HDD vytížený na 100%

Koupil jsem otci notebook HP 250 G6, má to i5-7200U na 2,5 GHz, 4 GB RAM, 64 bit Win10, verze 1803 (build 17134.228), 1 TB HDD zaplněný z 25 %. Celé je to neskutečně pomalé půl roku od zakoupení. Víceméně vždy bylo... Nainstalováno jen pár věcí (OpenOffice, Picasa3, Ashampoo..., Avast). Vypadá to, že problém je ve vytížení HDD, který je typicky vytížen na 100%, a to přesto, že procesy ve správci úloh hdd vytěžující dávají dohromady třeba 3 MB/s. Nemělo by probíhat žádné stahování ani instalování Windows ani Avastu, Google Drive nastavený na zálohování fotek vypadá klidně (nic nového k přenosu). Přesto tato vysoká hodnota. Ve správci úloh nevidím žádného jasného podezřelého. Není tam třeba nějaký bloatware, který bych mohl vinit a zakázat?

Odpovědi na otázku

Nekoukej do správce úloh - tam není vše... Koukni do sledování prostředků... Dostupné také že SÚ jak moc využívá notebook pagefile ?

Zkusím, dík.

Avast je blootware ...

1) Prehistorická hw sestava:chybí systémový SSD.2) OS napadený exploity a zařazený do botnetu.Co s tím?1) Instalovat OS do čistého SSD.2) Líný HDD použít jako externí k zálohování.Pokud to nezvládneš:svěř to odborníkovi.3) Pečlivě prostudovat FAQ:https://faq.mople71.cz/cs/4) Dodržovat.

HDD je tam kvůli ceně, mám ten stejný procesor v ntb od HP s 8 GB RAM a SSD jenže to už je jiná cenová (mně to koupil zaměstnavatel).

Dej tam otci Reboot&restore jako se dává školákům. Po restartu je vždy PC v bezvadném stavu bez ohledu na to co na něm kdo prováděl. Je to blbuvzdorné a máš to bez starostí....

No, povětšinou tohle znamená, že disk má dobu životnosti za sebou a zmírá. A přitom je veeelmi pomalý. Řešení ? No, vyměnit disk za funkční a rychlý, nejlépe SSD.