HDD zformátovaný v TV - obnova dat

Ahoj.HDD zformátovaný v TV a nahrán 1 film. Windows 11 ho nepřečte. HDD ext. USB 3.0 je jinak funkční.Jak nejlépe obnovit nepřepsaná data?Jakým softwarem?Díky.

Odpovědi na otázku

Recuva, Testdisk,...Jako ve vsech podobnych pripadech.Ukladat samozrejme jinam.

Kdo si chce nastudovat, potom natrénovat a nakonec provést, tak mám dobrou zkušenost s TestDisk. Návodů na netu hodně.

A jde ti o co? Zachranit data, ktera na disku byla pred formatem v TV a nebo chces prehrat ten nahrany film z TV v pocitaci?

Tak jako tak jsi v haaaji. Kdyz ten HDD priradis v televizi jako uloziste pro nahravky, tak televize si svazek zasifruje (ochrana autorskych del, abys to prehral jen na te dane televizi).

Opravdu TV zašifruje celý HDD a ne jen ten 1 film? To se mi nezdá. Formátování v TV bylo rychlé, asi jen FAT tabulka, a proč by TV šifrovala a jak pro ni volné místo? A trvalo by to dlouho.???

Samozrejme ze neni realkne zasifrovany cely disk vcetne prazdneho mista. SW, ktery cte primo data, dokaze ta neprepsana (a tedy pochopitelne nezasifrovana) "normalne" precist i z tohohle disku.

Drazi minusari, nechcete radeji prozradit, proc sabotujete tazatelovu snahu o obnovu dat? Jestli tomu, v jakem stavu jsou data na tom disku a co se s nimi da delat, sami nerozumite, klidne se zeptejte. Ale vysvetleni pro tazatele by snad melo stacit i vam. ;o)Predpokladem nicmene je, ze konecne pochopite, ze nejde o ta data, ktera tam (mozna) nahrala ta TV. Tazateli jde o data, ktera tam byla predtim. A stale tam minimalne castecne jsou. Pochopitelne nezasifrovana a obnovitelna.

Minusare neres, kdokoli nedokaze napsat rozumne argumenty, nestoji za pozornost.

Mysleno v tom smyslu, ze samotne "-1" bez podlozeni nejakym argumentem nic neznamena.

A jsi si tím tak jistý, že ty data tam skutečně zůstala a nezašifrovaná? Alespoň na mé TV Samsung to formátování na portable HDD (240 GB), když jsem to testoval, netrvalo chvilku, ale pár minut a zlikvidovalo to všechna data. A to jsem tam nahrál pro testování z TV jen asi pět minut. Recuva ani TestDisk nebyly schopny nic smysluplného obnovit. Ono nejspíš bude záležet i na výrobci a typu TV.P.S. Už jsem několikrát obnovoval data po přeformátování disku známým a vždy se alespoň nějaká data (většinou spíše více než méně) podařilo obnovit, ale tady nula nula prd.

No, jestli jsi neměl funkci " Time shift " zapnutou? (Nahrává Live vysílání pro pozdější zhlédnutí.)

Žádný TimeShift, normální nahrávání. Prostě jsem byl loni zvědavý, co to formátování HDD v TV s daty udělá, tak jsem tam šoupnul zkušební disk plně obsazený daty (fotky, filmy + směs jiných souborů), nechal jsem TV, aby ho naformátovala, nahrál cca 5 minut nějakého pořadu a pak jsem zkoušel v PC, jestli nějaká data přežila, prostě nepřežila, žádný program nic smysluplného neobnovil. Tečka.

U tech TV, kde jsem zkoumal pouzite disky, si tim jisty jsem. Tim netvrdim, ze ja to pripad KAZDE TV. Ale rozhodne je nesmysl data odepisovat uz dopredu.

Pokud vím, tak někteří výrobci se snaží být víc "blbuvzdorní" a šifrují jen samotné nahrávky, takže nehrozí, že by uživateli "smazali" disk.

Obnovit data před formátem v TV. (A ten film taky nejde přehrát.)

ten film na té konkrétní TV, co ho nahrála, přehrát jít musí. Pokud chceš nahrávat nahrávky přehratelné i na PC, tak nepoužívej značkovou TV, ale nějaký neznačkový settopbox (Evolveo, Maxxo, Zircon ap.) - tam se s šifrováním neobtěžují.

Ze zalohy samozrejme. Pak si dej facku a bez koupit pro ucely nahravani samostatny disk.

HDD je přenosný USB 3.0 určen k přenášení. Třeba i mezi různými zařízeními.

A cetl jsi navod k tem zarizenim?

