš screen, kde je vidět historie ceny ze srovnávače:https://ctrlv.cz/shots/2020/11/05/B7o2.pngA když tady sjedeš úplně dolů, také tam je historie:https://vga-dvi-hdmi.heureka.cz/club3d-cac-1051/