» Poradna » Notebooky

HDD+SDD či HDD+Intel Optane?

Ahoj, mám v plánu si koupit herní notebook, tak se po nějakém pohledávám. Narazil jsem na pár variant, a potřeboval bych vědět, jaký je rozdíl mezi notebookem s HDD+SSD (celkem 1 128GB) a s HDD a Intel Optane (16GB), a jaký byste zvolili vy.Děkuji

Odpovědi na otázku

HDD - pomalý, vhodný na dáta, lacnýSSD - rýchlejší, sú dostupné veľké kapacity, cena prijateľnáOptane - extra rýchle, ale malé a drahé, použivané ako cache, t.j. nedáš tam to, čo chceš Ty.Radšej choď do HDD + SSD ako do optane. Na SSD budeš mať to, čo chceš Ty a nie čo určí OS (alebo to robí radič?)

Az tak male Optane byt nemusi akorat ta cena .https://www.czc.cz/intel-optane-905p-pci-exp...

Hezkýýýýý

Dobře, moc děkuji za radu.

Ideálne optane + SSD.

O koľko zrýchli operácie?