Jen hlupak pouziva disk kam si uklada dulezita data pro jine ucely. Pak se stane treba toto a o data prijde. Disky stoji pakatel, tak proc riskovat, nemluve o tom ze dulezita data je treba mit ve vice kopiich.
O tom, ze prehravani/nahravani pomoci primo pripojeneho disku do TV uz je trosku zastaraly zpusob, radsi nemluvim vubec

Ano, ovšem v takovém případě na něm nemůžeš mít jediný exemplář důležitých dat. Zvlášť když taTV na 100% upozorňuje, že pro najrávání si disk zformátuje a smaže tím všechna data. Každopádně pokud se nechytá testdisk, tak je potřeba udělat datům pá pá

HDD je 3 TB. Je GPT (ne MBR - FAT pouze na začátku disku), ale prý u GPT je tabulka 2x a dále na disku. Ale kde? Windows 11 nedokáží najít?

Tak přenosný disk opravdu MŮŽEŠ přenášet mezi různými typy či "třídami" zařízení, ale nikde není psáno/garantováno, že na takový disk pak půjde pak půjde něco zapsat případně z něj něco přečíst.

Pro nahrávky úplně nejlépe přidat i samostatný box. Takový Cryptobox 752 nebo stroje s Enigmou disky neformátují a nahrávky nešifrují. A jako bonus to přidá další tuner, takže se dá jeden program nahrávat a druhý sledovat

Může být ... ovšem pouze za předpokladu, že má k dispozici další "anténu". Pokud ne, tak je sledování jiného programu podstatně omezeno.

Proc ne, ale od doby co mam od podkytovatele internetoveho pripojeni zakladni balicek televiznich programu, tyden zpetneho shlednuti a nekolik hodin na nahravky pres Sledovani.tv “zdarma”, respektive v cene pripojeni, tak uz me takove hracky nechavaji v klidu.

Další anténu nepotřebuje. Stačí koaxiální rozbočovač který stojí tak 50 korun

Software je placený - lépe to dát odborníkovi. Formátování je s největší pravděpodobností jen "rychlé", žádný přepis nulami (i když i to se dá zachránit pokud máte hodně cenná data)... Jestli je to tedy opravdu HDD a ne SSD.

Je to HDD plotnový a formátování bylo velmi rychlé.

Pak je mozne, ze Recuva, testdisk nebo podobny nastroj dokaze obnovit *cast* dat. Typicky mensi soubory ktere snesou mirne poskozeni. Treba fotky mivaji sanci na jakys takys upech. Mira uspechu zavisi mj. na tom, jak velky byl ten disk a kolik procent jeho kapacity zabral ten film.

Zdravím,přesně tento problém jsem řešil asi rok zpátky. Známa měla na Externím 1 TB HDD disku videa a obrázky. Dcera disk připojila k TV, která HDD zformátovala a hotovo. Použil jsem SW EaseUS Data Recovery Wizard Technician Professional. Trvalo to nějaký den než SW proskenoval HDD a nabídl i obnovení. Ona sama nevěděla co tam všechno a kolik toho měla. Nechal jsem obnovit vše, co to našlo. I věci, které sama smazala. Na obvnovu bylo něco přes 2 TB dat. Tak musela koupit další hdd na který se data obnovila. Poté bylo na ní, aby si to nějak probrala. Byla max spokojená, tak snad to to povedlo v rámci mezí. Od té doby má pro TV konkrétní externí hdd.

pan Copperfield, preco sa skryvate za prezyvkou shock78? Sa priznam, ze som kuzelnik a viem z 1TB disku obnovit 2TB dat!!!

To je pri obnove hodne poskozenych dat z disku pomerne bezna vec...

A přímo ve Windows 11 na to žádný nástroj není? (Že ignoruje přehranou FAT tabulku HDD a zkusí pomalu skutečně prohledávat celý disk s dotazem na umístění vyhledaných souborů?)

Aky nastroj? Windows maju pre obnovu suborov za 1) kos, za 2) body obnovy systemu. Ked subory nie mazes ale rovno formatujes cely disk, vzdy dostanes upozornenie, ze prides o vsetky data na danom disku. Uzivatel ma pouzivat hlavu, OS za nasledky blbosti uzivatela nemoze.

A ještě dotaz.Když je disk větší než 2.2 TB, a tudíž není MBR - FAT tabulka na začátku disku, ale GPT - další kopie dále na disku? Ale kde? Windows 11 neumí najít?

Pletes dohromady jablka a hrusky. Navicneni podstatne jaka tabulka je kde ted (po zasahu televize), ale jaka tabulka byla kde predtim.Pokud nekde zustala nejaka neposkozena kopie metadat (nejspis by te mela zajimat $MFT, pokud ten disk nebyl exFAT), tak nejvetsi sanci na jeji nalezeni a pouziti maji uz zminene nastroje na obnovu dat.

Díky.

"Byla max spokojená, tak snad to to povedlo v rámci mezí."Aby taky nebyla spokojená když EaseUS Data Recovery Wizard Technician Professional stojí $299.00 a ty sis ho jistě koupil.

Můžeš použít Lazesoft Recovery Suite - pro domácí použití zdarma (Firemní je taky za velice pěkné peníze).Ale musíš si být jistý co děláš. Záleží, jakou cenu pro tebe data mají, zdali bys to neměl svěřit odborníkům. Např. dobrá zkušenost je s fy. Datahelp.