HDD zmizela kapacita

Dobrý den,Při BOOTOVÁNÍ PC jsem použila velkokapacitní zařízení HDD, s velikostí až 1TB - po neúspěšných pokusech jsem pak zapla pc,abych získala jinou radu, a kapicita HDD po zapojení zmizela, mám tam jen30GB...prosím poradte jak to jde vrátit do původního stavu ? :(

Odpovědi na otázku

Smazat, zformátovat - CMD, diskpart. Pokud neznáš, pohledej.

Možná to půjde i ve Správci disků ve Windows (odstranit oddíl, vytvořit nový).

Požádej někoho znalého, protože šance že to dáš dohromay --->> 0

jeste jsem zadny disk s velikosti AŽ nevidel, kde se to prodava a co to je?

Pomáhám si programem, který je lepší než správa disků ve Windows a lze disk správně dát do kapacity. Tvoje kapacita je uzavřená(UNALLOCATED-nebo NEPŘIŘAZENO) . Program ti napoví s přehledností jak si vytvořit oddíly, smazat oddíly a uzavřít kapacitu disku nebo oddílu. Má to posuvníky(resize). Zmenšený disk se rychleji defragmentuje a samostatný oddíl se taky lépe defragmentuje. Výhoda pro INSTALACI HER, pokud nemáš více disků, tak vytvoříš oddíly na jeden disk Po akci to musíš potvrdit https://www.easeus.com/partition-manager/epm-fre... Pokud ne, protože nerozumíš, nebo nepotčebuješ program tak ve Windows postup :Otevřít OVLADACÍ PANELY a v něm napiš vpravo nahoře do řádku kde je napsáno ....Hledat... písmeno D. Otevře se ti podrobnější rozbor co můžeš dělat. Vyber ...nástroje pro správu a dál najdi.. vytvořit a formátovat oddíly na pevném disku. Máš tam nepřiřazeno v černé barvě. Na to neklikej, ale klikni na disk, který má přiřazení a pravým tlačítkem si zadej rozšíření disku. Platí pro Windows 7, pro ostatní to bude snad podobné v hledání