HDD

Ahoj, dotaz.Rapidně se zpomalil start pc a biosu. Po načtení do win (10) mi chybí jeden hdd, pokud ho fyzicky odpojim pc je rychlý a svizny jako dříve.BIOS hdd nedetekuje ale hdd “hrabe” .Rad bych alespoň dostal z něho data je to možné? Jiný pc nemám možnost vyzkoušet. HDD ST1000528AS. Díky

Odpovědi na otázku

Dostat data z něj nejspíš možné je.

Když budete dostatečně trpělivej, možná z toho disku nějaký data stáhnete. Ale kopírování bude často padat, půjde to pomalu a nezkopírujete všechno. Disk mele z posledního a bude brzo na vyhození.

Ok, stačí mi jen abych viděl co tam je a stahnu si to z webu. Jak ale na to prosím?

pokud tam mate dulezita data doporucuji zajit do kvalitniho servisu....snaha svepomoci muze naopak jen uskodit.

Disk vyzkoušej přez USB redukci, jestli se nenadetekuje ani na USB, nebo na jiném SATA portu/řadiči, doma s ním dál nelaboruj a najdi firmu která provede záchranu dat.Jestli se disk připojí, zazálohuj ho. Jenda z možností je vytvořit vhd image (Disk2vhd z MS sysinternals) který pak připojíš ve windows jako disk. Pro kopírování z disku s chybami existuje např. Unstoppable Copier, mohly by pomoct i utility na obnovu smazaných souborů.

Díky za rady USB redukce me napadla taky a je na cestě z Amazonu, asi nic důležitého tam nebylo ale prave ze nevím co přesně tam bylo a budu muset znova stahovat a objednávat no i trocha toho pirátství tam byla no